دسته‌بندی نشده · جولای 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب چهار هزار هفته: مدیریت زمان برای میراها | الیور برکمنمعرفی کتاب چهار هزار هفته: مدیریت زمان برای میراهاتابه‌حال به این موضوع دقت کرده‌ایدکه عمر بشر تا چه اندازه کوتاه است؟ با این حساب برای انجام دادن کارها و برنامه‌های خود زمان زیادی ندارید! کتاب چهار هزار هفته نوشته الیور برکمن اثری جذاب، تامل‌برانگیز و البته با کمی چاشنی طنز است که درباره مدیریت زمان صحبت می‌کند! این کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز به شما می‌آموزد که چطور باید از زمان خود استفاده کنید و بیشترین بهره را از فرصت محدود و برنامه‌های بی‌شمارتان ببرید!

درباره کتاب چهار هزار هفته

هر انسانی عمر مشخصی دارد. درست است که هیچ کدام از ما نمی‌دانیم دقیقا چه زمانی مرگمان فرا می‌رسد و در چه سن‌وسالی باید زندگی دوست‌داشتنی‌مان را ترک کنیم، اما عموماً میانگین سنی که اکثر آدم‌ها به آن می‌رسند، بین هفتاد تا هشتاد سال است. مگر آدم‌های خوش‌شانسی که صد سالگی خودشان را ببینند! بنابراین هر انسانی تقریباً حدود چهار هزار هفته در طول عمر خود فرصت دارد تا کارهایی را که می‌خواهد انجام دهد.

اما اهمیت این زمان‌بندی برای انسان‌ها در چیست؟ بشر موجودی است که همواره در ذهن و درون خودش برنامه‌های متنوع و زیادی دارد و برای انجام همه آن‌ها نیز به زمان نیازمند است! مشکل اصلی اینجاست که علاوه‌بر عمر کوتاه انسان، افکار بلندپروازانه و میل به کامل انجام دادن کارها هم، وقت زیادی از افراد می‌گیرد! به این صورت آدم‌ها خودشان را در شرایط خستگی و تلاش زیاد و البته اغلب بیهوده برای انجام حجم بیشتر کارها قرار می‌دهند. بدون آنکه نتیجه دلخواهشان را از آن بگیرند!

کتاب چهار هزار هفته (Four Thousand Weeks) به شیوه‌ای ساده و کاربردی، به شما می‌آموزد که چطور زمانتان را متناسب با تغییرات این روزهای جهان هماهنگ کنید و به فعالیت‌هایی که در ذهن دارید، برسید.

الیور برکمن (Oliver Burkeman) این کتاب را تلاشی برای احیای توازن دانسته است و تلاش می‌کند که بازیابی زمان را متناسب با شرایط کنونی دنیا به شما آموزش دهد. با خواندن این کتاب دید واقع‌گرایانه‌ای را نسبت به زمان و فلسفه کوتاهی عمر به دست می‌آورید و با آرای فیلسوفان درباره محدود بودن روزهای عمر و نگرش روانشناسانه برای بهبود مدیریت زمان آشنا می‌شوید.گ

جوایز و افتخارات کتاب چهار هزار هفته

– کتاب پرفروش نیویورک تایمز
– کتاب پرفروش آمازون
– کتاب سال فایننشال تایمز (2021)

نکوداشت‌های کتاب چهار هزار هفته

– این کتاب سرشار از پندهای حکیمانه و عاقلانه‌ای است که با شوخ‌طبعی و لحنی خیرخواهانه بیان می‌شود. (Joe Moran, The Guardian)

– چهار هزار هفته کتابی است برای خواندن و تأمل. دلسوز، خنده دار و عاقلانه، از زمانی که آن را خوانده‌ام از ذهنم خارج نشده است. دنیای مدرن به ما می‌آموزد که تظاهر به جاودانگی کنیم. اما این کتاب باعث می‌شود واقعیت را آنطور که هست ببینیم و اینگونه ما را سرحال و سرزنده نگه می‌دارد. (Naomi Alderman, author of The Power)

– تحلیل متفکرانه و اطمینان‌بخش برکمن برای خوانندگانی که تحت تأثیر خواسته‌های (شاید غیرواقعی) زندگی قرار گرفته‌اند، یک مرهم است. (Publishers Weekly)

– این کتاب بی‌نظیر، چهار هزار هفته شما را به چالش می‌کشد و سرگرم می‌کند و حتی ممکن است شما را تشویق به تغییر زندگی‌تان کند. (Robbie Smith, Evening Standard)

کتاب چهار هزار هفته برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به همه افرادی که می‌خواهند کیفیت زندگی خود را افزایش دهند و به موفقیت شخصی دست یابند، پیشنهاد می‌شود.

با الیور برکمن بیشتر آشنا شویم

یکی از نویسندگان پرطرفدار حوزه فلسفه و خودیاری، که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، الیور برکمن نام دارد. این نویسنده بریتانیایی علاوه‌بر نویسندگی و تالیف کتاب، در کار روزنامه‌نگاری نیز توانمند است و توانسته جایزه روزنامه‌نگار جوان سال انجمن مطبوعات خارجی را از آن خود کند. همچنین در سال 2006 نام او در فهرست جایزه اورول قرار گرفت. کتاب‌های برکمن به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های خودیاری و فلسفه شناخته می‌شوند که در زمینه موفقیت شخصی و تغییر سبک زندگی موثر عمل می‌کند. از این نویسنده می‌توانید کتاب‌های دیگری همچون «پادزهر» و «خوشبختی را در نیمۀ خالی لیوان بجویید» را مطالعه کنید.

در بخشی از کتاب چهار هزار هفته می‌خوانیم

هرچه بیشتر برای پُربازده‌بودن تلاش کنیم، این احساس «اشتباه‌بودن» بدتر و بدتر می‌شود و انگار فقط باعث می‌شود امورِ واقعاً مهم را بیشتر و بیشتر پشتِ گوش بیندازیم. هر روز تلاش می‌کنیم کارها را «از سر بگذرانیم» تا از دستشان «راحت» شویم و نتیجه‌اش این است که از لحاظ ذهنی در آینده زندگی می‌کنیم و منتظریم روزی در آینده بالأخره نوبت به انجام‌دادن کارهایی که واقعاً می‌خواهیم برسد و در این حین نگرانیم که نکند در سطح مطلوب نباشیم، نکند انگیزه یا قدرت کافی برای همگام‌شدن با سرعت کنونی زندگی نداشته باشیم. مریلین رابینسون، مقاله‌نویس امریکایی، می‌نویسد: «جوهر زمان چیزی جز اضطرار تهی از شادی نیست.» بسیاری از ما عمرمان را صرف «آماده‌سازی خود و فرزندانمان می‌کنیم تا ابزاری برای رسیدن به اهدافی ‌باورناپذیرباشیم که هیچ‌جوره متعلق به ما نیستند.» تقلای ما برای حفظ تسلط بر همه‌چیز ممکن است به نفع یک کسی باشد؛ ساعت کاری بیشتر (و خرج‌کردن هر نوع درآمد اضافی برای خرید کالاهای مصرفیِ بیشتر) از ما چرخ‌دنده‌های بهتری در دستگاه اقتصاد می‌سازد. اما هیچ آرامش ذهنی‌ای برای ما به ارمغان نمی‌آورد و باعث نمی‌شود زمان بیشتری از عمر محدود خود را با افراد و اشیایی که برایمان عزیزند بگذرانیم.

چهارهزار هفته فقط یک کتاب دیگر درباره‌ی استفاده‌ی بهینه از زمان است، اما با این باور نوشته شده که مدیریت زمانی که ما می‌شناسیم متأسفانه شکست خورده است و باید دست از وانمودکردن و تکذیب این موضوع برداریم. شاید این برهه‌ی خاص در تاریخ که زمان از کنترل خارج شده بهترین فرصت برای بازبینی رابطه‌ی ما با زمان باشد. اندیشمندانِ قبل از ما نیز با این مشکلات روبه‌رو بودند و وقتی دانش آن‌ها را بر وضعیت کنونی اعمال کنیم، حقایق جالبی رو می‌شود. بهره‌وری تله‌ای بیش نیست. کارآمدترشدن فقط باعث عجول‌ترشدن می‌شود و هرچه بیشتر کار کنید، کارهای بیشتری روی سرتان خراب می‌شود.
فهرست مطالب کتابپیش‌گفتار: در نهایت، همه می‌میریم
بخش اول: انتخاب را برگزینید
فصل اول: زندگیِ محدودیت‌پذیر
فصل دوم: تله‌ی کارایی
فصل سوم: مواجهه با کرانمندی
فصل چهارم: تعلل‌گر بهتری شدن
فصل پنجم: ماجرای هندوانه
فصل ششم: مزاحم صمیمی
بخش دوم: ورای کنترل
فصل هفتم: واقعاً هرگز زمان نداریم
فصل هشتم: شما این‌جایید
فصل نهم: بازپس‌گیری حق استراحت
فصل دهم: مارپیچ بی‌صبری
فصل یازدهم: ماندن در اتوبوس
فصل دوازدهم: تنهاییِ خانه‌به‌دوش دیجیتال
فصل سیزدهم: روشِ درمانی بی‌اهمیتی کیهانی
فصل چهاردهم: بیماری انسانی
سخن پایانی: ورای امید
پیوست: ده ابزار برای پذیرش کرانمندی
یادداشت‌ها
سپاسگزاری
درباره‌ی نویسنده

معرفی و دانلود کتاب چهار هزار هفته: مدیریت زمان برای میراها | الیور برکمن