دسته‌بندی نشده · ژوئن 6, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب قوانین روزانه: 366 کاوش ذهنی درباره قدرت، اغواگری استراتژی، چیرگی و سرشت انسان | رابرت گرینمعرفی کتاب قوانین روزانه: 366 کاوش ذهنی درباره قدرت، اغواگری استراتژی، چیرگی و سرشت انسانتابه‌حال چند بار در زندگی‌تان احساس کرده‌اید که یک جای کارتان می‌لنگد؟! کتاب قوانین روزانه یک راهنمای جذاب و موثر برای هر روز شماست که رابرت گرین آن را نوشته است. همراه شدن با این اثر که جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است،‌ به شما کمک می‌کند، روزهایتان را با یک نظم درست و ماندگار جلو ببرید و در نهایت به موفقیت و قدرت دست یابید.

درباره کتاب قوانین روزانه:

خیلی وقت‌ها در زندگی، به چند تغییر ساده و البته آسان نیاز داریم تا به موفقیت برسیم و احساس خوب تغییر مثبت را تجربه کنیم. کتاب قوانین روزانه (The daily laws) دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید و به شما کمک می‌کند که مسیر موفقیتتان را به شکل دیگری طی کنید. رابرت گرین (Robert Greene) در این کتاب، 366 کاوش ذهنی را درباره قدرت، اغواگری استراتژی، چیرگی و سرشت انسان به شما هدیه می‌کند که می‌توانید با کمک آن برنامه روزانه یک سالتان را شکل دهید و در نهایت تغییر مثبت را در میزان موفقیتتان ببینید. قوانینی که در این کتاب می‌خوانید،‌ ترکیبی از تمام کتاب‌ها و سخرانی‌های گرین است و جذاب‌ترین نکته آن اینجاست که برخی از این نکات،‌ در کتاب‌هایی بیان شده‌اند که هنوز به بازار جهانی راه نیافته‌اند!

ساختار کتاب به این شکل است که از اولین روز در اولین ماه سال شروع می‌شود و در هر روز شما را به یک چالش ذهنی مهم دعوت می‌کند که با کمک آن می‌توانید دیدگاهتان را نسبت به زندگی اصلاح کنید و یا آن را تغییر دهید. گرین در پایان هر ماه یک یا دو ضمیمه را هم به مطالب خود اضافه می‌کند که شامل یادآوری‌های کلیدی مهم برای پیش بردن زندگی شخصی، کاری و اجتماعی در مسیر درست است. موضوعاتی که در هر ماه با آن روبه‌رو می‌شوید شامل موارد زیر هستند:

1. قدرت، 2. اغوا، 3. تشویق، 4. استراتژی، 5. ذات انسانی، 6. افراد سمی، 7. خود کنترلی، 8. سلطه، 9. روانشناسی، 10. رهبری، 11. مصیبت، 12. خلاقیت

با خواندن کتاب قوانین روزانه معجزه تغییر و موفقیت را می‌بینید و به‌خوبی می‌آموزید که چگونه در انجام هر کاری بهترین نسخه از خودتان را به نمایش بگذارید. کتاب قوانین روزانه اثری است که بیشتر شبیه به یک استاد همراه و همیشه در دسترس عمل می‌کند و حاصل سال‌ها تحقیق و پژوهش نویسنده درباره شیوه‌های خودسازی و رسیدن به موفقیت شخصی و شغلی است.

کتاب قوانین روزانه مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه کسانی که قصد تغییر در زندگی شخصی و کاری خودشان را دارند و به دنبال مسیری برای دست‌یابی به موفقیت هستند، بسیار کاربرد دارد.

با رابرت گرین بیشتر آشنا شویم:

یکی از برجسته‌ترین نویسندگان آمریکایی که عنوان نویسنده پرفروش نیویورک تایمز را هم از آن خودش کرده است، رابرت گرین نام دارد. او ابتدا در دانشگاه برکلی کالیفرنیا به تحصیل پرداخت و سپس به دانشگاه ویسکانسین-مدیسون رفت. آثار گرین حاصل سال‌ها تحقیق، پژوهش و زحمت است و به‌عنوان نویسنده‌ای شناخته می‌شود که گستره مخاطبان و علاقه‌مندان به او بسیار وسیع است!

تالیفات رابرت گرین تاکنون در رسانه‌های مطرحی همچون نیویورک‌تایمز، USA Today، CNN، نیویورکر، نیوزویک، لس‌آنجلس تایمز، فوربس، هافینگتون‌پست، هفته تجارت و… دیده شده است. از این نویسنده می‌توانید آثار دیگری را مانند «چیرگی: راهنمای دستیابی به عالی‌ترین فرم قدرت»، «تسلط: راهنمایی برای رسیدن به عالی‌ترین شکل قدرت» و «قوانین طبیعت انسان» را بخوانید و از راهکارهای بی‌نظیرش استفاده کنید.

جملات برگزیده کتاب قوانین روزانه:

– انسان فقط زمانی پیشرفت می‌کند و بهتر می‌شود که به او نشان دهید واقعاً کیست.
– پاسخ در درون شماست؛ شما می‌دانید کی هستید و چه می‌خواهید.
– بخت‌ و‌ اقبال هر آدمی در دستان خودش است، درست مثل مجسمه‌سازی که بناست با مادۀ خامی که در اختیار دارد، شمایلی کامل و بی‌نقص خلق کند.
– راه بازیابیِ معنای زندگی و خلق ارزش در زندگی، بازیابیِ میل به تجربه و شنیدن صداهای آنی است که گاه‌و‌بیگاه به‌یک‌باره درون ما نجوا می‌کنند.

در بخشی از کتاب قوانین روزانه می‌خوانیم:

پریکلس معتقد بود که ذهن بشر همواره می‌باید چیزی را بپرستد، یعنی باید توجه خود را به چیزی معطوف کند که آن را ارزشمندتر از هرچیز دیگری می‌داند. برای اکثر آدم‌ها، این همان ایگو یا تمناهای نفسشان و برای عده‌ای دیگر، خانواده، قومیت، خدا یا ملتشان است؛ اما برای پریکلس این قضیه در مفهومی به نام nous تجلی داشت که به زبان باستانی یونان معادل ذهن یا ذکاوت است. Nous نیرویی است که در تمام هستی جریان دارد و معنا و نظم در عالم می‌آفریند.

ذهن انسان ذاتاً به این نظم گرایش دارد؛ این نیرو منشأ هوش و توانمندی ذهنی ماست. برای پریکلس مظهر کامل nous در الهۀ یونان باستان یعنی آتنا Athena تجلی می‌یافت. بر اساس داستان‌های اسطوره‌ای، آتنا از سر زئوس متولد شد. نام آتنا نیز که ترکیبی از خدا theos و ذهن nous است این مسئله را نشان می‌دهد؛ اما آتنا شکل خاصی از توانمندی ذهنی nous را نمایندگی می‌کرد: کاملاً اثربخش، زنانه و زمینی.

او صدایی است که قهرمانان به هنگام نیاز آن‌ را می‌شنوند؛ صدایی که بذر آرامش را در آنان می‌کارد، ایده‌ای بی‌نقص برای پیروزی و موفقیت را در ذهنشان جاری می‌کند و سپس انرژی لازم برای دستیابی به آن را به آن‌ها می‌دهد. مشرف شدن به پیشگاه آتنا از بالاترین برکات در یونان باستان بوده است و درحقیقت این انرژیِ آتنایی است که هدایتگرِ ژنرال‌های برجسته، هنرمندان برتر، مخترعان و مردان کسب‌و‌کار بوده است. به‌واسطۀ نفوذِ آتناست که مرد یا زنی می‌تواند دنیا را با شفافیتی کامل ببیند و درست‌ترین اقدامِ ممکن را در لحظه انجام دهد. آتنی‌ها برای استقرارِ نظم و یکپارچگی در شهر به درگاهِ آتنا دعا می‌کردند، زیرا باور داشتند اوست که موجب وفور و توانگری می‌شود.
فهرست مطالب کتابمقدمۀ مترجم
پیشگفتار نویسنده
فروردین: مأموریت زندگی شما: زمینه را برای چیرگی فراهم کنید
اردیبهشت: شاگردیِ ایدئال: دگرگون کردن خودتان
خرداد: استاد چیره‌دست در کار: به‌کارگیری مهارت‌ها در عمل و دستیابی به چیرگی
تیر: درباریِ کارکشته: ورود به بازی قدرت
مرداد: شناسایی فریب‌کاران و حقه‌بازان: تشخیص تیپ‌های سمی و شیادی‌های نامحسوس
شهریور: مهارت متعالی: تسلط بر هنر تدبیر و چاره‌گری
مهر: شخصیت اغواگر: نفوذ به قلب و ذهن دیگران
آبان: متقاعدکنندۀ ماهر: کاستن از مقاومت دیگران
آذر: استراتژیست برتر: نجات از منجلاب تاکتیکی
دی: خویشتن هیجانی: پذیرش نیمۀ تاریک درون
بهمن: خویشتن منطقی: دستیابی به خویشتن‌داری
اسفند: والایی: توسعه بخشیدن به ذهن تا نهایت مرزهای آن

معرفی و دانلود کتاب قوانین روزانه: 366 کاوش ذهنی درباره قدرت، اغواگری استراتژی، چیرگی و سرشت انسان | رابرت گرین