دسته‌بندی نشده · مارس 17, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب یوگای پیشرفته مغز | چوا کوک سویی | انتشارات نسل نواندیشمعرفی کتاب یوگای پیشرفته مغزمی‌خواهید انرژی‌های بدن خود را مهار کنید و قدرت ذهن خود را افزایش دهید؟ برای این منظور، به‌دنبال روشی ساده و کاربردی هستید؟ با استاد بزرگ، چوا کوک سویی، در کتاب یوگای پیشرفته مغز همراه شوید تا با روش‌هایی آسان و علمی، توانایی‌های ذهنی خود را بالا ببرید و قدرت تمرکز و حافظه‌ی خود را تقویت کنید.

درباره‌ی کتاب یوگای پیشرفته مغز:

مغز یک نوزاد انسان میلیاردها سلول مغزی دارد و از شبکه‌ی درهم‌تنیده‌ای از رشته‌های عصبی تشکیل شده است؛ هر شخص به‌طور متوسط می‌تواند حدود یک میلیون موضوع را در ذهنش ذخیره کند؛ مغز شگفت‌انگیز انسان توانایی این را نیز دارد که خود را دائماً بازسازی و آسیب‌های خود را ترمیم کند. این‌ها تنها گوشه‌ای از شگفتی‌های مغز است که تحقیقات علمی تابه‌حال آشکارشان کرده‌اند. در کتاب یوگای پیشرفته مغزی (SuperBrain Yoga) یاد می‌گیریم که از این موهبت به‌شکلی بهتر بهره ببریم.

استاد چوا کوک سویی (Choa Kok Sui) در کتاب حاضر ما را با یک روش باستانی هندی آشنا می‌کند، یک روش علمی معتبر که به‌کمک آن می‌توانیم قدرت ذهن خود را افزایش دهیم. نویسنده‌ی یوگای پیشرفته مغز که در زمینه‌ی استفاده از انرژی یا پرانا در درمان، سلامتی و معنویت درجه‌ی استادی دارد، در این کتاب به ما توضیح می‌دهد که چگونه این روش می‌تواند سوختِ نیرویی را مهیا کند که مغز ما را سالم نگه می‌دارد و چگونه می‌تواند در مقابله با زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک‌کننده باشد.

روش یوگای مطرح‌شده در این کتابْ «سوپر برِین یوگا» نام دارد که برای انتقال بهتر در زبان فارسی با عناوینی نظیر «یوگای پیشرفته‌ی مغز»، «یوگای تقویت مغز» و «یوگای ابرمغز» شناخته می‌شود. از آنجایی که سوپر برین یوگا مراکز انرژی زیادی را فعال می‌کند و همچنین به مغز و سیستم عصبی انرژی می‌دهد، می‌توان از آن برای کاهش وضعیت بیماری افراد مبتلا به بیماری‌های روانی یا بیماری‌های مغز و سیستم عصبی استفاده کرد. البته، این درمان باید تحت نظارت پزشک و یک درمانگر پرانایی معتبر و دارای مدرک درمانگری انجام شود.

لازم به ذکر است که دکتر گلن مندوزا و دکتر اریک ب. رابینز هر یک مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته‌اند، و علاوه بر این، مترجم کتاب چهار مقاله‌ی علمی و آکادمیک در رابطه با تأثیرات این روش بر مؤلفه‌هایی نظیر حافظه، تمرکز و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان را به این کتاب افزوده است تا شاهدی بر نتایج چشمگیر این روش باشند.

کتاب یوگای پیشرفته مغز برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید توانایی‌های ذهنی خود را با چند روش ساده تقویت کنید، کتاب یوگای پیشرفته مغز انتخاب مناسبی برای شماست. لطفاً پیش از خواندن کتاب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که شرایط فیزیکی و روانی هر تمرین‌کننده متفاوت است، در صورت بروز هر ناراحتی، تمرین‌ها را سریعاً متوقف کنید.

با چوا کوک سویی بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی فیلیپینی کتاب حاضر مدرس و نویسنده‌ای بین‌المللی است. استاد چوا کوک سویی تا امروز بیش از 20 جلد کتاب به نگارش درآورده که در بیش از 80 کشور منتشر شده است و بعضی از آن‌ها به بیش از 30 زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

چوا کوک سویی مؤسس و مدیر موسسه‌ی تعالیم درونی، مؤسسه‌ی درمان با پرانای جهانی و مؤسس آشرام MCKS آرهاتیک یوگا در پونای هند بوده است.

گفتنی‌ست از این مربی برجسته، پیش از این کتاب‌های «انرژی درمانی»، «کریستال درمانی»، «روان‌درمانی پرانایی» و… به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب یوگای پیشرفته مغز می‌خوانیم:

بدن انرژی دارای مدارهای انرژی جلویی و پشتی است که در طب سوزنی به آن‌ها، کانال انرژی یا مردین می‌گویند. کانال جلویی، کانال ادراک نام دارد و درحالی‌که به کانال پشتی، کانال فرماندار گفته می‌شود. از آنجایی که بدن احتیاج به خوردن دارد، کانال انرژی جلویی توسط حفره‌ی ناحیه‌ی دهان قطع شده و برای اینکه بخواهیم مدار انرژی کامل‌تر شود، زبان باید به کام متصل گردد.

زبان باید به کام متصل شود تا مدار انرژی جلویی بدن را در جهت کامل کردن مدار انرژی کانال‌های انرژی جلویی و پشتی بدن، متصل کند. کانال‌های انرژی توانایی انبساط و انقباض دارند. براساس مشاهدات روشن‌بینانه، هنگامی که زبان به کام متصل نیست، کانال‌های انرژی جلویی و پشتی بدن در حدود دو میلی‌متر است.

هنگامی که زبان به کام متصل می‌شود، کانال‌های انرژی جلویی و پشتی تا حدود پنج الی ده میلی‌متر بسط پیدا می‌کنند.

برای اینکه بدن انرژی را روشن کنیم، زبان باید به کام متصل باشد. برای خاموش کردن بدن انرژی، زبان باید از کام جدا شود.
فهرست مطالب کتابمقدمه مترجم
پیشگفتار
مقدمه
فصل 1: راز، درون گوش نهفته است
فصل 2: سوپر برین یوگا
فصل 3: مطالب بیشتر درمورد یازده مرکز اصلی انرژی
فصل 4: شهادت‌ها
پیوست
ضمیمه
نمایه

معرفی و دانلود کتاب یوگای پیشرفته مغز | چوا کوک سویی | انتشارات نسل نواندیش