دسته‌بندی نشده · آوریل 7, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت | پروانه بیات | انتشارات سروشمعرفی کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشتداستانی اثربخش درباره‌ی تنبل‌ترین موجود جنگل! پروانه بیات در کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت داستان خرسی را روایت می‌کند که از کودکی به تنبلی عادت کرده بود. او هیچ زحمتی نمی‌کشید و فقط غذاهای حیوانات دیگر را می‌خورد! تا این که ماجرایی مسیر زندگی او را تغییر داد… نویسنده در این کتاب اثرگذار در قالب داستانی هیجان‌انگیز کودکان را با ضررهای تن‌پروری و تنبلی آشنا می‌سازد.

درباره کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت:

خرس قهوه‌ای جنگل دیگر همه را به ستوه آورده بود؛ وقتی می‌گوییم همه، یعنی تمام حیوانات جنگل را و باور کنید که سر سوزنی در این باره اغراق نمی‌کنیم! حتی صبورترین و ترسوترین حیوانات جنگل هم از خرس شکمو خسته شده بودند و دلشان می‌خواست جلوی زورگویی و تنبلی او بایستند. شاید بهتر باشد برای این که بهتر از داستان کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت سر در آورید، کمی ماجرا را از قبل‌تر روایت کنیم. داستان از این قرار بود:

خرس تنبلی در جنگل زندگی می‌کرد که تمام روز هیچ‌کاری جز لم دادن زیر نور آفتاب و لذت بردن از گرمای خورشید نداشت؛ حوالی غروب، خرس قهوه‌ای با هزار زحمت و زور از خواب ناز برمی‌خاست و برای پیدا کردن غذا در جنگل به راه می‌افتاد. کمتر پیش می‌آمد خود غذایی پیدا کند. در واقع آنچه که او را سیر می‌کرد و زنده نگه می‌داشت، غذاهای دیگران بود! او هر روز به راه می‌افتاد و بدون زحمت غذاهای دیگران را نوش جان می‌کرد! حیوانات جنگل از دست رفتار او به ستوه آمده بودند…

اوضاع به همین منوال ادامه داشت تا این که تنبلی خرس درنهایت کار دستش داد؛ می‌پرسید چه کاری؟ برای دانستنش باید با کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت همراه شوید و خود ادامه‌ی سرگذشت خرس و باقی حیوانات جنگل را پی بگیرید. پروانه بیات در این کتاب در قالب داستانی آموزنده نکات مهمی را به کودکان یادآوری می‌کند؛ از اثرات تنبلی گرفته تا اهمیت بخشش و دوستی… بد نیست اشاره کنیم تصاویر کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت نیز بسیار درخور توجه و جذاب بوده و سیمین هنرور تصویرگری آن را برعهده داشته است.

کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت مناسب چه کسانی است؟

پروانه بیات کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت را برای کودکان 6 تا 8 ساله به نگارش درآورده است.

با پروانه بیات بیشتر آشنا شویم:

پروانه بیات سال 1347 متولد شد. او نویسنده و مترجم ایرانی‌ست که آثار متعددی را در حوزه‌ی ادبیات کودک به فارسی برگردانده است. از میان ترجمه‌های پروانه بیات می‌توان به کتاب با موتورها آشنا می‌شوم تألیف امیلی بومون و کتاب تاریخ غول‌آسا نوشته‌ی جاناکی سوریاراچی اشاره کرد.

در بخشی از کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت می‌خوانیم:

بهار تازه از راه رسیده بود. درختان جوانه زده بودند. قهوه‌ای احساس خستگی می‌کرد. او نتوانسته بود مثل بقیه‌ی خرس‌ها خواب زمستانی داشته باشد. ولی از سنجاب کوچولوهای مهربان درس بزرگی یاد گرفته بود.
مشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت | پروانه بیات | انتشارات سروش