دسته‌بندی نشده · ژوئن 8, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز | دارلین براک | آوانامهمعرفی کتاب صوتی از دخترت قهرمان بسازپرورش دخترانی توانمند و شجاع یکی از چالش‌های اساسی پدران و مادرانی است که در دوران حاضر فرزند دختر دارند. کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز نوشته‌ی دارلین براک بحث‌های مفصل و کارآمدی درباره‌ی رابطه‌ی والدین با فرزندشان مطرح می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز

دختر رویایی هر پدر و مادری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ شاید پدرها و مادرها در طول سال‌های پرورش دختران‌شان این سوال را بارها از خود بپرسند و درباره‌ی آن رویاپردازی کنند. اما چالش اینجاست که اگر والدین آگاهی کاملی نسبت به فرایند تربیت فرزندشان و برقراری یک رابطه‌ی سلامت با او نداشته باشند، قادر نخواهند بود شرایطی را فراهم کنند که دخترشان در مسیر پرورش خود، احساس اعتماد به نفس و توانمند بودن داشته باشد.

در جوامع امروزی، والدین در مسیر تربیت دخترشان به مشکلاتی بر می‌خورند که به مراتب پیچیده‌تر از دوره‌های تاریخی دیگر است. راه حل کنار آمدن با این مشکلات نیز به همان اندازه دشوار و مبهم است. آن‌ها برای پرورش دخترانشان نیاز به مهارت‌هایی دارند که در وهله‌ی اول بتوانند رابطه‌ای کارآمد و صمیمی میان خود و فرزندان‌ به وجود بیاورند و پس از ایجاد چنین فضایی، با دیدی وسیع‌تر در آموزش و پرورش فرزندشان دست به عمل بزنند.

دارلین براک (Darlene Brock) با تکیه بر این باور که هر انسانی مجموعه‌ای از نقاط ضعف و قوت خود است، در کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز (Raising Great Girls) مباحثی را بر پایه‌ی نظریات روانشناسی و علوم تربیتی مطرح می‌کند که به والدین مهارت‌ها و آگاهی‌های ضروری را در تربیت فرزندشان یاد می‌دهد که با به کارگیری این مهارت‌ها، دختران تبدیل به افرادی در جامعه می‌شوند که در برابر چالش‌های گوناگون، منطقی‌ترین واکنش را خواهند داشت و با احساس رضایت از خود در مسیر پیشرفت گام خواهند برداشت.

کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز برای تمام پدران و مادرانی که با چالش‌های گوناگونی در ایجاد رابطه با دخترشان رو‌به‌رو هستند، مفید و کارآمد خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز می‌شنویم:

برای فهمیدن اینکه چه‌کارهایی برای دخترتان مناسب‌تر است، با قراردادن او در‌معرض انتخاب‌های تا حد‌ امکان زیاد تحقیقات‌تان را شروع کنید. توجه داشته باشید که من نگفتم او را در کلاس‌ها یا جاهای مختلف ثبت‌نام کنید؛ به‌ جای این کار، او را برای تماشای مسابقات فوتبال، مشاهدۀ کنسرت‌ها و موسیقی‌های مختلف و دیدن نقاشی‌های موزه‌های هنری ببرید. به دخترتان دقت کنید تا ببینید چه‌ زمانی چشمانش برق می‌زنند، به نظرات و برداشت‌هایی که از آن اتفاق دارد خوب گوش کنید و از او بپرسید که آیا باز‌ هم دلش می‌خواهد به آن مکان برود؟

اینکه او هیجان‌زده هست یا نه به شما پاسخ را نشان می‌دهد. آیا مجذوب آن جایی که او را برده‌اید شده و با‌ اشتیاق می‌خواهد تجربۀ بیشتری از آن جا داشته باشد؟ و یا بی‌توجه به راه خود ادامه می‌دهد تا کار دیگری برای انجام‌ دادن پیدا کند، برای رسیدن زمان استراحت مدام بی‌قراری می‌کند، یا روی هر تکه کاغذی که در کیفتان پیدا می‌کند نقاشی می‌کشد تا وقتی که زمان رفتن فرا برسد؟
فهرست مطالب کتاب صوتی۱۸ دقیقهفصل اول: مربی- بخش اول۲۱ دقیقهفصل اول: مربی- بخش دوم۱۹ دقیقهفصل دوم: مشاور خلاق- بخش اول۲۱ دقیقهفصل دوم: مشاور خلاق- بخش دوم۳۴ دقیقهفصل سوم: مدیریت کننده‌ی زمان۲۷ دقیقهفصل چهارم: مدیر رسانه- بخش اول۲۵ دقیقهفصل چهارم: مدیر رسانه- بخش دوم۲۵ دقیقهفصل پنجم: حامی آموزشی- بخش اول۳۳ دقیقهفصل پنجم: حامی آموزشی- بخش دوم۲۴ دقیقهفصل ششم: استاد مطالعات جنسیتی- بخش اول۳۱ دقیقهفصل ششم: استاد مطالعات جنسیتی- بخش دوم۱۸ دقیقهفصل هفتم: مشاور روابط- بخش اول۲۷ دقیقهفصل هفتم: مشاور روابط- بخش دوم۲۲ دقیقهفصل هشتم: معلم آموزش مسائل جنسی- بخش اول۳۵ دقیقهفصل هشتم: معلم آموزش مسائل جنسی- بخش دوم۲۹ دقیقهفصل نهم: مشاور مالی- بخش اول۱۸ دقیقهفصل نهم: مشاور مالی- بخش دوم۲۶ دقیقهفصل دهم: مامور امنیتی- بخش اول۲۳ دقیقهفصل دهم: مامور امنیتی- بخش دوم۳۶ دقیقهفصل یازدهم: متخصص ارتباطات۲۵ دقیقهفصل دوازدهم: نمایش دهنده‌ی در منزل۱۹ دقیقهفصل سیزدهم: استراتژیست نظامی۱۴ دقیقهنتیجه گیری: این وظیفه را به عهده بگیرید!۳۰ دقیقهبرای پدرها: شغلی برای پدرها!۲۱ دقیقههماهنگ کننده‌ی کارهای هیجانیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی از دخترت قهرمان بساز | دارلین براک | آوانامه