دسته‌بندی نشده · ژوئن 27, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK | حسین نیازخانی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهرانمعرفی کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORKکتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK یکی از منابع آموزشی و کاربردی در زمینه شبکه است. حسین نیازخانی، این اثر را برای آشنایی شما با این پدیده ضروری، ‌پیچیده و نسبتا جدید تالیف کرده و با بیانی ساده، کمک می‌کند دانش خود درباره کامپیوتر را گسترش دهید.

درباره کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK

بر کسی پنهان نیست که تقریبا تمام مشاغل مدرن برای انجام وظایف خود از کامپیوتر کمک می‌گیرند، حتی معلمان، پزشک‌ها، ورزشکاران و هنرمندان که فکر می‌کردیم هرگز به این ابزارهای هوشمند محتاج نمی‌شوند. البته این وابستگی تنها در بعد فردی است. در ابعاد بزرگتر، همکاران شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات مختلف نیز به برقراری ارتباط بین دستگاه‌های خود نیاز دارند و کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK به همین موضوع مهم می‌پردازد.

شبکه به معنای متصل شدن چند کامپیوتر به یکدیگر است که امروزه به شکل وسیعی در محیط‌های مختلف کاربرد دارد و در بعضی شرایط بدون وجود آن امکان انجام وظایف شغلی ممکن نیست، به همین دلیل آگاهی از ماهیت، اصول و نحوه فعالیت شبکه -یا به عبارت دیگر نتورک- برای تمام متخصصین کامپیوتر به یک باید تبدیل شده است. متاسفانه مانند بسیاری از مباحث مهم دیگر، منابع اندکی به زبان فارسی در این حوزه وجود دارد و این موضوع به کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK ارزش بالایی می‌بخشد.

این اثر در هفده فصل با استفاده از تصاویر متعدد، به بیان تاریخچه و ماهیت شبکه، اصول و نحوه عملکرد آن در زمینه‌های مختلف می‌پردازد. لازم به ذکر است که اگر تجربه کار عملی در این حیطه ندارید، احتمالا برخی از مطالب کاربرد خود را برای شما از دست خواهند داد، با این وجود می‌توانید از سایر موضوعات مطرح شده استفاده نمایید.

کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK مناسب چه کسانی است؟

اگر به موضوع شبکه های کامپیوتری علاقه دارید مطالعه این اثر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK می‌خوانیم

سازمان جهانی ‌ISO‌ برای آنکه تولیدکنندگان نرم‌افزار و سخت‌افزار را در ارائه محصولات خود به تبعیت از سیستم یکپارچه‌ای برای محصولات شبکه وا دارد، مدلی تحت عنوان مدل هفت لایه‌ای OSI ارائه داد. این مدل فرایندی را که کاربر از زمان شروع و ارسال اطلاعات تا زمانی که اطلاعات به‌صورت یک سیگنال روی ‌Media‌ قرار می‌گیرد، شبیه‌سازی می‌کند.

مدل ‌OSI توسط کمیته ‌IEEE‌ ایجاد شده است. با استفاده از مدل فوق. محصولات تولید شده توسط تولیدکنندگان مختلف امکان کار با یکدیگر را پیدا خواهند کرد (سازگاری بین محصولات). مشکل عدم سازگاری بین محصولات تولید شده توسط شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تجهیزات سخت‌افزاری، زمانی آغاز شد که شرکت ‌HP‌ تصمیم به تولید یک محصول شبکه‌ای گرفت و این محصول با محصولات مشابه سایر شرکت‌ها (مثلا IBM) ‌سازگار نبود.
فهرست مطالب کتابفصل اول: مفاهیم و اصول شبکه
فصل دوم: انواع توپولوژی شبکه
فصل سوم: کابل‌کشی شبکه 
فصل چهارم: فیبر نوری (Optic Fiber)
فصل پنجم: Protocol Internet
فصل ششم: معرفی انواع تجهیزات ارتباطی شبکه
فصل هفتم: انواع روش‌های دسترسی به اطلاعات در محیط شبکه (Method Access)
فصل هشتم: سیستم عامل تحت شبکه (NOS)
فصل نهم: شبکه‌های بی‌سیم
فصل دهم: انواع ساختارهای WAN
فصل یازدهم: OSI 
فصل دوازدهم: نگهداری از شبکه
فصل سیزدهم: انواع پروتکل‌ها و امکان دسترسی به شبکه از راه دور
فصل چهاردهم: امنیت در شبکه 
فصل پانزدهم: معرفی انواع سرویس‌های تحت شبکه
فصل شانزدهم: VoIP
فصل هفدهم: مشکلات شبکه و ابزارهایی برای حل آن
پیوست
فهرست منابع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب اصول و مبانی شبکه‌های کامپیوتری +NETWORK | حسین نیازخانی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران