دسته‌بندی نشده · مارس 9, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب عطاری گمشده | سارا پنر | نشر نونمعرفی کتاب عطاری گمشدهزنی داروساز به شیوه‌ای نامعمول به کمک زنان دیگر می‌آید: سمی می‌سازد که شوهران خیانت‌کار آن‌ها را مسموم می‌کند. سارا پنر در کتاب عطاری گمشده داستان عطاری مرموزی را روایت می‌کند که رازش در طول قرن‌ها سربه‌مهر باقی مانده است. کتاب پیش رو از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و ساندی تایمز و از نامزدان نهایی دریافت جایزه‌ی گودریدز در سال 2021 است.

درباره‌ی کتاب عطاری گمشده:

قانون شماره‌ی یک: سم هرگز نباید برای آسیب زدن به زن دیگری استفاده شود.

قانون شماره‌ی دو: نام قاتل و قربانی باید در دفتر عطاری ثبت شود.

کتاب عطاری گمشده (The Lost Apothecary) داستان عطاری مرموز و هولناکی است که بر مبنای این دو قانون اداره می‌شود.

سارا پنر (Sarah Penner) در رمان پیش رو داستان زنی به نام نِلا را روایت می‌کند که زمانی درمانگر محترمی بود. اما نلا اکنون دانشش را در راستای هدفی تاریک به کار گرفته است. سال 1791 است و نلا مدتی است به زنان ناامیدِ خیانت‌دیده کمک می‌کند تا از مردان زندگی خود انتقام بگیرند؛ او به آن‌ها سمی می‌فروشد که مردان را می‌کُشد. همه‌چیز طبق برنامه و قوانین نلا پیش می‌رود، تا زمانی که دختری دوازده‌ساله به نام الیزا از نلا تقاضای کمک می‌کند.

بخش دیگر کتاب عطاری گمشده در لندن امروزی پیش می‌رود؛ زمانی که کارولین دهمین سالگرد ازدواج خود را به‌تنهایی سپری می‌کند و از خیانت همسرش عذاب می‌کشد. روزِ کارولینْ معمولی و دردناک پیش می‌رود، تا زمانی که در نزدیکی رودخانه‌ی تیمز، شیشه‌ی داروی یک عطاری قدیمی را پیدا می‌کند و تمام کنجکاوی‌اش در مقام یک تاریخ‌دان برانگیخته می‌شود. آیا این شیشه ارتباطی با پرونده‌ی قتل‌های عطاری در دو قرن پیش دارد؟

سارا پنر، در رمان پیش رو، داستانی پرتعلیق و جذاب را روایت می‌کند که مملو از رازها و انتقام‌هاست، و این نکته را که زنان می‌توانند، فارغ از فاصله‌ی زمانی، نجات‌دهنده‌ی یکدیگر باشند به‌زیبایی نمایان می‌سازد.

افتخارات کتاب عطاری گمشده:

– پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
– پرفروش‌ترین کتاب ساندی تایمز
– از کتاب‌های برگزیده به انتخاب نیوز ویک، گود هاوس کیپینگ، اوپرا، باستل، پاپ‌شوگر
– نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز در بخش رمان‌های تاریخی در سال 2021

نکوداشت‌های کتاب عطاری گمشده:

– تاریک، هوشمندانه و جذاب، سارا پنر پازلی از زندگی زنان، خیانت، قدرت و تاریخ را در برابر ما قرار داده است. (اریکا سویلر)
– نمی‌توانید کتاب عطاری گمشده را زمین بگذارید. (اسکیم)
– مملو از جزئیات تاریخی شگفت‌انگیز. (کریستین هارمل)
– جذاب، با جزئیات غنی، خوش‌خوان و با تعلیق‌های مناسب. (تامپا بی تایمز)
– اولین کتاب سارا پنر من را کاملاً تحت تأثیر قرار داد. زنان عطاری گمشده، که قرن‌ها از یکدیگر جدا افتاده‌اند، در این داستان قوی به‌دنبال انتقام و حقیقت‌اند. (فیونا دیویس)

کتاب عطاری گمشده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های رازآلود و تاریخی علاقه دارید، این کتاب انتخاب مناسبی برای شماست.

با سارا پنر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر در نخستین کتاب خود، عطاری گمشده، خوش درخشید و موفق شد به فهرست پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز راه پیدا کند. کتاب سارا پنر به بیش از 20 زبان ترجمه شده است و در سراسر جهان نظر مخاطبین را به خود جلب کرده است.

در بخشی از کتاب عطاری گمشده می‌خوانیم:

درخواست او خیلی ساده و رک بود.

برای ارباب خونه می‌خوام، برای صبحونه‌ش. صبح چهارم فوریه‌.

برای یک لحظه زن مستخدم میان‌سالی به ذهنم رسید که بانوی خانه برای انجام دادن فرمایش‌هایش او را صدا می‌زند. و با شم تیزی که بعد از این دو دهه‌ی اخیر پیدا کرده‌ام بلافاصله بهترین دوای درد او را فهمیدم: یک تخم‌مرغ با جوزالقِی.

آماده کردنش فقط چند دقیقه طول می‌کشید؛ زهرش دم‌دست بود. اما بنابه دلیلی ناشناخته، چیزی در آن نامه باعث برآشفتن من می‌شد. این حس به خاطر رایحه‌ی لطیف آن دست‌نوشته، که بوی چوب می‌داد، یا تاب‌خوردگی کوچکی در گوشه‌ی پایین کاغذ در سمت چپش نبود که انگار با اشک نمناک شده بود، بلکه دلم مثل سیر و سرکه می‌جوشید. حسی که به من می‌گفت باید از چیزی دوری کرد.

اما چه هشدار نانوشته‌ای می‌توانست در آن یک برگ کاغذ و زیر فشارهای قلم جا خوش کرده باشد؟ به خودم اطمینان دادم که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد؛ این نامه هم هیچ نشانه‌ای در بر ندارد. از خستگی افکارم به هم ریخته بود دیروقت بود و درد مداوم را در مفاصلم احساس می‌کردم.

معرفی و دانلود کتاب عطاری گمشده | سارا پنر | نشر نون