دسته‌بندی نشده · آوریل 28, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI | علی احسانی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران

[ad_1]

معرفی کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BIعلی احسانی کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI مفهوم هوش تجاری را برای شما بیان می‌کند و با کمک مثال‌هایی واقعی، تصویری کامل و قابل فهم از این نوع کسب و کار ارائه می‌دهد.

درباره کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI:

علی احسانی در کتاب حاضر توضیح می‌دهد که چرا در دنیای داده محور امروز، استفاده از هوش تجاری برای مدیریت تمام سازمان‌ها ضروری است. مشتریان، رقبا، محیط اقتصادی، عملیات و فرآیندهای سازمانی همگی بر تصمیمات سازمانی اثرگذارند و برای اتخاذ هر تصمیم مهم باید تمام این جوانب را در نظر گرفت. اما آیا ابزارهای قدیمی برای مدیریت کسب و کارهای دنیای مدرن کافی هستند؟

کسب و کار هوشمند (Intelligence Business: BI) که از آن به عنوان هوش کسب و کار هم یاد می‌شود یعنی داشتن دانشی فراگیر از همه عوامل موثر بر سازمان. شاید فکر کنید این نیاز در گذشته هم وجود داشت و شرکت‌های بسیاری توانسته‌اند به آن پاسخ دهند، اما هوش تجاری بسیار تخصصی‌تر، گسترده‌تر و همچنین عمیق‌تر از هر دانشی است که بشر تا امروز برای مدیریت در اختیار داشته است. برخورداری از این دانش به سازمان‌ها امکان پیگیری و ارزیابی تاثیرات تغییرات را می‌دهد که نتیجه آن بهینه‌سازی فرآیندهاست.

امروز BI جایگزین نام‌های آشنایی مانند ERP و CRM شده است و اگر قصد دارید کسب و کارتان از فراز و نشیب‌های دنیای تجارت جان سالم به در ببرد، لازم است به وسیله منابع معتبر، با این مفهوم نو ورود آشنایی پیدا کنید. کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI یا Business Intelligence A Managerial Approach مثال‌های واقعی متعددی در این اثر را مطرح می‌کند که می‌تواند به نیاز تمام کاربران از سطوح مدیریتی و سازمانی گرفته تا سطح دانشگاهی و کاربردی را پاسخ دهد. همچنین فصل‌بندی این کتاب جامع به صورتی است که همزمان با بررسی قابلیت‌های کلیدی هوش تجاری و تاثیرات آن، سیر رشد هوشمندی در فضای کسب و کار را نیز روایت می‌کند.

کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI مناسب چه کسانی است؟

اگر مدیریت یک کسب و کار را به عهده دارید و قصد دارید با کمک هوش تجاری تصمیمات خود را بهبود دهید، مطالعه این اثر به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI می‌خوانیم:

اصطلاح BI توسط گروه گارتنر در اواسط دهه 1990 ابداع شد. با این حال، مفهومی بسیار قدیمی‌تر است. این عبارت ریشه در سیستم‌های اطلاعات مدیریت (MIS) در دهه 1970 دارد. در آن دوره، سیستم‌های گزارش‌گیری ایستا و دوبعدی بودند و هیچ توانایی تحلیلی نداشتند. در اوایل دهه 1980، مفهوم سیستم‌های اطلاعات اجرایی (EIS) پدیدار شد. این مفهوم پشتیبانی رایانه‌ای را برای مدیران اجرایی و مدیران سطوح بالایی امکان‌پذیر می‌کرد.

برخی از قابلیت‌های معرفی شده، گزارش‌دهی چندبعدی پویا (گزارش موردی یا برحسب تقاضا)، پیش‌بینی و آینده‌نگری، تحلیل روند، مشاهده ریز جزئیات گزارشات، دسترسی به وضعیت و عوامل حیاتی موفقیت (CSF) بود. تا اواسط دهه 1990 این ویژگی‌ها در ده‌ها محصول تجاری ظاهر شد سپس همین قابلیت‌ها و برخی قابلیت‌های جدید با نام BI ظاهر شدند. امروزه، یک سیستم اطلاعاتی سازمانی مبتنی بر BI، حاوی تمام اطلاعات موردنیاز مدیران است.

بنابراین، مفهوم اصلی EIS به BI مبدل شد. از سال 2005، سیستم‌های BI شروع به استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و همچنین قابلیت‌های تحلیلی قدرتمند کردند. شکل 1-2 ابزارها و تکنیک‌های مختلفی را که ممکن است در یک سیستم BI گنجانده شود نشان می‌دهد و همچنین نشان‌دهنده میزان تکامل BI است. ابزارهای نشان داده شده در شکل 1-2 قابلیت‌های BI را ارائه می‌دهند. پیشرفته‌ترین محصولات BI شامل بیشتر این قابلیت‌ها هستند و برخی دیگر فقط در برخی از آن‌ها تخصص دارند.
فهرست مطالب کتابفصل اول: معرفی کسب‌وکار هوشمند
فصل دوم: مبانی و فناوری‌های تصمیم‌گیری
فصل سوم: انباره داده‌ها
فصل چهارم: مدیریت عملکرد کسب‌وکار
فصل پنجم: داده‌کاوی در کسب‌وکار هوشمند
فصل ششم: متن‌کاوی و وب‌کاوی
فصل هفتم: پیاده‌سازی هوش تجاری: یکپارچگی و روندهای نوظهور
پروژه شبیه‌سازی پیاده‌سازی BI
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب کسب و کار هوشمند: رویکرد مدیریتی به همراه پروژه پیاده سازی BI | علی احسانی | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران