دسته‌بندی نشده · مارس 13, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی | آنتونی جی ترور | انتشارات بشریمعرفی کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقیکتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی، بهترین اثر در زمینه‌ی داروسازی است و به دانشجویان کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن با داروهای بیماری‌های قلبی – عروقی آشنا شوند و خود را برای آزمون‌ها مختلف آماده نمایند.

درباره‌ی کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی:

این روزها بیماری‌های قلبی و عروقی در میان مردم بسیار شایع شده و افراد بسیار زیادی در کل جهان را درگیر خود کرده است. لذا توجه نمودن به دارو و نحوه‌ی تجویز، خطرات سوء این بیماری را کنترل می‌کند.

کتاب حاضر جهت کمک به دانشجویان به منظور مرور مفاهیم داروشناسی و ایجاد آمادگی برای آزمون‌های دوره‌های متداول و آزمون بورد طراحی شده است. نویسندگان در کتاب داروهای بیماری قلبی و عروقی (Katzung & Trevor’s pharmacology)، فارماکولوژی را به مباحثی که در اکثر دوره‌های آموزشی و کتاب‌های تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند، تقسیم نموده‌اند؛ فصول اصلی مقدماتی مانند، فارماکولوژی اتونومیک و فارماکولوژی CNS جهت یکپارچه‌سازی با مباحث مربوط در فیزیولوژی و بیوشیمی آورده شده است.

کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی کتاب حاضر به دانشجویان پزشکی، داروسازی و پزشکان توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی می‌خوانیم:

داروهای آلفا 1 گزینشی (پرازوسین، دوکسازوسین، ترازوسین) داروهای ضد فشارخون با اثرگذاری متوسط هستند. آلفا بلوکرها مقاومت عروقی و بازگشت وریدی را کاهش می‌دهند. آلفا بلوکرهای غیرگزینشی (فن تولامین، فنوکسی بنزامین) به علت ایجاد تاکی کاردی شدید در درمان فشارخون مزمن فاقد ارزش هستند. مسدود کننده‌های آدرنوسپتور آلفا 1 گزینشی، نسبتا عاری از عوارض جانبی شدید حاصل از استفاده‌ی آلفا بلوکرهای غیرانتخابی و داروهای سمپاتوپلژیک تاثیرگذار بر پایانه‌های عصبی پس گانگلیونی هستند. با این همه این داروها، به ویژه در چند دوز اول سبب کاهش فشارخون وضعی می‌شوند. از سوی دیگر آن‌ها موجب ریلکس شدن ماهیچه‌های صاف پروستات می‌شوند که در هایپرپلازی خوش خیم پروستات مفید است.

بتا بلوکرها به طور قابل توجهی در درمان فشارخون بالا استفاده می‌شوند. پروپرانولول داروی اصلی از این گروه و آتنولول، متوپرولول و کارودیلول مناسب‌ترین آن‌ها هستند. آن‌ها در ابتدا برون ده قلبی را کاهش می‌دهند و پس از چند روز سبب کاهش مقاومت عروقی نیز می‌ شوند. این اثر ثانویه ممکن است به دلیل کاهش سطح آنژیوتانسین ایجاد شود (β بلوکرها آزاد سازی رنین را از کلیه کاهش می‌دهند). نبیوولول یک بتا بلوکر جدید با عملکرد مستقیم است که عروق را متسع می‌کند. عوارض جانبی بالقوه در جدول خلاصه‌ی دارو لیست شده است. همان گونه که در فصل 10 اشاره شد، مسدود کننده‌های 1β انتخابی با اثرات CNS کمتر ممکن است مزایای بیشتری در مقایسه با نوع غیر انتخابی آن‌ها و داروهایی که بیشتر محلول در چربی هستند، داشته باشند.
فهرست مطالب کتابداروهای مورد استفاده برای فشار خون بالا
داروهای مورد استفاده در درمان آنژین صدری
داروهای مورد استفاده در نارسایی قلبی
داروهای آنتی آریتمی
ترکیبات دیورتیک
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب داروهای بیماری‌های قلبی و عروقی | آنتونی جی ترور | انتشارات بشری