دسته‌بندی نشده · می 15, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده | محمدنوید مددی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهرانمعرفی کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آیندهدرباره ارزهای دیجیتال چه می‌دانید؟ محمدنوید مددی در کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده، شما را با چگونگی پیدایش بیت کوین، کارکرد و اجزای آن و همچنین نکاتی که باید زمان ورود به دنیای تجارت الکترونیک رعایت کنید آشنا می‌کند؛ اثری مفید که باورهای شما در زمینه بیت کوین را دگرگون می‌کند.

درباره کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده:

درباره بیت کوین چه می‌دانید؟ این ارز دیجیتال از اولین روز معرفی به جهان، دنیای تجارت اینترنتی را دگرگون کرده و تنها چند سال بعد از راه‌اندازی آن، شاهد علاقه شدید افراد به فعالیت در حوزه بیت کوین هستیم. اما با وجود فراگیری این تجارت، هنوز هم افرادی که از واقعیت بیت کوین باخبر و به اصول معامله آن مسلط‌اند در اقلیت قرار دارند. بیت کوین واقعا چییست؟ چگونه کار می‌کند؟ از کجا آمده است؟ چگونه می‌توانید آن را خریداری کنید؟ کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده (Bitcoin and the Future Financial Market)، شرحی مختصر و ساده از این ارز دیجیتال است که اطلاعاتی مقدماتی اما کلیدی را به شما آموزش می‌دهد.

در ابتدای کتاب، دستورالعمل‌هایی ساده که به راحتی برای تمام افراد قابل اجراست ارائه می‌شود و با نحوه خرید و فروش بیت کوین آشنا می‌شوید. محمدنوید مددی در قسمت بعدی، کارکرد داخلی بیت کوین را توضیح می‌دهد تا به درکی درست از قطعات مختلف و نحوه عملکرد آن‌ها برسید. در نهایت نیز روش به دست آوردن بیت کوین از طریق ماینینگ بررسی می‌شود و بعد از مطالعه آن، می‌توانید شایعات و واقعیات این پدیده را از هم تمایز دهید.

لازم به ذکر است که مطالب کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده تمام نکات ریز و درشت مربوط به این بازار را را در برمی‌گیرد که کلیدی‌ترین آن‌ها، دسترسی به یک مرورگر به روز وب و اتصالی امن و پایدار به اینترنت است. بسیاری از خدمات بیت کوین که در کتاب به آن‌ها اشاره می‌شود مبتنی بر شبکه بوده و تنها با تجهیزات مدرن مثل تلفن‌های هوشمند IOS یا اندروید کار می‌کنند.

کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال منبعی معتبر برای آشنایی با بیت کوین هستید مطالعه این اثر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده می‌خوانیم:

امروزه فناوری اینترنت ما را مستقیماً به یکدیگر متصل کرده و طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را به وجود آورده است. با انحلال مرزهای سیاسی و فیزیکی، که پیش از این وجود داشته، برای اولین‌بار در تاریخ این فرصت برای انسان‌ها به وجود آمده است که همه به اطلاعاتی یکسان دسترسی پیدا کنند.

ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین با طراحی شبکه‌ای قدرتمند روی اینترنت، از سیستم P2P یا همتابه‌همتا جهت تبادل نقدینگی مجازی استفاده کرده است. این پول بر مبنای طرحی غیرمتمرکز طراحی شده و بر مبنای رمزنگاری قدرتمند “256 SHA ” محافظت می‌شود. این نوع جدید پول دیگر فیزیکی نیست و در برابر فساد و دستکاری کاملا مقاوم است

هیچ گروه خاصی قادر به کنترل و تسلط بر بیت کوین نیست. هیچ فرد خاص، دولت خاص یا حتی بانک یا شرکتی نمی‌تواند بیت کوین را به سلطه خود درآورد، چون شبکه در P2P همه کامپیوترها به تغییرات حساس است و اگر یک تغییر در شبکه با بقیه داده‌ها مطابق نباشد شبکه آن را حذف و اعلام می‌کند و اینگونه کنترل در شبکه از طریق پروتکلی یکسان انجام می‌شود. سیاست پولی بیت کوین به واسطه همین شبکه باز کامپیوترها تعریف شده است که می‌توان آن را بلاکچین نامید.

تمام شبکه و کامپیوترها از تنظیم خودکار برخوردارند، از این‌رو ما در بیت کوین شاهد ظهور مرحله جدیدی از پول هستیم. این پول P2P، پول رمزنگاری شده یا صرفاً ارز رمزنگاری شده نامیده می‌شود. قرار است ما به بررسی جهان بیت کوین با خرید یک مقدار کم بپردازیم. اما قبل از آن نیاز است تعریف کامل‌تری از تکنولوژی مورد استفاده در شبکه بلاکچین بیاوریم.
فهرست مطالب کتابفصل صفر: اصول و مقدمات
فصل اول: سلامی به دنیای جدید، بیت کوین، راه اندازی کیف پول
فصل دوم: دنیای پر زرق و برق بیت کوین خرید و فروش بیت کوین
فصل سوم: دژی برای محافظت از اموالتان راه‌های حفاظت از بیت کوین
فصل چهارم: کشف دنیای جدید درک بلاکچین
فصل پنجم: اولین قدم حرفه‌ای شدن در بیت کوین نصب یک گره بیت کوین
فصل ششم: راز زندگی ابدی بیت کوین درک فرایند استخراج (ماینینگ)
منابع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب بیت کوین و بازارهای مالی آینده | محمدنوید مددی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران