دسته‌بندی نشده · فوریه 25, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک | مارلا فریزی | انتشارات پرتقالمعرفی کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمکداستانی شیرین درباره دوستی کشاورزی پیر و یک پسربچه. مارلا فریزی در کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک، دو آدم متفاوت را سر راه هم قرار می‌دهد و زندگی معمولی این دو نفر را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل می‌کند. این داستان سرگرم‌کننده علاوه‌بر آنکه مفاهیمی همچون دوستی و محبت را به کودکان آموزش می‌دهد، جایزه‌های متعددی از جمله شارلوت هاک و ان‌پی‌آر را نیز به دست آورده است.

درباره کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک:

کشاورز پیر مثل همیشه مشغول کار در مزرعه‌اش بود که قطار از کنار زمین او رد شد. آن روز همه چیز معمولی بود، از کلاغ ها بگیر تا گرمای خورشید که مثل همیشه پشت گردن پیرمرد را می‌سوزاند، تا اینکه اتفاق عجیبی افتاد. یک چیز کوچک از واگن قطار پرت شد بیرون و مستقیم افتاد درون زمین او! کشاورز که فکر می‌کرد یک بقچه غذا نصیبش شده با کنجکاوی به سمت آن راه افتاد اما چیز عجیبی دید: یک پسربچه دلقک!

راستش را بخواهید پیرمرد اصلا خوشحال نشد. آخر یک بچه آن هم با لباس دلقک و صورت رنگ شده چه چیزی جز دردسر داشت؟ اما این دو نفر خیلی زود با هم دوست شدند و اتفاقاتی که بعدا افتاد زندگی پسربچه و کشاورز را عوض کرد…. اگر می‌خواهید درباره این ملاقات غیرمنتظره بیشتر بدانید، پس کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک (The farmer and the clown) را از دست ندهید.

درباره مجموعه کتاب‌های کشاورز:

این مجموعه کتاب درباره پیرمردی مزرعه‌دار است که با ورود اتفاقی یک پسربچه زندگی‌اش زیرورو می‌شود. کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک جلد اول از کتاب‌های کشاورز است و همه چیز از پرت شدن دلقک کوچک به زمین او شروع می‌شود، اما این پایان ماجرا نیست. قطار هر بار ماجرای جدیدی به زندگی پیرمرد می‌آورد و باعث می‌شود دنیای آرام و بی‌حادثه او، به یک ماجراجویی خواندنی و جذاب تبدیل شود.

شایان ذکر است که جلدهای بعدی این سه‌گانه به‌ترتیب «کشاورز و میمون» و «کشاورز و سیرک» نام دارند.

جوایز و افتخارات کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک:

– کتاب مورد علاقه NPR در سال 2014
– بهترین کتاب کودک Publishers Weekly در سال 2014
– برنده جایزه بوستون گلوب بهترین کتاب تصویری در سال 2014
– کتاب افتخار شارلوت هاک NCTE در سال 2015
– نامزد جایزه کتاب Keystone to Reading کودک در سال 2016

نکوداشت‌های کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک:

– یک داستان‌سرایی بی‌نقص. (واشنگتن پست)
– یک دیدار غیرمنتظره و زیبا! (بررسی های کراکوس)
– روایتی زیبا از قدرت همراهی و شفقت. (Publishers Weekly)
– نگاهی لطیف به چیزی که دو نسل متفاوت برای آموختن به هم دارند. (School Library Journal)

کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک مناسب چه کسانی است؟

کودکان 3 تا 7 سال از مطالعه این اثر لذت خواهند برد.

درباره مارلا فریزی بیشتر بدانیم:

مارلا فریزی (Marla Frazee) نویسنده و تصویرگر آمریکایی ادبیات کودکان است. او تا امروز دوبار برنده جایزه Caldecott برای تصویرگری کتاب مصور شده و سبکی منحصربه‌فرد در روایت داستان‌های خود دارد.
مشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب یه مرد تنها و تک، یه دلقک بانمک | مارلا فریزی | انتشارات پرتقال