دسته‌بندی نشده · آوریل 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا | محمد دلاوری | استودیو نوارمعرفی کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپاسفرنامه‌ای جذاب با زبانی طنزآمیز و موشکافانه! محمد دلاوری، نویسنده، خبرنگار و مجری ایرانی در کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا خاطرات و تجربیات روزانهٔ خود از سه سال زندگی در بلژیک را روایت کرده است.

دربارهٔ کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا:

در تاریخ یازده سپتامبر سال 2012 محمد دلاوری در جایگاه خبرنگار و مدیر دفتر صداوسیما برای انجام مأموریتی به همراه تیم خبری خود به بلژیک سفر کرد و این مأموریت حدود سه سال به طول انجامید. او در کتاب 976 روز در پس کوچه‌های اروپا به روایت خاطراتش از آن دوران و اتفاقاتی که برایش رخ داده‌اند پرداخته است.

شروع ماجراهای کتاب از اولین مواجهه دلاوری با سرزمین غرب و اروپا است. او خاطرات جالب و جذاب خود را با لحنی طنزآمیز برای شما روایت کرده است. وی همچنین به بیان همهٔ معایب و محاسن اروپا پرداخته و گاهی با لحنی کنایه‌آمیز از تفاوت قانونمندی در آن‌جا با ایران صحبت می‌کند. به طور مثال در این کتاب به این نکته اشاره می‌شود که قانون در اروپا برای تمام اقشار جامعه برابر و یکسان است و فارغ از اینکه چه شغلی دارید یا در چه جایگاه اجتماعی هستید، باید قانون برای شما مثل بقیه اجرا شود.

با شنیدن کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا می‌توانید با جزئیات مربوط به جامعه، سیاست، اقتصاد و فرهنگ اروپا آشنا شوید و زوایای مختلفی از زندگی مردم اروپا را در ذهن خود تصور کنید. نوع روایتی که نویسنده در این کتاب از آن استفاده کرده چیزی است که توجه هر مخاطبی را در نگاه اول به خود جلب می‌کند. او تنها مشاهده‌گر نبوده و سعی کرده تا مشاهداتش را با چاشنی تحلیل، مقایسه و افزودن نظرات شخصی درمورد هرآنچه دیده به شما ارائه کند.

کتاب حاضر به 6 بخش تقسیم شده که هر بخش دربارهٔ مکان، موضوع یا فرهنگ خاصی است. در دو بخش آخر محمد دلاوری سفرهای شخصی خود به کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه را نیز روایت کرده است.

کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه زندگینامه‌ها و سفرنامه‌ها علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا با لحن سرزنده و متفاوت خود برای شما جذاب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

با محمد دلاوری بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، خبرنگار و مجری ایرانی در سال 1352 و در تهران به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را با نویسندگی در روزنامه کیهان شروع کرد و بعد به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران وارد شد. محمد دلاوری شهرت اصلی‌اش را به‌خاطر ساخت و پخش برنامهٔ تلویزیونی «صرفاً جهت اطلاع» به دست آورد. وی همچنین مجموعه مستندی به اسم «انقلاب جنسی» تهیه کرد که توانست رکورد فروش مستند در فضای مجازی ایران را بشکند.

ازجمله دیگر فعالیت‌هایی که دلاوری در فضای صداوسیما داشت، برنامه‌های محبوب و موفقی مثل «توقف ممنوع»، «پایش»، «منِ او» و «تهران 20» هستند. کتاب دیگر این نویسنده و مجری توانا «روزنامه‌نگاری بدون درد و خونریزی» نام دارد که در آن به تحلیل و بررسی روزنامه‌نگاری از زوایای مختلف پرداخته است.

در بخشی از کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا می‌شنویم:

دو خیابان آن‌طرف‌تر از خانهٔ ما مدرسه‌ای است که می‌خواهم نام پسرم را در آن بنویسم. اگر پدر هستید خودتان را به‌جای من بگذارید. قرار است پسری هفت‌هشت‌ساله که هنوز الفبا را خوب بلد نیست و خیلی از حرف‌های مرا به زبان فارسی هم نمی‌فهمد، بسپارم به دبستانی که همه به زبان فرانسه صحبت می‌کنند!

درواقع قرار است صدرا از ساعت 9 صبح تا چهار بعدازظهر در میان معلم و شاگردانی سر کند که نه آن‌ها یک کلمه از حرف‌های او را می‌فهمند و نه او یک کلمه از حرف‌های ایشان را. مدیر مدرسه خانم میان‌سالی است بسیار جدی که سعی می‌کند به اشکال مختلف به من بفهماند آموزش و قانون در این مدرسه کاملاً جدی است و این‌طور نیست که اگر پولی بابت آموزش نمی‌گیرند، پس ورود به این مجتمع اتفاق پیش پا افتاده‌ای است.

من هم با تمام حرکات دست و زبان اقرار می‌کنم که به اهمیت تمام موضوعات واقفم و سعی می‌کنم هیچ سهل‌انگاری در چشمانم دیده نشود. در کلاس اول بیست و هفت دانش‌آموز دیگر هم هستند که اغلب یا فرانسه زبان مادری‌شان است و یا از کودکی اینجا بزرگ شده‌اند و فرانسه را خیلی خوب می‌دانند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا | محمد دلاوری | استودیو نوار