دسته‌بندی نشده · ژوئن 24, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی شهر زمزمه | جنیفر الوگرن | آوارسامعرفی کتاب صوتی شهر زمزمهکتاب صوتی شهر زمزمه (نامزد دریافت جایزه‌ی کتاب کودکِ جین آدامز) داستانی به قلم جنیفر الوگرن است که بر پایه‌ی وقایعی حقیقی نگاشته شده. در این اثر به ماجرای زندگی یک خانواده‌ی نیکوکار دانمارکی در طول جنگ جهانی دوم گوش خواهید داد.

درباره کتاب صوتی شهر زمزمه

جنگی بزرگ و ویرانگر اروپا را در بر گرفته. ارتش آلمان نازی کشور زیبای دانمارک را تحت اشغال خود درآورده، و در جست‌وجوی یهودیان متواریْ شهروندان را تحت فشاری سخت قرار داده. در این میان، یک خانواده‌ی نیکوکار و خوش‌قلب، به فکر پناه دادن به قربانیان آواره‌ی جنگ افتاده است. زیرزمین خانه‌ی این خانواده به پناهگاه امن یهودیانِ ترسان و فراری بدل شده است. اما هر لحظه بیم آن می‌رود که نشان این پناهگاه سرّی نزد نازی‌ها فاش شود. کاش می‌شد فهمید که عاقبت کار چه خواهد بود…

آنچه خواندید خلاصه‌ای بود از طرح کلی کتاب شهر زمزمه (The Whispering Town)؛ داستانی کودکانه در باب انسانیت و مهرورزی، که بر اساس ماجرایی واقعی به رشته‌ی تحریر درآمده است. امید که مخاطبین خردسال آن را آموزنده و مفید بیابند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی شهر زمزمه

– اثری باطراوت. (Publishers Weekly)
– یک داستان آموزشی ساده و زیبا. (Kirkus Reviews)

کتاب صوتی شهر زمزمه مناسب چه کسانی است؟

کودکان رده‌ی سنی 5 تا 8 سال مخاطبین اصلی این کتابند.

با جنیفر الوگرن بیشتر آشنا شویم

جنیفر الوگرن (Jennifer Elvgren) داستان‌نویس جایزه‌برده‌ی آمریکایی است که ایده‌ی اغلب آثار خود را از ماجراهای واقعی اخذ می‌کند. کتاب شهر زمزمه یکی از بهترین آثار ترجمه‌شده از این نویسنده به زبان فارسی است.

در بخشی از کتاب صوتی شهر زمزمه می‌شنویم

نانوا هم چند تا نونِ اضافه بهم داد و با همون لحن گفت که مواظبِ خودم باشم. در مسیرِ برگشت به خونه، چند تا سربازِ نازی دیدم که داشتن درِ خونه‌­ی روبه‌رویِ ما رو می­‌زدن. با اینکه از بودنشون توی شهرمون مدت زیادی می­‌گذشت، ولی هر وقت می­‌دیدمشون دل‌­پیچه می‌­گرفتم. وقتی که خونه اومدم به مامان و بابا گفتم که سربازا اون طرفِ خیابونن.

مامان سه بار به درِ زیرزمین زد تا به دوستامون خبر بده که ساکت باشن.

بعد از اینکه سربازا رفتن، بابا به آسمون نگاه کرد و گفت: «امشب ماه توی آسمون نیست، برای دوستامون خیلی سخته که توی تاریکی بندر رو پیدا کنن.»
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی شهر زمزمه | جنیفر الوگرن | آوارسا