دسته‌بندی نشده · مارس 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب غیور مرد دشتستانی: بر اساس خاطراتی از مرحوم جانباز ستوان یکم حسین قاسمی‌مهر | حبیب الله آهنگمعرفی کتاب غیور مرد دشتستانی: بر اساس خاطراتی از مرحوم جانباز ستوان یکم حسین قاسمی‌مهرکتاب غیور مرد دشتستانی خاطراتی از مرحوم جانباز ستوان یکم حسین قاسمی‌مهر است که حبیب الله آهنگ با قلمی توانا تالیف کرده است. این تالیف گواه موثقی بر غیرت و آزادگی مردان بی‌ادعاست و نشان می‌دهد که صفت غیور چه خوش بر شانه‌های او و هم‌رزمانش نشسته است.

درباره کتاب غیور مرد دشتستانی:

اثر ارزشمند پیش‌رو، قطره‌ای از اقیانوس عشق به وطن، عزت و ایثارگری حسین قاسمی‌مهر، یکی از رزمندگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. که با حمایت‌ امیر سرتیپ دکتر کیومرث حیدری تدوین گردیده و راهگشای علاقمندان به این سلوک آسمانی خواهد بود.

این روایت کوتاه، با ارائه نکاتی معنوی و گران‌بها درسی به بلندای تاریخ رشادت‌های بزرگ‌مردان روزگار را به ما می‌آموزد. این کتاب با بیانی گرم و روایی از زاویه‌ای نزدیک جنگ را نظاره می‌کند و خواننده را به آن دوران می‌برد.

قاسمی‌مهر، دلاور دشستان، در طی سال‌های عمر گرانبهای خود به همه کسانی که او را می‌شناختند درس آزادگی و دین‌داری داد. چنانچه نزدیکانش بارها اظهار می‌کردند که ای کاش افراد بیشتری مثل او داشتیم. این غیورمرد چراغ راه پرفروغی‌ست که مسیر ایثار را تا ابد روشن نگاه می‌دارد و یادش همواره گرامی خواهد ماند.

کتاب غیور مرد دشتستانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

علاقمندان به خاطرات جنگ و مشتاقان شنیدن تازه‌هایی از دوران دفاع مقدس از این کتاب درس‌ بزرگی و شرافت خواهند آموخت.

در بخشی از کتاب غیور مرد دشتستانی می‌خوانیم:

در تابستان، به‌خاطر باد و طوفان و در زمستان بارش‌های سرخ‌رنگ خود‌به‌خود رنگ تمام برنج‌های سفید و خورش‌ها هم رنگی می‌شد و معده‌های اکثریت پر از خاک و شن و ماسه بود. اما خدا هم هوای رزمنده‌ها را داشت. وحید شکم یکی از افسروظیفه‌های دسته موشک که خیلی خوش‌خوراک بود.

بچه‌ها به او می‌گفتند: «وحید، خداوکیلی معده تو حداقل چند کیلو شن و ماسه دارد. او هم می‌خندید و می‌گفت: «آقای قاسمی‌مهر، من که سرباز شما هستم. آیا خدا هوای نفربر و همه ما را ندارد.» قاسمی‌مهر جوابش داد: «خدا را شکر که مثل سرباز رمضانپور یا آهنگ ریش‌قرمز شکارچی نشدی، والا در پیاده‌روی و شناسایی‌ها آب می‌شدی.»

همین موقع، خمپاره‌ای به زمین خورد و ترکش‌ها چند نفر را شهید و زخمی کرد. سارقی و حسینی شهید شدند. شکم آقاوحید پاره شد، طوری که روده‌هایش بیرون ریخت. پزشکیار حسین‌زاده جراح فعلی پیرمرد مازندرانی روده‌هایش را توی ملافه‌ای جمع کرد و به بیمارستان رساند. وحید پس از چند ماه وارد سنگر شد، اما با شکمی صاف و لاغر. چند متر از روده‌هایش را بریده بودند.

امروزه با پیشرفت فناوری باید از تجهیزات پیشرفته جنگ‌های نوین بهره گرفت و ارتش هر کشوری که تنها تأمین‌کننده مرز و امنیت آن کشور است، باید با علوم، فناوری‌ها و خلاقیت‌های هر چند بهتر در صحنه کارزار، جنگ و دفاع آمادگی دفاعی لازم را داشته باشد.

از این رو، تجهیزات مدرن و کارساز از یک طرف و ارتقای قوه اراده و ایمان و آمادگی رزمی برای مقابله با هر قدرت‌طلب و متجاوز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین باید کارشناسان جوان ارتش را به گونه‌ای بارور سازند که تجربیات و سرگذشت امثال دلاور و ایثارگر قاسمی‌مهر سرلوحه امور نظامی باشد.

معرفی و دانلود کتاب غیور مرد دشتستانی: بر اساس خاطراتی از مرحوم جانباز ستوان یکم حسین قاسمی‌مهر | حبیب الله آهنگ