دسته‌بندی نشده · فوریه 16, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربی | علی انواری | انتشارات خیلی سبز

[ad_1]

معرفی کتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربیکتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربی نوشته‌ی علی انواری، ایمان سلیمان زاده و مهدی هاشمی، حاوی درس‌نامه، نمونه سؤالات امتحانی و نمونه سؤالات آزمون‌های آزمایشی است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا این درس را بهتر یاد بگیرند و در آزمون‌ها نمره خوبی به دست آورند.

درباره‌ی کتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربی:

هر روز در اطراف شما حوادث بسیاری روی می‌دهد. هر یک از این حوادث یک پدیده است. تابش نور خورشید، حرکت عقربه‌های ساعت، صحبت کردن معلم و شنیدن شما، ترمز کردن یک ماشین، راه رفتن، افتادن برگ از درخت و… هر کدام یک پدیده محسوب می‌شوند. اگر به سادگی از کنار این پدیده‌ها نگذرید و بخواهید دلیل آن‌ها را با شیوه‌های علمی مطالعه کنید، به علم فیزیک نیاز پیدا خواهید کرد.

فیزیک یکی از علوم پایه به شمار می‌رود. فیزیک از بنیادی‌ترین دانش‌ها و اساس همه‌ی مهندسی‌ها و فناوری‌هاست و به همین علت مطالعه و یادگیری آن برای ما اهمیت زیادی دارد.

در این کتاب تلاش شده است تمام مطالب کتاب درسی با زبانی ساده و قابل فهم بیان شود. به مطالبی که اهمیت بیشتری دارند و شاید در امتحانات مورد سؤال قرار بگیرند، بیشتر پرداخته شده و در عوض به مطالب دیگری که خیلی مهم نیستند، بسیار کمتر توجه شده است.

هر سرفصل این کتاب حاوی یک درس‌نامه مفهومی و ساده است که همه‌ی تعاریف و رابطه‌های کتاب درسی را در بر می‌گیرد. مثال‌هایی که در پایان درس‌نامه ارائه شده‌اند، کامل‌کننده‌ی آموزش هستند تا سیر گام به گام و منطقی کتاب رعایت شود.

تمرین‌های انتهایی هر بخش، محتوای آن سرفصل را مورد بررسی قرار می‌دهد و سؤالات گوناگونی که شاید در امتحانات مطرح شوند نیز معرفی می‌کند. در انتها دو نمونه آزمون با پرسش‌های استاندارد و رعایت بارم‌بندی معمول نوبت اول و چهار آزمون با رعایت استانداردهای لازم و شبیه به آزمون‌های نهایی و هماهنگ کشوری قرار گرفته است.

کتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربی برای چه کسانی مناسب است؟

دانش‌آموزان پایه دهم رشته‌ی تجربی مخاطبان این کتاب‌اند.
فهرست مطالب کتابفصل اول: فیزیک و اندازه‌گیری
پاسخ‌نامە فصل اول
فصل دوم: ویژگی‌های فیزیکی مواد
پاسخ‌نامە فصل دوم
فصل سوم: کار، انرژی و توان
پاسخ‌نامە فصل سوم
فصل چهارم: دما و گرما
پاسخ‌نامە فصل چهارم
آزمون‌های نوبت اول
آزمون‌های نوبت دوم
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب ماجراهای من و درسام: فیزیک 1 – پایه دهم تجربی | علی انواری | انتشارات خیلی سبز