دسته‌بندی نشده · می 25, 2022 0

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر | برت دکر | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانیمعرفی خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثربرت دکر در خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر در نُه مرحله به آموزش مهارت ضروری «ارتباط موثر» پرداخته است. با گوش سپردن به این اثر قادر خواهید شد رابطه‌های مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنید و آنچه را که در سر دارید، تا جای ممکن به دل و ذهن مخاطب بنشانید.

درباره خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر:

قصد دارید شیوه‌ی ارتباط موثر را بیاموزید؟ اگر چنین است، باید به شما بگوییم در جای درستی قرار دارید. اگر می‌خواهید ارتباطات بهتری برای خود رقم بزنید، از سوء تفاهم جلوگیری کنید و روابط کاری و شخصی خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید،‌ (واقعاً کسی هست که موارد گفته شده را طلب نکند؟) خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر (How to communicate effectively) همه‌ی چیزی‌ست که به آن نیاز دارید.

برت دکر (Bert Decker) در خلاصه کتاب پیش رو به اموری می‌پردازد که بر تأثیرگذاری گفته‌های شما و پذیرش آن برای مخاطب دخیل است؛ از نحوه‌ی ایستادن و تُن صدایتان گرفته، تا لباسی که بر تن دارید.

او در این خلاصه کتاب صوتی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با زبانی ساده و بیانی شیوا هنر «گفت‌‎وگو» را در تمامی جنبه‌های زندگی ما بررسی کند و سپس مجموعه‌ای از فنون جدید را برای برقراری ارتباط و متقاعدسازی مخاطب را در اختیار شما قرار دهد.

هنگام گوش سپردن به این اثر باید به خاطر داشته باشید تنها در صورت انجام مستمر تمرین‌هاست که قادر خواهید شد روش‌های گفتگوی موثر را فرا بگیرید و ارتباطات مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنید. پس از آن که مطالعه‌ی خلاصه کتاب را به پایان ببرید، اشاره‌های رفتاری و زبان حرکات بدن را بیش‌تر از پیش درک خواهید کرد و درنهایت زندگی شما به شیوه‌ای دگرگون می‌شود که خود نیز در آغاز گمان نمی‌کردید.

«مراحل سخن گفتن، تمرین‌هایی برای آگاهی و بهبود مهارت، حالات و حرکات، کاربرد شوخ‌طبعی و صدا و تنوع در گویش» از جمله مباحثی‌ست که نویسنده در این کتاب به آن‌ها پرداخته است. بیش از این در گوش سپردن به اثر حاضر تعلل نکنید. این کتاب صوتی به همت فرهاد احمدی نائینی به فارسی برگردانده شده و ریحانه واحدی خوانش آن را برعهده داشته است.

خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید نحوه مکالمه‌ی مؤثر با دیگران را بیاموزید، از این خلاصه کتاب غافل نشوید.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر می‌شنویم:

سردبیر مجله تایم مصاحبه‌ای با میخائیل گورباچف، دبیر کل سابق حزب کمونیست شوروی داشت. نویسنده انگیزندگی‌های گورباچف را شرح می‌دهد این شرح، وصف آن چیزهایی است که نفوذ یک شخصیت عالی رتبه را ممکن می‌سازد، وقتی که عوامل کلامی، صوتی و بصری هماهنگ‌اند. این مقاله بیان می‌کند که گورباچف هنگام سخن گفتن در یک محیط رسمی یا غیررسمی، اعتماد به نفسی را از خود بروز می‌دهد که اغلب ما به دنبال آن هستیم.

او کاملا برنزه به نظر می‌رسد. گورباچف تداعی‌کننده سلامتی و انرژی طبیعی و کنترل‌شده‌ای است. چاق نیست ولی هیکلی تو پر دارد. بی‌تکلف است و به راحتی می‌خندد.

او جلسات را با سه وسیله استثنایی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد: چشم‌ها، دست‌ها، و صدا.
فهرست مطالب کتاب صوتی۴ دقیقهمشکل ناهماهنگی۲ دقیقهدرباره عادت‌ها۵ دقیقهمراحل سخن‌ گفتن۳ دقیقهچهار مرحله آموختن۵ دقیقهپنج ثانیه برای تاثیرگذاری بیشتر۱۲ دقیقهبخش دوم: حالت و حرکات۴ دقیقهکاربرد شوخ‌طبعی۵ دقیقهتمرین‌هایی برای آگاهی و بهبود مهارت۶ دقیقهصدا و تنوع در گویش۶ دقیقهگویش کلامی، غیر کلامی و مکث‌هاادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی شیوه‌های گفت و گوی موثر | برت دکر | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی