معرفی و دانلود کتاب صوتی کار عمیق | کال نیوپورت | رادیو مثبتمعرفی کتاب صوتی کار عمیقکال نیوپورت در کتاب صوتی کار عمیق روش‌هایی را به شما می‌آموزد که از طریق آن می‌توانید تمرکزتان را در دنیای پرهیاهوی امروز حفظ کنید و زندگی مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنید. کتاب حاضر، از جمله آثار پرخواستار ژانر موفقیت و خودسازی‌ست که در فهرست نامزدهای جایزه‌ی بهترین کتاب گودریدز قرار گرفته است.

درباره کتاب صوتی کار عمیق:

کال نیوپورت (Cal Newport) در کتابی که پیش‌روی شما قرار گرفته چنین استدلال می‌کند: «مهم‌ترین مهارتی که همه‌ی ما باید آن را فرا بگیریم، توانایی انجام کار عمیق است.» اما این مهارت چیست که امروزه تا این‌ اندازه بر آن تأکید می‌ورزند و بر یادگیری آن اصرار دارند؟

در میان آشوب و شلوغی عصر اطلاعات که با سرعتی باورنکردنی در حال دگرگونی و تحول است،‌ مباحثات و مجادلات فراوان است. در چنین دنیای پرهیاهو و آشفته‌ای،‌ همه‌ی ما نیازمند رهنمودهایی هستیم که با به‌کاربستن آن‌ها بتوانیم تمرکز خود را بازیابیم و به موفقیت دست پیدا کنیم. به‌ عبارت دقیق‌تر،‌ کار عمیق (Deep Work) آن گروه از فعالیت‌هایی‌ست که با تمرکز کامل انجام می‌شوند.

توانایی تمرکز کردن، مهارتی‌ست که درنهایت منجر به انجام کارهای باارزش می‌شود و شما را به آنچه در سر می‌پرورانید، می‌رساند. اگر نیم‌نگاهی به زندگی افراد موفق و تأثیرگذار بیندازید، مشاهده خواهید کرد که پایه و اساس مشترک زندگی همه‌ی آن‌ها «کار عمیق» بوده است. درواقع، این مهارت کار عمیق بود که بیل‌گیتس را قادر ساخت تا صنعتی یک میلیارد دلاری را در مدتی کوتاه راه‌اندازی کند!

با به‌کارگرفتن استراتژی‌ها و پیشنهاداتی که نگارنده‌ی کتاب مطرح می‌کند، قادر خواهید شد ذهن خود را به‌شیوه‌ای تعلیم و تربیت کنید که عمیق کار کردن به مرکز زندگی‌ شما تبدیل شود و از ثمرات بی‌شمار آن بهره ببرید. وقت آن رسیده که راه متمرکز بودن را بیاموزید و به موفقیت برسید.

گفتنی‌ست اثر حاضر اولین بار در سال 2016 منتشر و با استقبال گسترده‌ی مخاطبان و نویسندگان مواجه شد. حجت یوسفی به خوانش این کتاب پرداخته و گروهی از مترجمان برجسته‌ی کشورمان با همکاری رادیو مثبت اثر آن را به فارسی برگردانده‌اند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کار عمیق:

– کال نیوپورت مجموعه‌ای از آگاهانه‌ترین و زیرکانه‌ترین توصیه‌های عملی را برای تقویت قوای ذهنی ارائه می‌دهد. (Matthew B. Crawford، نویسنده)
– درست زمانی که فکر می‌کنید از قبل این چیزها را می‌دانید، کتاب کار عمیق با بینش‌های شگفت‌انگیز، منحصربه‌فرد و مفیدی به سراغ شما می‌آید. (Derek Sivers)
– نیوپورت در قلمرو نویسندگان خودیاری استثنایی است. (نیویورک‌تایمز)

کتاب صوتی کار عمیق مناسب چه کسانی است؟

اگر قصد دارید تمرکز خود را افزایش دهید و کارهایتان را با کیفیت بالاتری به سرانجام برسانید، کتاب صوتی کار عمیق را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با کال نیوپورت بیشتر آشنا شویم:

کال نیوپورت دانشیار رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه جورج تاون است. او تاکنون آثار مختلفی از جمله کتاب «مینیمالیسم دیجیتال» و «هیچ‌کس نمی‌تواند شما را نادیده بگیرد» را به رشته تحریر درآورده و ایده‌ها و افکارش را در رسانه‌های معتبری منتشر می‌کند.

او در سال 2004 از کالج دارتموث فارغ‌التحصیل شد و تحصیلاتش را در زمینه علوم کامپیوتر در دانشگاه ماساچوست ادامه داد و در سال 2011 نیز موفق به اخذ مدرک دکتری شد. نیوپورت هم‌اکنون در زمینه نظریه سیستم‌های توزیع شده و تعامل و کنش میان فرهنگ و تکنولوژی پژوهش می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی کار عمیق می‌شنویم:

فلسفه‌ی دونمایی بر این اساسه که کار عمیق تنها در صورتی می‌تونه بهره‌وری عمیق رو ایجاد کنه،‌ که شخص زمان کافی رو برای رسیدن به نهایت شدت شناختی اختصاص بده. یعنی حالتی که توی اون دست‌آوردهای واقعی اتفاق می‌افته، به این علته که کمترین واحد زمانی برای کار عمیق در این فلسفه حداقل باید یک روز کامل باشه.

مثلاً اگر بخواید فقط ساعت‌های اولیه‌ی روز رو اختصاص بدید، این مدت زمان خیلی کوتاه‌‌تر از اونه که بتونید توی این فلسفه برای کار عمیق روش حساب کنید. درعین‌حال فلسفه‌ی دونمایی رو فقط افرادی استفاده می‌کنن که بدون انجام کارهای غیرعمیق نمی‌تونن موفق بشن.

معرفی و دانلود کتاب صوتی کار عمیق | کال نیوپورت | رادیو مثبت