دسته‌بندی نشده · آوریل 5, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی | … | انتشارات سنجش امیرکبیرمعرفی کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستیکتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی دربردارنده‌ی تکنیک‌های برنامه‌ریزی، خلاصه و چکیده‌ی مباحث درسی، نکته‌ها و روش‌ها، تست‌های خودسنجی و درنهایت تست‌های طبقه‌بندی‌شده است؛ دانشجویان و داوطلبان کنکور ارشد و دکتری می‌توانند از این اثر کاربردی استفاده کنند.

درباره‌ی کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی:

آمار زیستی یکی از شاخه‌های رشته‌ی آمار است که از ابزارهای آماری بهره می‌گیرد تا اطلاعات مورداستفاده در حوزه‌ی پزشکی و بهداشت را جمع‌آوری و تحلیل کند. تمرکز آمار زیستی بیشتر بر کاربرد مدل‌های آماری است و نرم‌افزارهای آماری نقش بسزایی در این عرصه ایفا می‌کنند. از آنجا که آمار زیستی یکی از رشته‌هایی است که دانش‌آموختگان توانمند آن می‌توانند فرصت‌های شغلی مناسبی پیش روی خود داشته باشند، داوطلبان ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی باید دانش خود را هر چه بیشتر بالا ببرند تا در آزمون موفق شوند.

کتاب حاضر جهت ایجاد آمادگی در داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی به رشته‌ی تحریر درآمده است. کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی، با استفاده از منابع معتبر و جزوه‌های دانشگاه‌های مطرح سراسر ایران، در 7 فصل تدوین شده است و در هر فصل به مباحث مهمی از جمله مفاهیم کلی آمار، احتمالات، رگرسیون، توزیع فراوانی و… می‌پردازد.

درباره‌ی مجموعه‌ی سنجش امیرکبیر:

امروزه، به‌دلیل تعداد بالای داوطلبان و وجود رقابت تنگاتنگ میان آن‌ها، ورود به دانشگاه‌های مطرح در سراسر کشور امری بسیار دشوار است، که علاوه بر هوش و توانایی‌های علمی، تمرین و ممارستی جدی نیز می‌طلبد. در شرایطی که هر روزه مؤسسه‌هایی جدید با انبوهی از شعارهای غیرعملی سر برآورده‌اند و متقاضیانِ ورود به دانشگاه را جذبِ تبلیغات پرطمطراق خود می‌کنند، یک متقاضی ساده کاری سخت برای انتخاب راهبرد صحیح در مسیر تحصیلی خود دارد.

مجموعه‌ی سنجش امیرکبیر سعی دارد با ارائه‌ی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به نام «دوره‌های مکاتبه‌ای» نیازهای دانشجویان، دانش‌پژوهان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز عالی را پاسخ دهد. کتب آموزشی «دوره‌های مکاتبه‌ای» با هدف ارتقاء سطح علمی دانشجویان سال اول تا چهارم دانشگاه و همچنین داوطلبان ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به نگارش درآمده‌اند.

روش استفاده از این کتب آموزشی:

این کتاب‌ها شامل دو قسمت هستند. قسمت اول دربردارنده‌ی خلاصه‌ی درس و نکات کلیدی و قسمت دوم شامل تست‌های طبقه‌بندی‌شده است. بنابراین کافی‌ است تا داوطلبان موضوع درسی هر قسمت را به‌خوبی فرا بگیرند و در آخر تست‌های طبقه‌بندی‌شده را حل کنند.

کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد شرکت در آزمون ارشد یا دکتری آمار زیستی را دارید، این کتاب انتخاب مناسبی جهت آمادگی برای شرکت در آزمون است.
فهرست مطالب کتابفصل اول: مفاهیم و اصطلاحات کلی آمار
فصل دوم: نمونه‌گیری، شاخص‌های مرکزی، پراکندگی و چندک‌ها
فصل سوم: احتمالات
فصل چهارم: توزیع دوجمله‌ای، پواسون، متغیر تصادفی و…
فصل پنجم: تئوری نمونه‌برداری، برآورد پارامترها و قضاوت‌های آماری
فصل ششم: توزیع فراوانی نمونه‌های کوچک، توزیع t، کای اسکور و توزیع F
فصل هفتم: رگرسیون، رابطه بین متغیرها و همبستگی
منابع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی | … | انتشارات سنجش امیرکبیر