دسته‌بندی نشده · آوریل 3, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب گیمیفیکیشن در تدریس: کاوش به مانند یک دزد دریایی | مایکل ماترامعرفی کتاب گیمیفیکیشن در تدریس: کاوش به مانند یک دزد دریایییادگیری بواسطه بازی‌ها و ایجاد انگیزه سرشار در دانش‌آموزان دیگر افسانه نیست بلکه با کتاب گیمیفیکیشن در تدریس از همیشه به واقعیت نزدیکتر است. مایکل ماترا از سال‌ها تجربه علمی خود برای آموزش و تهیه یک راهنمای آموزنده بر مبنای بازی و سرگرمی برای معلم‌ها استفاده کرده است تا آن‌ها بتوانند دانش‌آموزان را در حین آموزش، هرچه بیشتر درگیرِ محتوای مطالب آموزشی کنند.

درباره‌ی کتاب گیمیفیکیشن در تدریس:

آموزش به روش دزدان دریایی چیزی نیست که تعریف آن در لغتنامه باشد! درواقع هرکاری که انجام می‌دهید به شما الهام می‌شود و دزدان دریایی جسور و ماجراجو هستند. آن‌ها برای موفقیت به آب‌های تیره و دریاهای ناشناخته سفر می‌کنند. آن‌ها شرایط موجود را نمی‌پذیرند و با جامعه‌ای که خلاقیت و استقلال را محدود کند نمی‌سازند. آن‌ها اهل ریسک هستند و به انتهای زمین برای جستجوی گنج سفر می‌کنند. آن‌ها مشتاق ماجراجویی هستند و هر روز در جستجوی فرصت‌های جدید سفر می‌کنند.

آموزش به شیوه دزدان دریایی راهی بسیار ساده برای دیدن جهان است. این دزدان در دریای آموزش همیشه مشغول کاوش چیزی هستند که مردم را درگیر می‌کند و سپس از خود می‌پرسند «چگونه می‌توانم این کاوش را در کلاس خود به کار گیرم؟»

در دنیای امروز جوانان، بی‌تردید بازی‌ها سهم زیادی دارند. اما یک دزد دریایی از خود می‌پرسد که چه چیزی در بازی‌ها است که باعث می‌شود جوانان درگیر بازی شوند. در کتاب گیمیفیکیشن در تدریس کاوش به مانند یک دزد دریایی (Explore Like a Pirate) می‌آموزیم چگونه محتوای آموزشی خود را با عناصر ساختاری بازی‌ها همراه کنیم تا بتوانیم تجربه یادگیری جذاب را برای دانش‌آموزان خلق کنیم.

مایکل ماترا (Michael Matera) پیشگام واقعی آموزش مبتنی بر بازی است که قدرت یک بازی برای به دست آوردن پاداش و ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان را به خوبی می‌داند. ماترا دانش آموزان امروزی را درک می‌کند و نکات آموزنده و راهکارهایی مفید برای معلم‌ها ارائه می‌دهد تا محیط آموزش را به محیطی بدل کنند که دانش‌آموزان ترغیب شوند هرچه بیشتر ریسک کنند، استقامت و روحیه خود را به‌گونه‌ای که قبلا هرگز تجربه نکرده‌اند در همکاری با یکدیگر افزایش دهند. کاوش مانند یک دزد دریایی تجربیات کسی است که سال‌ها رویکردهای واقعی آموزش به روش‌های مبتنی بر بازی را در کلاس‌های خود اجرا کرده است. ماترا توضیح می‌دهد که چگونه هرکسی فارغ از سن، موضوع، توانمندی‌ها، امکانات و تکنولوژی می‌تواند از این روش‌ها استفاده کند.

در کتاب گیمیفیکیشن در تدریس نه تنها راهنمایی قطعی و نهایی برای اجرای روش‌های یادگیری مبتنی بر بازی با مثال آورده شده است، بلکه می‌توان از این کتاب به عنوان فروش استراتژی به سازمان خود استفاده کرد. مایکل ماترا در کتاب حاضر از تجربه‌های عمیق خود در به دست آوردن موفقیت‌ها در چالش‌ها و تغییراتی که در کلاس‌های خود ایجاد کرده نوشته است. او در اینجا از چرایی و چگونگی یادگیری و تدریس به‌گونه‌ای که برای دانش‌آموزان در خارج و داخل کلاس جذاب و سرگرم‌کننده باشد سخن گفته است.

نکوداشت‌های کتاب گیمیفیکیشن در تدریس:

– فرض کنید کلاس شما تبدیل به یک ماجراجویی برای تشویق یادگیری، کارگروهی و تلاش برای جستجو شود دیگر چه می‌خواهید؟ در این کتاب مایکل ماترا معلم‌ها را به آموزش هیجان‌انگیز راهنمایی می‌کند و شادی و لذت را به کلاس‌ها برمی‌گرداند. (ویکی دیویس، معلم ، مجری برنامه رادیویی همه مسائل کلاس، نویسنده وبلاگ coolcatteacher@ و نویسنده کتاب اختراع مجدد نویسندگی.)

– این کتاب باورهای نادرست در مورد بازی‌ها و بازی وارسازی را از بین می‌برد و کلید هیجان و انرژی را به کلاس شما می‌آورد. کاوش به شیوه دزدان دریایی برای معلمانی که در جستجوی هیجان و جذابیت برای دانش‌آموزان هستند ضروری است. (آلیس کیلیر نویسنده کتاب 50 موضوعی که با گوگل در کلاس باید انجام دهید)

– در کاوش به شیوه دزدان دریایی مایکل ماترا مفهوم بازی را با اصطلاحاتی توضیح می‌دهد که می تواند برای هر مدرسی معنا‌دار باشد. او همچنین بیان می‌کند که چرا بسیاری از باورهای قدیمی دیگر در کلاس‌ها جوابگو نیستند در عین حال مثال‌هایی از امکانات آموزشی بر پایه تکنولوژی را در اختیار معلم‌ها می‌گذارد. خواندن این ایده ها بسیار آسان است و می‌توانید بی‌درنگ آن‌ها را در کلاس‌های خود اجرا کنید. (جورج کروز مدیر بخش و نویسنده کتاب نوۀوران اندیشه)

– شما چه از دسته علاقه‌مندان به روش‌های بازی‌وار سازی باشید و چه از افراد بدبین به این روش، باید در کتاب ماترا غرق شوید! کلاس‌های مایکل ماترا الهام‌بخش دانش‌آموزان در سال‌های متوالی و کلاس‌های متعدد بوده است و این کتاب به ما در چگونگی این موضوع کمک می‌کند و دلیل آن را مشخص می‌کند. (تد دینتراسمیت نویسنده کتاب احتمالات موفقیت)

کتاب گیمیفیکیشن در تدریس مناسب چه کسانی است؟

مربی‌ها به طور مکرر به روشی که خودشان آموزش دیده‌اند تعلیم می دهند، این درحالی است که دانش‌آموزان امروزی تمایل دارند دستورات آموزشی را در تطبیق با موقعیت استفاده یاد بگیرند. بازی‌وار سازی یا اعمال تکنیک‌های ایجاد انگیزه در موقعیت‌های غیر بازی بهترین روش انجام این کار است. کاوش به شیوه دزدان دریایی یک ابزار ضروری برای معلم‌های خلاق است.

این کتاب تصویری واضح از بازی‌وار سازی و مزایا و جزییات آن را به نمایش می‌گذارد. برای مثال به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا به شیوه خودشان مهارت‌های همکاری و همدلی را در حین آموزش تقویت کنند. همچنین این تمرینات به معلم‌ها این امکان را می‌دهد تا در حین آموزش روابط مثبتی با دانش‌آموزان برقرار کنند. ماترا در این کتاب نمونه هایی از یادگیری مبتنی بر بازی جهت ایجاد انگیزه بیشتری برای ترغیب دانش‌آموزان به یادگیری ارائه می‌کند. هر یک از شبیه‌سازی‌ها یا بازی‌های مبتنی بر یادگیری برای تمامی سنین و گروه‌ها قابل اجرا است و این کتاب به دقت به شما می‌گوید چگونه از این بازی‌ها در آموزش استفاده کنید.

در بخشی از کتاب گیمیفیکیشن در تدریس می‌خوانیم:

به عنوان مربیان، الهام بخش بودن درآموزش به صورت خود انگیزاننده، کلید اصلی موفقیت است. ما بعنوان معلم باید طبیعت ذاتی یادگیری را بپذیریم. تمرکز روی استانداردها و اهداف مشترک و روش‌های اولیه یادگیری اگرچه مهم هستند اما آن چیزی نیستند که روح دانش‌آموزان ما را درگیر یادگیری کنند. ما معیارهای استاندارد را تدریس نمی‌کنیم، ما به دانش آموزان (کودکانی) که مشتاق پرسش هستند انگیزه یادگیری و غرق شدن در محتوای آموزش مطالب را یاد می‌دهیم تاتجربه‌ای متفاوت با آموزش استانداردها را در آن‌ها ایجاد کنیم. به عنوان معلم، ما افتخار داریم اعتماد بنفس خلاقانه و شهامت دنبال کردن رویاهایشان را در آن‌ها ‌پرورش دهیم.

با کمک کردن به آن‌ها برای لذت بردن از کاوشگری آن‌هارا به ابزاری قدرتمند مجهز می‌کنیم که برای حل کردن چالش‌های امروزی دنیا ضروری است. زمانی که ما الهام بخش دانش‌آموزان برای رفتن به ماورای آنچه می‌دانند و جستجو در دنیای ناشناخته‌ها می‌شویم، آینده را برای همیشه تغییر می‌دهیم. درکلاس من دانش‌آموزان خود را بازیگری کلیدی درمسیر یادگیریشان می‌دانند. برای آن‌ها مدرسه چیزی بیشتر از گسترش توانایی‌هایشان در یادگیری محتوا است. باتلاش برای گسترش افق‌های پیش رویشان، مدل ما حلقه بازخوردی را ایجاد می‌کند که دانش‌آموزان را تشویق به تحرک موثرتر می‌کند. تا بهترین خودشان شوند و فوت و فن‌های مختلف بازی در مسیرهایی متفاوت به دانش‌آموزان مختلف می‌رسد. شما شگفت زده خواهید شد زمانی که ببینید دانش‌آموزانتان برموانع چالش برانگیز بااشتیاق و انگیزه بالا غلبه کرده‌اند.
فهرست مطالب کتابتقدیر و تشکر
سپاسگزاری نویسنده
سخن مترجم
آیا شما هم یک دزد دریایی هستید؟
بخش اول کتاب – ترسیم دوره
فصل ۱: ندای کاوشگر و ماجرایی که در انتظار اوست.
بازیوار سازی می‌تواند روش یادگیری ما را تغییر دهد
چگونه بازی از تجربیات و رویا‌های ما خلق می‌شود
بازیوار سازی در هر کلاسی شدنی است
فصل 2: داستانهای بلند و افشای افسانه‌های نادرست درباره بازی‌وار سازی
باور نادرست اول: بازی‌ها فقط برای سرگرمی هستند
باور نادرست دوم: با دادن یک نشان به دانش‌آموزان کلاس به محیط بازی تبدیل می‌شود
باور نادرست سوم: این برای تو آسان است. برای من شدنی نیست من فقط ____ درس می‌دهم
باور نادرست چهارم: شما باید یک گیمر باشید تا کلاستان را مبتنی بر بازی برگزار طراحی کنید
باور نادرست پنجم: دانش‌آموزان باید ذاتا اشتیاق یادگیری داشته باشند
باور نادرست ششم: بازی‌وار‌سازی فقط بازی است
باور نادرست هفتم: دختران بازی نمی‌کنند
باور نادرست هشتم: کلاس درس من تکنولوژی کافی برای انجام برخی کارها را ندارد
باور نادرست نهم: بازی‌های کلاسی به شدت رقابتی هستند
فصل 3: دنیای جدید و دنیای قدیم
بازی باعث می‌شود بچه‌ها بخواهند یاد بگیرند
الهام بخشی فوق العاده بازی‌ها
انعطاف وتفریح
بخش دوم کتاب – آدم‌های رذل و ملوانان قدیمی
فصل 4: زبان نوین یادگیری
یادگیری هدف محور
نامه‌ای به والدین
بیایید با شناخت دستاوردها بازی را آغاز کنیم
اعتماد به نفس
خلاقیت
اشتیاق
تلاش
تمرکز
پافشاری
ابتکار
کنجکاوی
قابل اعتماد بودن
همدلی
فصل 5: اصول سکان داری و آشنایی با خدمه
نظریه انواع بازیکنان
دستاوردگراها
معاشرت گرا
جست و جو گرایان
قاتلان
عناصر الهام بخش در دوره‌های مبتنی بر بازی
مدل SAPS
بخش سوم کتاب – تنظیم بادبان‌ها
فصل 6: تم و داستان سرایی بر فراز بادبان‌های تخیل
تم
تنظیمات
کاراکترها
عمل
داستان و حرکت در مسیر آب‌
راهبری دریایی
جست و جو کردن
فصل 7: قرقره و طناب و بادبان‌های کشتی مکانیک‌های بازی، ساز و برگ هر سفر
بازگشایی محموله مکانیک‌ها
امتیاز تجربه
مراحل
تیم بندی
انجمن
آنبوردینگ
دستاوردها و نشان‌ها
نشان‌ها
قارچ قدرت
ماموریت‌ها
واحد مالی
اطلاعات آبشاری
چالش‌های کوچک و بازی‌های کوچک
جلیقه نجات
بازیکن در مقابل بازیکن
کاوش همگانی
رویدادهای زمانی
تنبیه
گمشده ترین
کار گمشده
نگهبان
ایستر اگ
مبادله
کشاورزی
چالش مخصوص
مکانیک‌ها؛ قوای محرک کشتی ما در دریا هستند
کاربرد عملی مکانیک‌ها در بازی
فصل 8: ابزارها و گنجینه‌ها
تنظیم بادبان
بازگشایی محموله آیتم‌ها و نشان‌ها
نشان رهبری
نشان‌های کوچک
نمونه‌های واحد پولی
معابد
شمشیر کوچک
کارگاه آهنگری
نشان‌ها و آیتم‌های قدرت کمبو
شمشیر یخی + زره طلایی + منجنیق سنگین
آتش + آیتم‌های آتش
شعله‌های هستیا
آیتم‌های طبقه بندی شده
نیزه
کشتی تجاری
نشان‌ها و آیتم‌های قانون شکن
عفو پادشاه
خورشید گرفتگی
سیبیل مخفی
نشان‌ها و آیتم‌های ارزیابی
مهمانی بزرگ
درایت فیلسوف
تاس‌های تعیین کننده
تبر سبک
سناتور رومی
اصلاح کننده‌های موقت
آلوی بی نقص
نفرین نامشخص
تقویت قوا
تعامل کاربران
مجسمه کهربایی
تیرانداز سامری
خنجر دزدها
آیتم‌ها و نشان‌ها
تنظیم مسیر
جست و جو کردن نشان‌ها
جست و جو کردن آیتم‌ها
فصل 9: علامت X محل گنج را نشان می‌دهد پس از بازی لذت ببرید
تنظیم بادبانها
بازگشایی محموله بازی‌های کوچک
جعبه‌های اسرار آمیز
بازی دوز بزرگ
فوتبال کاغذی
لحظه حقیقت
جست و جوگر گنج
استیکرهای جذاب
گرافیتی
سرگرمی‌های مکمل
سکوت زیاد
شمارش معکوس
ترکاندن پلاستیک
دومینو
مکعب‌های داستانی روری
تست‌های گروهی
پیکار با رئیس
مأموریت‌های جانبی
چالش خلق لحظات حماسی
فصل 10: انداختن لنگر کشتی

معرفی و دانلود کتاب گیمیفیکیشن در تدریس: کاوش به مانند یک دزد دریایی | مایکل ماترا