دسته‌بندی نشده · ژوئن 13, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM | مهدی یادگاری | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهرانمعرفی کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCMکتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM یکی از منابع کاربردی این شاخه از رشته مکانیک است که توسط مهدی یادگاری، سیده سمیرا کیا، شاهین تیمورپور و حمیدرضا جهانگیری نوشته شده است و کار با این برنامه مهم را به شما آموزش می‌دهد.

درباره کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM

گسترش روز افزون کاربرد کامپیوتر در زندگی بشر بسیاری از مشاغل و حرفه‌ها را از جمله علم مکانیک سیالات و انتقال حرارت دگرگون کرده است. امروزه شاهد حضور شاخه‌ی جدیدی از این علم، با اسم مکانیک سیالات محاسباتی (CFD) هستیم که بسیاری از مسائل غیرقابل حل گذشته را در زمانی کوتاه حل می‌کند. این پیشرفت، به لطف وجود نرم‌افزارهای متعددی محقق شده که +CCM-STAR قدرتمندترین آن‌هاست و شیوه کار با آن را می‌توانید با استفاده از کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم‌افزار STAR-CCM فرا بگیرید.

البته منابع مختلفی در این حوزه وجود دارد، اما به دلیل ماهیت جزوه‌وار و خلاصه‌شان اغلب نمی‌توانند کاربر را به خوبی برای شبیه‌سازی مسائل صنعتی و کاربردی راهنمایی کنند. به همین دلیل نتیجه تلاش مهدی یادگاری، سیده سمیرا کیا، شاهین تیمورپور و حمیدرضا جهانگیری که در کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی (STAR CCM Training) ارائه شده را می‌توان اولین و جدیدترین راهنمای این نرم‌افزار دانست که با هدف ارائه مجموعه‌ای کامل و کاربردی برای فعالان این رشته تدوین شده است.

کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM مناسب چه کسانی است؟

اساتید، دانشجویان، مهندسین و محققین رشته مکانیک می‌توانند از این اثر برای کار با نرم‌افزار +CCM-STAR کمک بگیرند.

در بخشی از کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM می‌خوانیم

در نرم‌افزار STAR-CCM شما میتوانید داده‌های شبیه سازی را در نواحی حل سیال، مرزها و پارت‌ها نمایش دهید، آن‌ها را آنالیز کنید و از آن‌ها ریپورت تهیه کنید. در مواقعی که شما می‌خواهید این داده‌های شبیه سازی را در نواحی غیر از نواحی مشخصی که معرفی شد بررسی کنید از پارت‌های مشتق شده و یا Part Derivedها استفاده می‌کنید.

بنابراین پارتی که بر مبنای پارت‌های دیگر ایجاد می‌شود Part Derived نامیده می‌شود. در واقع پارت مشتق شده به پارت‌هایی که بر مبنای آن‌ها ایجاد شده وابسته می‌باشد. در خصوص کاربردهای پارت‌های مشتق شده: بر فرض مثال اگر شما بخواهید در یک صفحه خاص از ناحیه محاسباتی کانتور تغییرات سرعت را مشاهده بکنید از Section Plane استفاده می‌کنید و یا اگر بخواهید در یک نقطه خاص از ناحیه حل تغییرات فشار را گزارش کنید از Probe که به شکل یک سنسور عمل می‌کند استفاده می‌کنید. از دیگر پارت‌های مشتق شده میتوان به Streamline اشاره کرد که می‌تواند خطوط سیال را در ناحیه محاسباتی نمایش دهد.
فهرست مطالب کتابفصل 1: آشنایی با دینامیک سیالات محاسباتی و توانایی‌های نرم‌افزار +CCM STAR
فصل 2: آموزش مقدماتی
فصل 3: آموزش‌های پایه‌ای مدلسازی هندسه
فصل 4: شبیه‌سازی سیکلون جداساز
فصل 5: مونتاژ پارت‌های صنعتی
فصل 6: ابزار پوشش سطحی (SURFACE WRAPPER)
فصل 7: ابزارهای اصلاح سطح (SURFACE REPAIR)
فصل 8: مش‌زنی PART-BASED در آیرودینامیک خارجی
فصل 9: عملیات مش (MESH OPERATION)  بر روی قطعه شیر کنترل
فصل 10: مش‌زنی مستقیم (DIRECTED MESH) در ماشین الکتریکی
مراجع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش دینامیک سیالات محاسباتی با نرم افزار STAR-CCM | مهدی یادگاری | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران