دسته‌بندی نشده · مارس 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم | سیسیلیا آهرن | نشر مونمعرفی کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارمداستانی پرمعنا و تکان دهنده از عشق. سیسیلیا آهرن، نویسنده محبوب ایرلندی در کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم روزهایی را به تصویر کشیده که هالی، بعد از مرگ همسرش سپری می‌کند. اثری دلنشین که به خوانندگان امید هدیه می‌دهد و برای آهرن نامزدی جایزه بهترین نویسنده تازه‌وارد را به ارمغان آورد.

درباره کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم:

بیشتر افراد عشق خود را در دوران بزرگسالی پیدا می‌کنند، اما زوج کتاب پی نوشت: هنوز دوستت دارم (PS, I love you) در نوجوانی با هم آشنا می‌شوند. این دو نفر در یک مدرسه درس می‌خواندند و دوستی آن‌ها خیلی زود به عشق و سپس ازدواج تبدیل شد. هالی و جری زوج خوشبختی بودند و هیچ‌کس نمی‌توانست آن‌ها را جدا از هم تصور کند، تا زمانی که مرگ جری در سی سالگی به زندگی مشترکشان پایان داد. هالی بعد از این اتفاق از هم پاشید. تنها چیزی که به او در گذراندن آن روزهای سخت و تلخ کمک کرد نامه‌هایی بود که همسرش برای او به جا گذاشته بود: ده یادداشت عاشقانه سرشار از خاطرات، تسلی، عشق، شوخی و البته واقع‌بینی که پایان هر کدام نوشته شده پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم.

این بسته نامه با هماهنگی‌های جری، چند ماه بعد از مرگش به دست به هالی می‌رسد. او باید در هر ماه، یک پاکت را باز کند و همانطور که نامه‌ها با گذشت زمان باز می‌شوند هالی آرام آرام شفا می‌گیرد. او با کمک دوستانش، خانواده پرجمیعت و شلوغش و همینطور افرادی که به او تکیه دارند می‌آموزد که زندگی همچنان ادامه دارد. او یاد می‌گیرد که بخندد، بر ترس‌هایش غلبه کند و در این راه دنیایی را کشف می‌کند که هرگز از وجودش خبر نداشت.

جوایز و افتخارات کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم:

– نامزد جایزه بهترین نویسنده تازه وارد در سال 2004
– برنده جایزه کتاب Irish Post در سال 2005
– جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

اقتباس سینمایی از کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم:

در سال 2007 فیلمی به کارگردانی ریچارد لاگراونیس از رمان حاضر اقتباس شد.

کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این داستان پرکشش و جذاب به علاقه‌مندان آثار عاشقانه پیشنهاد می‌شود.

درباره سیسیلیا آهرن بیشتر بدانیم:

سیسیلیا آهرن (Cecelia Ahern) نویسنده پرفروش ایرلندی است. او در رشته روزنامه‌نگاری درس خوانده و اولین رمان خود یعنی پی نوشت: هنوز دوستت دارم را در بیست و یک سالگی تالیف کرده است. کتاب‌های «با عشق؛ رزی» و «اگر اکنون می‌توانستی مرا ببینین آثار دیگر آهرن هستند که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم می‌خوانیم:

«گفت‌وگو دربارۀ مرگ. آسون نیست. ما از زندگی‌مون راحت حرف می‌زنیم. اینکه چطور زندگی می‌کنیم یا چطور می‌شه بهتر زندگی کنیم. ولی گفت‌وگو دربارۀ مرگ اغلب چیز عجیبیه و خوب هم بهش پرداخته نمی‌شه. تنها آدمی که ترجیح می‌دم باهاش دربارۀ سوگ و ماتم گفت‌وگو کنم هالیه. هالی، لطفاً بهمون بگو مرگ چه تأثیری روت گذاشت.»

گلویم را صاف می‌کنم. «هفت سال پیش، سرطان شوهرم جری رو ازم گرفت. تومور مغزی داشت. سی سالش بود.»

مهم نیست چندمین بار است این را می‌گویم. هر بار از گفتنش بغضم می‌گیرد. این قسمت از داستان هنوز داغ است، هنوز آتشش درونم شعله‌ور است. سریع نگاهی به شارون می‌اندازم تا دل‌گرم شوم. او هم به‌طور اغراق‌آمیزی چشم‌غره می‌رود و خمیازه می‌کشد. لبخند می‌زنم. من از پسش برمی‌آیم.

«اینجاییم که دربارۀ مصیبت حرف بزنیم. چی می‌تونم بهتون بگم؟ فقط مختص من که نیست، شتریه که در خونۀ همه می‌خوابه. همه‌تون خوب می‌دونین مصیبت و ماتم یه ماجرای پیچیده‌ست. غم رو نمی‌شه کنترل کرد. بیشتر وقت‌ها اونه که کنترلمون می‌کنه. شما فقط می‌تونین تعیین کنین چطور باهاش کنار بیاین.»

کیارا می‌گوید: «می‌گی که تو این تجربه تنها نیستی ولی تجربۀ هرکس منحصربه‌فرده و می‌تونیم از همدیگه یاد بگیریم. هیچ مصیبتی راحت نیست. اما فکر نمی‌کنی اینکه تو و جری با هم بزرگ شدین فقدانش رو شدیدتر می‌کنه؟ یادمه از همون بچگی، هالی رو نمی‌شد بدون جری تصور کرد.»

معرفی و دانلود کتاب پی‌نوشت: هنوز دوستت دارم | سیسیلیا آهرن | نشر مون