دسته‌بندی نشده · آوریل 13, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب پاییز تنهایی | مینا رمضانیان | انتشارات ابراهیممعرفی کتاب پاییز تنهاییکتاب پاییز تنهایی روایت مشکلات دختری به اسم مینا و تنهایی او در مواجهه با آن‌هاست. مینا رمضانیان در این اثر در کنار به تصویر کشیدن تعارضات عاطفی و احساسی، به گوشه‌ای از مسائل اجتماعی زنان مانند خشونت خانگی می‌پردازد که نتیجه آن داستانی چندبعدی و چالش‌برانگیز است.

درباره کتاب پاییز تنهایی:

کتاب پاییز تنهایی از مینا رمضانیان اثری عاشقانه است که در روایت خود به مشکلات اجتماعی زنان هم اشاره می‌کند. مینا، شخصیت اول این رمان زندگی پرآشوبی را تجربه می‌کند و خانواده‌اش به دلیل تفاوت روحیه به دو گروه تقسیم شده‌اند: او و پدرش که مردی دنیادیده و پخته است و در مقابل آن‌ها مادر و دو برادرش که به چیزی جز مادیات و ظاهر زندگی فکر نمی‌کنند. در این شرایط پرهام و بنیامین به خواستگاری مینا می‌آیند. اولی مردی متاهل است که احساسات مینا را درگیر کرده و دومی فردی است که با وجود محبت صادقانه و پاکش نتوانسته توجه و محبت او را جلب کند. مینا که به دلیل رفتارهای عجیب خانواده‌اش تحت فشار است روزهای سختی را می‌گذراند و در نهایت مجبور می‌شود میان عقل و احساس، به جبر زمانه تن دهد….

کتاب پاییز تنهایی مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این داستان به علاقه‌مندان رمان‌های ایرانی با محوریت زنان پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب پاییز تنهایی می‌خوانیم:

پدرم مداخله کرد‌: “پسر جون از صبح تا شب زحمت می‌کشم نون حلال بخوری! چرا لقمه اندازه دهانت برنمی‌داری؟ عقل خوب چیزیه! چرا دستی دستی خودتون را به هچل می‌ندازید‌؟ با کدوم پشتوانه پول قرض می‌کنی؟ ربادهنده و رباگیرنده هر دو گناهکارند. ”

یاسر گفت‌: “بابا دوباره شروع به سخنرانی نکن. اگر می‌خوای از ثواب و عقاب صحبت کنی می‌رم. ”

باز مادر دخالت بیجا کرد و گفت‌: “اگه به حرف تو باشه، باید یه عمر به بخور و نمیر قناعت کنن. ”

ناصر گفت‌: “پدر نگران نباش. مهندس صفایی هوای ما رو داره. ”

پدر با عصبانیت نگاه معنی داری به او کرد و گفت‌: “نمی‌دانم این مرتیکه هیز از کجا سرو کله‌اش پیدا شده؟ خرتراز شما دوتا پیدا نکرده. از شما دوتا بی مغز کولی می‌گیره، دست آخرهم کارتان با کرام الکاتبینه. سراز ناکجا آباد درمیارید، این خط واینم نشون. ”

ناصر با پررویی تمام جلوی پدر ایستاد و سینه‌اش را جلو داد و گفت‌: “آدم خوبیه. تا امروزم کلی پول قرض داده و هر کجا بهش احتیاج داشتیم، ما رو تنها نذاشته‌. ”

– به هرحال به نظر من، مار خوش خط وخالیه. حتماً چک وسفته هم گرفته ازتون، نگرفته؟

– کی بدون سفته و چک پول قرض می‌ده. همین که سودی نمی‌گیره، جای شکرش باقیه.
مشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب پاییز تنهایی | مینا رمضانیان | انتشارات ابراهیم