دسته‌بندی نشده · مارس 17, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش | عمادالدین حسینی تودشکی | انتشارات اندیشه عصرمعرفی کتاب مهارت‌های مذاکره و فروشدر سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی در حوزه فروش منتشر شده‌اند با این وجود مسیر یادگیری انتهایی ندارد و سرعت پیشرفت این دانش، عمادالدین حسینی تودشکی و نیلوفر حسن مولفان کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش را بر آن داشت تا کتابی متمرکز بر یادگیری تدوین کنند که بتواند به زبان ساده با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و مفاهیم کلیدی را آموزش دهد.

درباره کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش:

امروزه همه می‌دانیم که فروشنده‌ای که ذاتاً به مهارت فروش مسلط باشد، وجود ندارد. در واقع همه فروشندگان حرفه‌ای مسیری طولانی در جهت یادگیری و آشنا شدن به پیچ و خم‌های مذاکره را پشت سر گذاشته‌اند.

در نهایت موفقیت اصلی یک فروشنده زمانی حاصل می‌شود که مشتریان نتوانند در برابر رفتار کاریزماتیک، ماهرانه و شگردهای یک فروشنده زیرک، مقاومت نمایند. کتاب حاضر این مهارت‌ها و شیوه‌های ارتباط با مشتری را به شما یاد خواهد داد و کمک می‌کند تا در مذاکرات کاری خود به موفقیت برسید.

کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش (Negotiation and sales Skills) همانطور که از عنوانش پیداست، نکات زیادی در جهت یادگیری و پرورش مهارت‌های فروش در اختیار شما قرار می‌دهد و اعتمادبه‌نفس شما را برای انجام یک مذاکره درجه یک ارتقا می‌دهد.

عمادالدین حسینی تودشکی به همراه نیلوفر حسن با بهره‌گیری از شرایط مالی و اقتصادی حاکم در ایران به ایجاد انگیزه خرید در مشتری و معرفی راهکارها و تکنیک‌های مذاکرات می‌پردازند. این نگاه جامعه‌شناختی و بومی‌شده تضمین‌کننده‌ موفقیت شما در دنیای کسب‌وکار داخل و حتی خارج از کشور خواهد بود.

کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش مناسب چه کسانی است؟

کسانی که برای فروش بیشتر و موفقیت در مذاکرات به دنبال منبعی قابل‌اطمینان و کاربردی هستند، از این کتاب نکات زیادی می‌آموزند.

در بخشی از کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش می‌خوانیم:

بهترین محل برای مذاکره محلی است که بتوانید کنترل خود را بر فرآیند مذاکره به حداکثر برسانید. هر مذاکره کننده مجربی محیط‌هایی که باعث تقویت توانایی‌اش برای دستیابی به موفقیت در مذاکره می‌شود را می‌شناسد.

در شروع هر معامله تجاری، شما باید امتیازات و ضررهای ناشی از مذاکره در دفتر خود، در دفتر رقیب یا دفتر شخص ثالثی را ارزیابی کنید. از آن جا که خوبی‌ها و بدی‌های محل خاص ممکن است باتوجه به پیشرفت مذاکرات در جلسه‌ای خاص تغییر نماید، اما شما هنگامی که مذاکرات در حال پیش روی هستند، ‌باید این مطلب را از نظر دور نگاه ندارید و هر چند گاهی موضوع را دوباره ازریابی کنید.

برای بعضی از افراد، مذاکره در محل کار خود امتیازات زیادی در بر دارد. مذاکره در محل کار توانایی شما را برای مهار کردن عوامل مهمی مثل: مسافرت، خستگی و محیط‌های فیزیکی را افزایش می‌دهد به علاوه، این عمل باعث می‌شود که تیم شما به امتیازات بیشتری مثل حمایت کارکنان، پرسنل، بایگانی و افرادی که تصمیم‌گیری نهایی به عهده‌ی آن‌ها می‌باشد، دسترسی داشته باشند.

مذاکره کننده باید محیطی را که مذاکرات در آن اتفاق خواهد افتاد آماده و ایجاد نماید. بسیاری از خریداران پیشنهاد می‌کنند که مذاکرات در همان محل کار خود اتفاق بیفتد برای اینکه آن‌ها احساس راحتی و اعتماد به نفس دارند.

محیط فیزیکی مذاکره باید برای سازگاری با شما چیده شود. محیط مذاکره شامل ایجاد فضای مناسب، انتخاب زمان مناسب و گزینش بهترین محل برای برگزاری مذاکره خواهد بود.
فهرست مطالب کتاب1. مدیریت فروش
مدیریت فروش چیست؟
وظایف مدیر فروش چیست؟
فرایند مدیریت فروش
مزایا و معایب سیستم‌های مدیریت فروش
مزایای سیستم برای نیروی فروش
مزایای سیستم برای مدیرفروش
مزایای سیستم برای مدیربازاریابی
مزایای استراتژیک سیستم
معایب سیستم
2. مذاکره
تعاریف مذاکره
ارکان اصلی مذاکره
مراحل اصلی فرآیند مذاکره
1- آمادگی
2- ارائه پیشنهاد:
3- چانه زنی
4- ختم مذاکره
روش‌های مذاکرات بازاریابی
انواع اساسی مذاکره
مذاکره توزیعی
مهارت‌های مذاکره و نفوذ
هدایت امواج موزون مذاکره
تاکتیک‌های اساسی در مذاکره
پاره‌ای از تاکتیک‌های خدعه آمیز رایج
شش اصل کلیدی موفقیت در مذاکره
مذاکره معطوف به عاقبت
اصول مذاکرات فروش
مسائل میان فرهنگی در مذاکره
بررسی تطبیقی سبک‌های مذاکره در جهان
جنبه‌های اخلاقی مذاکره
3. اصول سرپرستی (فروش)
احترام به مشتری از نکات کلیدی فروش است
دادن اطلاعات تخصصی به مشتری الزامی نیست
باید ریشه داشت، ساقه قطور کافی نیست
شکستن قولی که به مشتری داده بودیم.
فروش چه زمانی تمام و کامل می‌شود؟
جلب رضایت مشتریان موجود سهل تر است
راز موفقیت در کمیسیون
مشتری باید حق انتخاب داشته باشد.
عدم اطاعت کور کورانه
چگونه پروژه فروش شکست خورد.
چگونه برای خود رقیب تراشیدیم
با شرایط عادی در فروش چکار باید کرد؟
فروش ابتکاری
نقش کارکنان خدمات پس از فروش در افزایش فروش
ناامید نشوید
پیدا کردن تصمیم گیرنده در سازمان
چرا ضرر کردیم؟
پرداخت پول تعهد می‌آورد
نبض خود را به دست دیگری ندهید
الگویی برای قیمت دادن
بازدید مشتری در حین ساخت دستگاه
منابع و مأخذ

معرفی و دانلود کتاب مهارت‌های مذاکره و فروش | عمادالدین حسینی تودشکی | انتشارات اندیشه عصر