دسته‌بندی نشده · می 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست | جان هیملمن | آوارسامعرفی کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونستجان هیملمن در کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست، داستان لاک‌پشت عجیب و غریبی را تعریف کرده که بی‌دلیل هوس تقلید از رفتار حیوانات دیگر به سرش می‌زند؛ غافل از اینکه با ادامه‌ی این کار گرفتار مشکلات بسیاری خواهد شد…

درباره کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست:

شیری را تصور کنید که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و تصمیم می‌گیرد به جای غرش کردن، صدای الاغ از خودش دربیاورد! یا مثلاً ببری را در ذهن آورید که به جای شکار حیوانات اهلی، مثل میمون از درخت بالا می‌رود و به امید پیدا کردن موز شاخه‌ها را زیرورو می‌کند! یا بدتر از همه، لاکپشتی را مجسم کنید که مثل کرم شب‌تاب از دمش نور ساطع می‌کند و مثل مگس در هوا می‌پرد!

این تصورات ترسناک و خنده‌دار موضوع کتاب بامزه‌‌ی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست (Tudley Didn’t Know) را تشکیل می‌دهند. جان هیملمن (John Himmelman) در این داستان سرگرم‌کننده و در عین حال آموزنده، لاکپشتی را به تصویر کشیده که به خاطر افراط در تقلید از دیگر حیوانات، لاکپشت بودن خود را از یاد می‌برد و به مرور، با مشکلاتی بزرگ و اساسی مواجه می‌شود.

البته نکته‌ی اصلی‌ای که داستان چیزهایی که تادلی نمی‌دونست به کودکان می‌آموزد، مربوط است به دانستنی‌هایی درباره‌ی حیوانات؛ اما هیملمن ضمن ارائه‌ی این دانستنی‌ها، کمی هم درس زندگی به مخاطبین کم‌سن‌وسال خود داده…

کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست مناسب چه کسانی است؟

مخاطبین اصلی داستان چیزهایی که تادلی نمی‌دونست، کودکان متعلق به رده‌ی سنی 4 تا 8 سال‌اند.

با جان هیملمن بیشتر آشنا شویم:

جان هیملمن تصویرگر، نقاش، و نویسنده‌ی بیش از شصت عنوان کتابِ کودک و نوجوان است. او در این دنیا بیشتر از همه عاشق طبیعت و کودکی‌ست. به همین خاطر نیز تمام استعداد هنری و ادبی خود را در خدمت دو هدف درآورده: بازنمایی‌ زیبایی‌های طبیعت، کشف شگفتی‌های نهفته در کودکان.

در بخشی از کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست می‌شنویم:

با گذشت زمان، پرنده­‌ی کوچولو به ­جاهای مختلف رفت و کلِ تالاب رو تا زمان غروب خورشید بررسی کرد. غروب اون روز، به ­دنبال تیکه­‌های چوب­ی که روی زمین افتاده بود گشت و ساختن لونه­­‌ش رو روی شاخه‌ی تنها درخت‌ نزدیک تالاب، شروع کرد. تادلی به خاطر سن کمش تا حالا لونه ساختن یک پرنده رو از نزدیک ندیده­ بود و با کنجکاوی فراوون همسایه‌ی جدیدشون رو زیر نظر داشت.

یکهو تیکه‌ی کوچیکی از گل‌سنگ‌هایی که مرغ مگس‌خوار برای لونه‌ش استفاده می‌کرد درست جلوی محل استراحتش، توی آب افتاد.

تادلی گفت: «من برش می‌گردونم…»
فهرست مطالب کتاب صوتی۲۰ دقیقهچیزهایی که تادلی نمی‌دونستادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی چیزهایی که تادلی نمی‌دونست | جان هیملمن | آوارسا