دسته‌بندی نشده · ژوئن 8, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی یکی پس از دیگری | فریدا مک فادن | نشر ماه آوامعرفی کتاب صوتی یکی پس از دیگریتصور کنید در یک سفر دلنشین به دل طبیعت، ماشینتان درست کنار یک جنگل مخوف خراب شود و شما در تاریکی شب به دام وحشت بیفتید… کتاب صوتی یکی پس از دیگری نوشته‌ی فریدا مک فادن، تریلری روانشناختی است که توانسته علاوه بر فروش بالا، تحسین مخاطبان را نیز به دست آورد. این رمان جذاب مخاطب را تا انتهای داستان می‌کشاند و با اتفاقات دلهره‌آورش هر کسی را میخکوب می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی یکی پس از دیگری:

فریدا مک فادن برای نوشتن کتاب یکی پس از دیگری (One by one) دست می‌گذارد روی یکی از کلیشه‌های بسیار پرطرفدار ژانر تریلر. زوج جوانی که مدت‌هاست رابطه‌ی عاطفی سردی دارند، تصمیم می‌گیرند با دوستانشان به سفر بروند و بزنند به دل طبیعت، به این امید که این سفر بتواند جزییات عاطفی رابطه‌ی آن‌ها را که مدتی است از بین رفته، به یادشان بیاورد. در این پیرنگ‌ها همیشه نیرویی هست که آدم‌ها را تهدید به اتفاقی هراس‌انگیز می‌کند. نیرویی که این زوج جوان را از سفر باز می‌دارد، فرزندشان است که می‌گوید خواب دیده اتفاق بدی برای آن‌ها می‌افتد. پدر و مادر هشدارهای بچه‌شان را می‌گذارند به پای تخیلات کودکانه و بی هیچ توجهی به آن حرف‌ها، راهی سفر می‌شوند. چند لحظه بعد ماشین‌شان در نزدیکی جنگلی پربار و تاریک از کار می‌افتد و آن‌ها هیچ راه گریزی ندارند. این تازه شروع ماجرا است، زوج‌های جوان کم‌کم پی می‌برند، قاتلی بین آن‌هاست که طعمه‌هایش را بو می‌کشد و پا به پای‌شان در حرکت است.

فریدا مک فادن با هوشمندی بسیار با اضافه کردن عناصر روانشناختی در جزییات رفتاری هر کدام از کاراکترها و تصمیم‌هایشان، پیرنگ داستانش را از کلیشه‌های ژانر دلهره‌آور بیرون می‌کشد و لایه‌ای انسانی به آن اضافه می‌کند که باعث ارتباط بی‌واسطه‌ی مخاطب با فضای داستان می‌شود. نویسنده با سابقه‌ای که در پزشکی و مطالعات آسیب‌شناسی مغزی دارد به خوبی می‌داند چگونه شخصیت‌های داستانش را در هر موقعیت، برای خوانندگان کالبدشکافی کند تا آن‌ها بخشی از خودشان را درون شخصیت‌های داستان ببینند و از خود بپرسند: اگر من بودم چکار می‌کردم؟

در نکوداشت کتاب صوتی یکی پس از دیگری:

– به نظرم این کتاب یک اثر سینمایی است که با سرنخ‌های کنجکاوی‌برانگیزش، رگه‌های روانشناختی مهیجی را در متن خلق کرده است. (Goodreads Review)

– قصه‌ای جذاب و جستجوگرانه که باعث ارتقاء ژانر تریلر روانشناختی مدرن شده است. (Goodreads Review)

کتاب صوتی یکی پس از دیگری برای چه کسانی مناسب است؟

طرفداران ژانر تریلر، دوست‌داران آثار تریلر روانشناختی و داستان‌های مهیج و مرموز از شنیدن کتاب صوتی یکی پس از دیگری لذت فراوانی خواهند برد.

با فریدا مک فادن بیشتر آشنا شویم:

فریدا مک فادن (Freida McFadden) یکی از نویسندگان پرطرفدار رمان‌های تریلر است که روایت‌های پر از تعلیقش طرفداران آثار ادبی دلهره‌آور را به خود جذب کرده. او در سال‌های اخیر یکی پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک‌تایمز بوده است. فادن علی رغم علاقه و موفقیتش در زمینه‌ی نویسندگی، تحصیلاتش را در حوزه‌ی پزشکی و آسیب‌شناسی‌ مشکلات مغزی ادامه داده است.

در بخشی از کتاب صوتی یکی پس از دیگری می‌شنویم:

همۀ انرژی‌ام را جمع کردم و به ماشین برگشتم و صندلی جلو کنار نوآ نشستم. بقیه هم نشسته بودند. دلم می‌خواست به یکی از آن‌ها بگویم یک نفر جایش را با من عوض کند. نمی‌خواهم کنار نوآ بنشینم، اما این کار اوضاع را بدتر می‌کند. برای همین حرفی نزدم. می‌دانم نوآ آرزو می‌کرد که این سفر را بدون من ادامه دهد.

گاهی به عقب برمی‌گردم و فکر می‌کنم من و نوآ از چه زمانی از هم متنفر شدیم.

همان‌طور که گفتم، وقتی ازدواج کردیم عاشق هم بودیم. یکی از زوج‌هایی بودیم که به‌ندرت دعوا می‌کردیم. گاهی از این بحث‌های بیخود داشتیم که… مثلاً چه کسی درجۀ حرارت شومینه را زیاد کرده یا اینکه بدون لیوان از شیشه شیر می‌خورد (نمی‌دانم چرا اغلبِ مردها این کار را می‌کنند)، اما این‌ها بیشتر جنبۀ شوخی داشت و بعد باهم می‌خندیدیم. دعوای جدی نداشتیم. هردو آدم‌های راحت و خونسردی بودیم که از دعوا متنفر بودیم. همیشه نوآ می‌گفت: «دوست ندارم به سرنوشت پدر و مادرم دچار بشم.»

بعد از اینکه آیدان به دنیا آمد، اوضاع سخت‌تر شد. هم خوش‌حال بودیم که پدر و مادر شده‌ایم و هم می‌ترسیدیم. نوآ نیمه‌شب از خواب بیدار می‌شد و بالای سر بچه می‌رفت تا ببیند زنده است، نفس می‌کشد، خوابیده یا نخوابیده! گاهی دعوا می‌کردیم که نوبت چه کسی است که برود و پوشک بچه را عوض کند. نوآ یک برگه روی یخچال چسبانده بود که تعداد دفعات را یادداشت کنیم، اما وقتی فهمید کلی نوبت به من بدهکار است، آن را کَند… اما هنوز هم فکر می‌کنم خانوادۀ کوچک شادی داشتیم. بعد اِما به دنیا آمد.

معرفی و دانلود کتاب صوتی یکی پس از دیگری | فریدا مک فادن | نشر ماه آوا