دسته‌بندی نشده · می 31, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی گلی در برف | تریسی کوردروی | آوارسامعرفی کتاب صوتی گلی در برفکتاب صوتی گلی در برف قصه‌ای کودکانه در ستایش دوستی‌ست که به قلم تریسی کوردروی، نویسنده‌ی کودک و نوجوان اهل ولز، نگاشته شده. قهرمانان این داستان زیبا عبارتند از: یک کودک، یک خرس و البته، یک شاخه‌ گل‌!…

درباره کتاب صوتی گلی در برف:

یکی بود، یکی نبود. توی سرزمینی دور، یک قلمرو یخی‌ بود که در آن فقط دختر کوچولویی به نام لونا زندگی می‌کرد و یک خرس قطبی گنده‌بک! این لونا خانم و جناب خرس، رفقای خیلی صمیمی و خوبی برای همدیگر بودند. آنقدر که تقریباً همیشه‌ی خدا کنار هم می‌دیدیشان. بازی و تفریحشان باهم؛ خورد و خوراکشان باهم؛ شادی و غصه‌شان باهم… خلاصه که یک روح واحد بودند در دو بدن خیلی خیلی متفاوت.

داستان کتاب ما که اسمش هست گلی در برف (A Flower in the Snow)، از آن روزی شروع می‌شود که لونا گلی زیبا از دوستش، «خرسی»، هدیه می‌گیرد؛ ولی از آنجا که روش درست نگهداری از گل‌ها را بلد نیست، خیلی زود متوجه پژمرده شدن گل زیبا می‌شود. آیا خرسی او را بابت این اتفاق خواهد بخشید؟…

نکوداشت‌های کتاب صوتی گلی در برف:

– داستانی فوق‌العاده در ستایش دوستی. (Books to Borrow, Books to Buy)
– گلی در برف قصه‌ای شیرین و دلنشین با موضوع یکرنگی در رفاقت است. (USA Today)

کتاب صوتی گلی در برف مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی گلی در برف مخصوص کودکان 4 تا 8 ساله است. آن‌ها با گوش دادن به این داستان زیبا ضمن سرگرم شدن، نکات مهمی نیز در باب ارزش دوستی و محبت می‌آموزند.

با تریسی کوردروی بیشتر آشنا شویم:

تریسی کوردروی (Tracey Corderoy) نویسنده‌ی کودک و نوجوان اهل ولز است که علاوه بر قصه‌نویسی، در حیطه‌ی تصویرسازی نیز فعالیت دارد. از این نویسنده، جز اثر حاضر، مجموعه کتاب‌های «کلمه‌های دوست داشتنی» نیز در کتابراه موجود است.

در بخشی از کتاب صوتی گلی در برف می‌شنویم:

اما لونا نمی­‌دونست که گلی که از شاخه چیده بشه، عمر زیادی نمی­‌کنه. همین اتفاق هم افتاد و بعد از مدت کوتاهی گل زیبا پژمرده شد و گلبرگ‌هاش دونه به دونه افتادن. تلاش دخترِ بیچاره برای نجات گل فایده­‌ای نداشت. با افتادن آخرین گلبرگ، لبخند درخشان دختر هم از روی صورتش محو شد. دخترک برای روز­های زیادی ناراحت و غصه‌­دار بود. هیچ چیز و هیچ‌­کس، حتی خرسی نمی‌­تونست خنده رو به لب‌­هاش برگردونه.

“دلت می­‌خواد بریم روی دریاچه اسکی کنیم؟”

“نه.”

“می‌­تونیم مثل قبل از دریاچه ماهی بگیریم. نظرت چیه؟”
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی گلی در برف | تریسی کوردروی | آوارسا