دسته‌بندی نشده · آوریل 30, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان | طاهره ضیایی | انتشارات بشری

[ad_1]

معرفی کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنانطاهره ضیایی پس از سال‌ها تجربه در امر آموزش با ارائه کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان مرجع مناسبی جهت آموزش دانشجویان تالیف نموده است. مطالب این کتاب بر پایه قسمتی از سرفصل دروس بیماری زنان و برگزیده از منابعی است که در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درباره کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان:

امروزه با افزایش شمار مبتلایان به بیماری‌های زنانه، شاهد انواع جراحی‌ها و روش‌های درمانی در این حوزه هستیم. این مشکلات به بخش‌های مختلف آناتومی زنان مربوط می‌شوند و هر کدام روش درمانی خاصی را می‌طلبند. به همین دلیل تشخیص درست و به‌هنگام آن‌ها مهمترین گام در درمان و بهبود این بیماری‌ها به حساب می‌آید.

کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان به متخصصین و پزشکان زنان و زایمان کمک می‌کند تا با استفاده از جدیدترین اطلاعات به درمان مراجعین خود بپردازند و در تخفیف مشکلات و درد ناشی از این مسائل بیماران خود موفق شوند.

دکتر طاهره ضیایی عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از سال‌ها فعالیت علمی و آکادمیک در حوزه زنان این کتاب را تالیف نموده تا مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد و به تشخیص و درمان این بیماری‌ها کمک کند.

کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان مناسب چه کسانی است؟

دانشجویان و پزشکان حوزه زنان و زایمان از این کتاب نکات مفید و کلیدی را دریافت خواهند کرد که در روند درمان بیماران کاربرد زیادی خواهد داشت.

در بخشی از کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان می‌خوانیم:

در مرحله اول برای تحریک تخمدان‌ها، از داروهای هورمونی استفاده می‌شود. تزریق عضلانی آمپول HMG تخمدان‌ها را برای رشد فولیکول تحریک می‌کند و تزریق عضلانی آمپول HCG باعث بلوغ تخمک‌ها و انجام تخمک گذاری می‌شود.

در مرحله عمل، تخمک‌گیری با یکی از دو روش لاپاراسکوپی یا با مشاهدات سونوگرافی از طریق واژینال امکان پذیر است که در پژوهشکده رویان این کار با استفاده از روش دوم انجام می‌گیرد.

در روش دوم نیازی به بیهوشی عمومی نیست و با یک بیهوشی کوتاه مدت یا بی حسی موضعی قابل انجام است. با استفاده از دستگاه سونوگرافی، پزشک فولیکول‌ها را مشاهده می‌کند و مایع فولیکولی همراه با تخمک کشیده می‌شود که به این عمل اصطلاحا پانکچر می‌گویند.

در مرحله سوم، عمل لقاح اسپرم و تخمک در محیط کشت آزمایشگاه انجام می‌گیرد. با توجه به اینکه برای بالا بردن درصد موفقیت چندین تخمک لقاح می‌یابد. تعداد جنین‌های تشکیل یافته زیاد است. اگر این جنین‌ها کیفیت مطلوبی داشته باشند تعدادی از آن‌ها با صلاح‌دید زوج منجمد و نگهداری می‌شوند تا درصورت نیاز برای بارداری‌های بعدی از این جنین‌ها استفاده شود.
فهرست مطالب کتابفصل 1: آناتومی دستگاه تناسلی
فصل 2: گرفتن شرح حال در بیماری‌های زنان
فصل 3: آزمایش‌های تشخیصی در بیماری‌های زنان
فصل 4: راه‌های تشخیصی در بیماری‌های زنان
فصل 5: روش‌های تشخیصی در بیماری‌های پستان
فصل 6: مراقبت‌های جراحی در بیماری‌های زنان
فصل 7: روش‌های جراحی در بیماری‌های زنان
منابع و ماخذها
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب روش‌های تشخیصی و جراحی در بیماری‌های زنان | طاهره ضیایی | انتشارات بشری