دسته‌بندی نشده · فوریه 19, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار | جانیس ال هینکل | انتشارات بشریمعرفی کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمارکتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار نوشته‌ی جانیس ال هینکل و کری اچ چیور، نحوه‌ی مراقبت از افرادی که مبتلا به بیماری‌های گوناگونی شده‌اند را به صورت جامع و تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار:

کتاب حاضر دربردارنده‌ی مباحثی از قبیل:
– چالش‌های اخلاقی جهت مراقبت از بیماری که مبتلا به سرطان است و روزهای پایانی عمرش را طی می‌کند.
– حاوی مطالبی در حوزه‌ی ژنتیک جهت آشنا شدن پرستاران با زمینه‌های ژنتیکی بیماری‌ها.
– شامل بخش تحقیقات در پرستاری جهت آشنایی دانشجویان با روند تحقیق.

درباره‌ی مجموعه درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018:

مدرسان و دانشجویان پرستاری بیشتر از 50 سال است که از کتاب‌های تخصصی این مجموعه برای مراقبت از بیماران نیز بهره می‌برند. مجموعه‌ی درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 (Brunner & Suddarth’s textbook of medical-surgical nursing) به طور کلی مفاهیم پاتوفیزیولوژی، فیزیولوژیکی و روان‌شناختی مربوط به مراقبت‌های پرستاری را مورد بررسی قرار می‌دهد.

لذا مجموعه حاضر یکی از بهترین منابع موجود در زمینه‌ی آموزش مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار در جهان محسوب می‌شود که اکثر دانشگاه‌های کشور نیز از آن به‌ عنوان یک مرجع معتبر استفاده می‌کنند.

کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار برای چه کسانی مناسب است؟

جانیس ال هینکل (Janice L Hinkle) و کری اچ چیور (Kerry H Cheever) این کتاب را برای پرستاران داخلی و دانشجویان این رشته به نگارش درآورده‌اند.

در بخشی از کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار می‌خوانیم:

تشخیص و درمان زود هنگام برای جلوگیری از پیامدهای جدی لازم است. برای بیماران در معرض خطر، پرستار I&O و وزن روزانه بیمار را تحت نظر می‌گیرد. همچنین بررسی مقادیر آزمایشگاهی (سدیم و..) و لازم است در مورد نشانه‌های گوارشی نظیر آنورکسی، تهوع، استفراغ و کرامپ‌های شکمی هوشیار بود. پستار لازم است درمورد تغییرات سیستم عصبی مرکزی از جمله لتارژی، کانفیوژن، لرزش عضلات و تشنج‌ها هوشیار باشد. نشانه‌های نورولوژیک مرتبط با افت سریع سطوح پایین سدیم به دلیل افزایش حجم مایع هستند. سدیم سرم در بیماران در معرض خطر هایپوناترمی به دقت تحت نظر گرفته می‌شود، در حالی که سدیم ادرار و وزن مخصوص ادرار هم چک می‌شود.

برای بیماری که به طور غیرطبیعی سدیم ازدست می‌دهد و می‌تواند یک رژیم غذایی عادی را مصرف کند، پرستار برای کنترل هایپوناترمی بیمار را تشویق به مصرف غذاها و مایعات حاوی مقادیر فراوان سدیم می‌کند. برای مثال، آبگوشت پخته شده با یک تکه مکعبی گوشت به طور تقریبی حاوی 900 میلی گرم سدیم، و 8 اونس آب گوجه فرنگی حاوی تقریبا 700 میلی‌گرم سدیم است. همچنین لازم است پرستار با مقادیر سدیم مایعات وریدی نیز آشنا باشد.
فهرست مطالب کتاببخش سوم: مفاهیم و چالش‌ها مراقبت از بیمار
فصل 12: مدیریت درد
فصل 13: آب و الکترولیت، تعادل و اختلال
فصل 14: شوک و سندرم اختلال عملکرد اندام‌های متعدد
فصل 15: تدابیر پرستاری در مراقبت‌های سرطان
فصل 16: مراقبت از بیمار مشرف به مرگ
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب درسنامه داخلی جراحی برونر و سودارث 2018 – مفاهیم چالش‌های مراقبت از بیمار | جانیس ال هینکل | انتشارات بشری