دسته‌بندی نشده · فوریه 16, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب ناخدایی دیجیتال: ‏‫راهنمای تحول سازمان‌ها در عصر دیجیتال | مهدی شامی زنجانیمعرفی کتاب ناخدایی دیجیتال: ‏‫راهنمای تحول سازمان‌ها در عصر دیجیتالاگر به دنبال یک راهنمای کارآمد برای افزایش دانش خود در زمینه‌ی مفاهیم تحول دیجیتال هستید، کتاب ناخدایی دیجیتال نوشته‌ی مهدی شامی زنجانی، فراز نبیی و شادی ایران دوست را مطالعه کنید. با خواندن این کتاب و تعمق بر نکات ارائه شده در آن، در هر سمتی که مشغول به کار هستید از رقبای خود سبقت می‌گیرید و کسب‌وکار خود را مطابق تحولات دیجیتالی روز دنیا پیش می‌برید.

درباره‌ی کتاب ناخدایی دیجیتال:

در آینده کلیه‌ی صنایع دیجیتالی می‌شوند و این آینده از آن چیزی که می‌اندیشید به شما نزدیک‌تر است!

جمله‌ی بالا بسیار چالش برانگیز است و ضرورت مطالعه‌ی کتاب حاضر را برای شما روشن می‌سازد. این روزها در هر صنعت و بخشی که فعالیت می‌کنید، فناوری‌های دیجیتال در حال توسعه میان مرزهای کسب‌وکارتان هستند. هیچ فرقی ندارد کارمند بانک هستید یا یک فروشگاه زنجیره‌ای، در صنعت دارو هستید یا خودروسازی، هر کجا که کار می‌کنید باید بدانید و آگاه باشید که دو راه بیشتر پیش رویتان قرار ندارد: تحولات دیجیتالی یا حرکت به سمت نابودی!

همواره دیده و شنیده‌ایم اگر سازمانی قدرت تغییرات مناسب با توجه به تحولات عصر دیجیتال را نداشته باشد در مقایسه با رقبای خود نیز ضعیف می‌شود و در نهایت به سمت نابودی می‌رود. از طرف دیگر می‌دانیم که تغییر کردن عملکردی پویاست و نیاز به دانش و آگاهی بالایی دارد. مدیران سازمان‌ها ابتدا باید بررسی کنند که منبع این تغییرات کجا هستند؟ به طور عمده نیازها و خواسته‌های مشتریان نیز تغییر کرده است و برای پاسخ‌دهی نمی‌توان از روش‌های قبلی نیز بهره برد، بنابراین ضروری‌ست که تغییراتی در فرایند کسب‌وکار و استراتژی‌های سازمان نیز ایجاد شود.

مسئله‌ی دیجیتالی شدن سازمان‌ها مد و یا انتخاب نیست بلکه امری ضروری‌ست! برای درک بیشتر این مفاهیم به این نکته نیز توجه کنید، تا قبل از شیوع ویروس کرونا تقریبا برخی از مدیران نیز دیجیتالی شدن صنعت خود را جدی نمی‌گرفتند اما پس از تعطیل شدن بسیاری از کسب‌وکارها و قرنطینه‌های پی در پی، این امر برای بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها نیز ملموس شد که وقتی گفته می‌شود به سازمان‌های دیجیتالی نیاز داریم به چه معناست؟ اینکه تحولات دیجیتالی نیز تغییراتی فرهنگی هستند چه معنایی دارد؟

پس از شیوع این بیماری، تحولات دیجیتال و مجبور شدن سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی به پذیرفتن آن، به حدی سریع بوده است که خیلی‌ها اصلا نمی‌دانند فضای کسب‌وکارشان در آینده به چه صورتی خواهد بود و وارد چه مسیری خواهد شد. همین موضوع ضرورت توجه به این موضوع را دو برابر می‌کند.

پیاده‌سازی هر ابتکار ناب و نوین همانند تحول دیجیتال نیز نیاز به دانش بالا، فهم درست آن ابتکار و شناخت ابعاد مختلفش دارد. بدون آموزش و برنامه‌های مهارت‌افزایی در این حوزه احتمال شکست و از بین رفتن سرمایه‌گذاری‌های دیجیتال نیز وجود دارد. کتاب حاضر با نگاهی جامع و زبانی ساده شما را با اصول و تکنیک‌های دیجیتال نیز آشنا می‌کند. امید است از مطالعه‌ی آن لذت ببرید و با به کارگیری قوانینش نیز در آینده به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید.

کتاب ناخدایی دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

کلیه‌ی کارشناسان، صاحبان کسب‌وکار، مدیران سازمان‌های گوناگون (چه در بخش‌ دولتی و چه در بخش خصوصی) می‌توانند کتاب حاضر را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب ناخدایی دیجیتال می‌خوانیم:

پسربچه‌های عاشق اتومبیل و رانندگی را دیده‌اید؟ همان‌هایی که در کودکی کلکسیونی از اسباب‌بازی‌ها، مجله‌ها، پوسترها و کارت‌های بازی مربوط به اتومبیل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و مثل کف دست اجزای آن‌ها را می‌شناسند. آن‌ها ساعت‌ها در پارکینگ پشت فرمان اتومبیل خاموش و در جایگاه راننده می‌نشینند و با تمام وجود از رانندگی خیالی‌شان لذت می‌برند و با این عشق بزرگ می‌شوند. این بچه‌ها همیشه رؤیای داشتن بهترین اتومبیل‌ها را در سر می‌پرورانند. اما چنین علاقۀ پرشوری به دنیای اتومبیل‌ها فقط مختص کودکان و نوجوانان نیست. حتماً بزرگسالانی را در اطرافتان دیده‌اید که هنگام صحبت دربارۀ خودرو چه هیجانی در چهره‌شان موج می‌زند. این اشتیاق با ورود فناوری‌ها به این صنعت بیشتر هم شده است، فناوری‌هایی که برای ما خودروهایی جذاب‌تر، راحت‌تر و ایمن‌تر به ارمغان می‌آورند.

صنعت خودرو در سال‌های اخیر به‌طور چشمگیری متحول شده و اتومبیل را به «کامپیوتری روی چهار چرخ» تبدیل کرده است! این صنعت هیجان‌انگیز به دنبال تحولات فناورانه، بازیگران جدیدی همچون گوگل، اپل و تِسلا را نیز به خود جذب کرده است که به دنبال ماجراجویی در آن‌اند. ما نیز در این فصل می‌خواهیم به سراغ یکی از قدیمی‌های خوش‌نام این صنعت برویم و ببینیم چگونه توانسته است با کمک فناوری‌های تحول‌آفرین خود را به زبدۀ دیجیتال تبدیل کند. پس بیایید به کشور سوئد برویم و به کمپانی سازندۀ یکی از ایمن‌ترین خودروهای جهان، «ولوو»، سری بزنیم.

گابریلسون و لارسون در سال 1927، هنگامی که ولوو را در گوتنبرگ سوئد تأسیس می‌کردند، شاید حتی به ذهنشان نیز خطور نمی‌کرد برندی که می‌سازند پس از حدود صد سال به ایمن‌ترین خودروی جهان مشهور شود. اگر از علاقه‌مندان صنعت خودرو باشید، ولوو برای شما تداعی‌کنندۀ تجربۀ خوشایند رانندگی و نوآوری‌های ناب است. خودروسازی که به‌جای تنوع محصولات، بیشتر بر کیفیت خدمات و ایجاد حس خوب برای مشتریانش تمرکز می‌کند. ولووی باوقار، که آن را در بسیاری از فیلم‌ها همراه با ستارگان هالیوود دیده‌ایم، همواره خود را با واژه‌هایی همچون اصالت، خانواده، ایمنی و قانون معرفی کرده است و اکنون در صدر لیست رضایت مشتریان در این صنعت قرار دارد.
فهرست مطالب کتابسخن ناشر
پیشگفتار مؤلفان
فصل صفر: به عصر دیجیتال خوش آمدید
فصل یک: قابلیت‌های فناورانه تحول دیجیتال
فصل دو: مدل کسب‌وکار دیجیتال
فصل سوم: تجربه دیجیتال مشتری
فصل چهارم: فرایندهای دیجیتال
فصل پنجم: محیط کار دیجیتال
فصل ششم: قابلیت‌های رهبری تحول دیجیتال
فصل آخر: ده فرمان تحول دیجیتال
کتابنامه
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب ناخدایی دیجیتال: ‏‫راهنمای تحول سازمان‌ها در عصر دیجیتال | مهدی شامی زنجانی