دسته‌بندی نشده · می 25, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب تفسیر آسان CBC | سید محسن رضوی | انتشارات بشری

[ad_1]

معرفی کتاب تفسیر آسان CBCحتما تابه‌حال تجربه آزمایش خون داشته‌اید. آیا فکر کرده‌اید این چند قطره خون چگونه اطلاعات بیماری‌ها را به پزشک می‌دهند؟ کتاب تفسیر آسان CBC، با زبانی ساده و البته به شکل کاملا تخصصی شیوه تفسیر و تحلیل آزمایش خون را برای همه دانشجویان گروه پزشکی و یا فارغ‌التحصیلان این رشته بیان می‌کند.

درباره کتاب تفسیر آسان CBC:

یکی از مهم‌ترین و البته رایج‌ترین آزمایش‌هایی که پزشکان برای افراد تجویز می‌کنند،‌ آزمایش خون است. به‌همین‌دلیل شیوه تفسیر و دقت در جزییات جواب آزمایش اهمیت بسیاری دارد و نشان‌دهنده بسیاری از مشکلات و بیماری‌هاست. از طرف دیگر،‌ تشخیص بیماری‌ها را برای پزشکان آسان می‌کند و ضروری است که همه دانشجویان و یا فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و پرستاری به‌خوبی آن را بیاموزند.

کتاب تفسیر آسان CBC یکی از بهترین آثار تخصصی در این زمینه است که به ‌شیوه‌‎ای ساده و بیانی گیرا،‌ جزییات و نکات تفسیر آزمایش CBC را بیان می‌کند. سید محسن رضوی، حمیدرضا فلاح ابدی، ژانت سروش و فرزانه کرمی تنها، ‌مولفان کتاب حاضر، شیوه تفسیر این آزمایش را با تکیه بر تخصص خود بیان کرده‌اند و می‌توانید به‌عنوان یک راهنمای مناسب و کاربردی از آن استفاده کنید.

کتاب تفسیر آسان CBC مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به همه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی،‌ علوم آزمایشگاهی و پرستاری پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب تفسیر آسان CBC بیشتر آشنا شویم:

کتاب حاضر به کوشش 4 تن از متخصصان حوزه پزشکی نوشته شده است. سید محسن رضوی،‌ فوق تخصص بیماری‌های خون و انکولوژی و یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. همچنین حمیدرضا فلاح ابدی،‌ یکی دیگر از نویسندگان این کتاب در زمینه بیماری‌های قلب و عروق تخصص دارد و با مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی در این حوزه فعالیت می‌کند. ژانت سروش نیز با مدرک دکترای حرفه‌ای و تخصص بیماری‌های عفونی نقش عمده‌ای را در تالیف و نگارش این کتاب ایفا کرده است. و در نهایت فرزانه کرمی تنها، با ‌عنوان دستیار پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نگارش و تکمیل این کتاب نقش پررنگی دارد.

در بخشی از کتاب تفسیر آسان CBC می‌خوانیم:

هموگلوبین پروتئینی است حاوی آهن که نقش اصلی آن انتقال اکسیژن و حمل آن به بافت‌هاست. سلول‌های سفید خون اجزاء اصلی سیستم ایمنی هستند و شامل انواع متنوعی از سلول‌ها با اعمال ویژه و نمای ظاهری مشخص می‌باشند. در مقایسه با گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید دارای هسته هستند. این سلول‌ها همان نوتروفیل‌ها، لنفوسیت‌ها، مونوسیت‌ها، ائوزینوفیل‌ها و بازوفیل‌ها می‌باشند.

پلاکت‌ها قطعات سیتوپلاسمی هستند که از مگا رکا یوسیت‌های موجود در مغز استخوان مشتق شده و در مراحل اولیه انعقاد خون موثرند.

ارزیابی خون نیازمند تعیین کمی هر یک از اجزاء سلولی از طریق روش‌های دستی یا خودکار است. روش‌های خودکار با استفاده از ابزاری که دقیقاً کالیبره شده‌اند، معمولاً در مقایسه با روش‌های دستی، بسیار دقیق‌تر هستند. علاوه‌بر این در روش‌های خودکار، اطلاعات اضافی دیگر نظیر حجم سلول حاصل می‌آید.
مشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب تفسیر آسان CBC | سید محسن رضوی | انتشارات بشری