دسته‌بندی نشده · مارس 23, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب عقابان پررو: تحلیل عملکرد پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران | یوسفعلی قربانیمعرفی کتاب عقابان پررو: تحلیل عملکرد پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه در جنگ هشت ساله عراق علیه ایرانکتاب عقابان پررو مرجع جامعی از تاریخ ایثارگری‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که سرتیپ دوم خلبان یوسفعلی قربانی، در آن به شرح عملیات‌های پروازی و تحلیل عملکرد پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه در جنگ عراق و ایران می‌پردازد. این کتاب شما را با فنون جنگ هوایی آشنا می‌کند و اطلاعات معتبری را در اختیارتان قرار می‌دهد. ارائه جداول و تصاویر مرتبط، این تالیف را به یکی از کامل‌ترین کتاب‌های حوزه هوانیروز تبدیل کرده است.

درباره کتاب عقابان پررو:

جنگ ایران و عراق یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های معاصر بوده که مداخلات سران سایر کشورها و اعطای تجهیزات نظامی به عراق، عبرت‌های فراوانی را به ما یادآور می‌سازد. وجود کتاب‌هایی همچون عقابان پررو به توانمندی نیروهای مسلح در آینده کمک می‌کند و نقش تعیین‌کننده‌ای در تقویت نیرونی نظامی خواهد داشت.

رزمندگان هوانیروز ارتش، نقش موثری در پشتیبانی از نیروهای زمینی حاضر در حماسه دفاع مقدس داشتند و رشادت‌های خلبانان در راه دفاع از کشور علاوه بر ایثارگری‌ها، دربسیاری از عملیات‌ها به مقام شهادت نائل گردیدند.

این کتاب تحلیل مفصلی بر عملکرد پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران در حفظ مرزهای کشور، به ویژه در مناطقی همچون کرمانشاه و غرب کشور است و با ارائه آمار دقیق عملیات‌های مختلف به عنوان کتاب آموزش فنون نظامی نیز کمک‌کننده خواهد بود.

کتاب عقابان پررو مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر به همه کسانی که برای آموزش علوم نظامی و فنون رزمی نیروی هوایی به نگاهی تحلیلی و کاربردی احتیاج دارند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب عقابان پررو می‌خوانیم:

به‌جرئت می‌توان گفت هیچ عملیاتی توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران یا سپاه پاسداران یا ترکیبی از هر دو انجام نمی‌گرفت، مگر اینکه هوانیروز در آن شرکت داشته باشد. وجود این یگان باعث دلگرمی فرماندهان در زمان‌های طرح‌ریزی عملیات‌ها، ایجاد انگیزه برای رزمندگان در زمان اجرای عملیات‌ها و ترس و دلهره دشمن بود.

مرحله سوم: پایان تهاجم

جنگ به هشتمین سال خود رسید و دو طرف بدون هیچ موفقیت تعیین‌کننده‌ای همچنان درگیر بودند. واگذاری انبوهی از تجهیزات جدید به عراق، سازماندهی ده‌ها لشکر عراق و کاهش توان رزمی نیروهای خودی پس از عملیات کربلای 5، این نوید را به عراق می‌داد که با استفاده از منافقین می‌توانند سرنوشت جنگ را به‌نفع خود تغیر دهند.

بنابراین عناصر خودفروخته منافقین با پشتیبانی عراق، به‌خصوص نیروی هوایی آن، از محورهای سرپل ذهاب و گیلان‌غرب به‌سمت اسلام‌آباد و حسن‌آباد و تنگ چهارزبر کرمانشاه پیش آمدند. در این شرایط، دوباره وضعیت روزهای اول جنگ بر منطقه غرب و جنوب حاکم شد و به نظر می‌رسید نیروی زمینی‌ای وجود ندارد که بتواند در اسرع وقت مقابل منافقین بایستاد و از پیشروی آن‌ها جلوگیری کند.

بنابراین یک ‌بار دیگر وجود و حضور هوانیروز احساس شد. خلبانان پایگاه هوانیروز کرمانشاه با هدف قرار دادن ادوات زرهی منافقین بین جاده اسلام‌آباد تا گردنه چهارزبر و خلبانان شنوک و 214 با هلی‌برن نیروها به اطراف گردنه چهارزبر و با هدایت مستقیم شهید صیاد شیرازی از پیشروی آن‌ها به‌سمت کرمانشاه جلوگیری کرده و تعداد زیادی از آن‌ها را به هلاکت رساندند یا اسیر کردند. مجموع، پایگاه هوانیروز کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس در 48 عملیات آفندی و پدافندی شرکت داشت.
فهرست مطالب کتابسخن ناشر
مقدمه
فصل اول: تاریخچه
فصل دوم: نگاهی به وضعیت هوانیروز در دوران پس از انقلاب
فصل سوم: پایگاه هوانیروز کرمانشاه در دوران دفاع مقدس
فصل چهارم: پایگاه هوانیروز کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس به روایت روزنامه‌ها و جراید
فصل پنجم: شهدای پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه
فصل ششم: جداول
فصل هفتم: تعاریف
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب عقابان پررو: تحلیل عملکرد پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران | یوسفعلی قربانی