دسته‌بندی نشده · می 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب کتابخانه شایستگی | پوریا برزعلی | انتشارات اشکافمعرفی کتاب کتابخانه شایستگیآیا مهم‌ترین سوالات مصاحبه کاری را می‌شناسید؟ کتاب کتابخانه شایستگی، مجموعه‌ای از نکات سرنوشت‌ساز زمان مصاحبه است که توسط پوریا برزعلی جمع‌آوری شده و به شما در انتخاب مناسب‌ترین کارمند کمک می‌کند.

درباره کتاب کتابخانه شایستگی:

پوریا برزعلی در این اثر به معرفی 53 شایستگی شغلی می‌پردازد که آشنایی با آن‌ها برای تمام کارفرمایان و کارجویان ضروری است. کتاب کتابخانه شایستگی این نکات ارزشمند را در شش دسته کلی، گروه‌بندی می‌کند: تدوین شایستگی‌های شغلی، مصاحبه، کوچ کردن افراد (مربیگری)، توسعه رفتارهای مثبت، تعریف شایستگی‌ها برای کارکنان و سازمان‌ها و طراحی بازهای مدیریتی و کانون‌های جذب و توسعه. مهم نیست شما در چه موقعیتی قرار دارید، جویای شغل هستید یا کارمند یا یک کارآفرین. با مطالعه این کتاب، ویژگی‌های سرنوشت‌ساز در حیطه کسب و کار را می‌شناسید و متوجه می‌شوید پرورش کدام خصوصیات برای کسب موفقیت ضروری است. لازم به ذکر است که با کمک گرفتن از تست‌های روانشناسی که این شایستگی‌ها را شناسایی می‌کنند، می‌توانید بهره‌وری از این کتاب را به بالاترین حد ممکن برسانید و تیم کاری ایده‌آل خود را شکل دهید.

کتاب کتابخانه شایستگی مناسب چه کسانی است؟

مخاطبان اصلی این کتاب کارفرمایان، مسئولین منابع انسانی و کارگزینی هستند اما اشخاصی که قصد دارند مصاحبه کاری خود را به بهترین شکل بگذرانند نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

در بخشی از کتاب کتابخانه شایستگی می‌خوانیم:

معنی قدرت تجاری: براساس فرصت‌های موجود در بازار اقدام می‌کند؛ اقداماتش با تمرکز بر مشتری و وابستگی به مخاطبین مناسب است.

مثال‌های رفتاری: A -کلی: آگاهی و درک تجاری از خود نشان می‌دهد، فرصت‌ها و محصولات موجود در بازار را کشف می‌کند و برای پتانسیل تجاری آن‌ها ارزش قائل است، نیازها و خواسته‌های مشتری را شناسایی می‌کند، جلسات فروش بدون نقصی را به شیوه‌ای صحیح برگزار می‌کند، قابل اعتماد است و محیط خوبی برای متقاعد کردن مشتریان (بالقوه) برای خرید ایجاد می‌کند.

B- عملیاتی: بازار و بازیگران بازار (بازارگردانان) را می‌شناسد، خودش فرصت‌هایی برای افزایش فروش ایجاد می‌کند، پیامدهای مالی پیشنهادات تجاری را در نظر می‌گیرد، به مشتری علاقه نشان می‌دهد و می‌داند که چگونه خواسته‌های مشتری را برای مدت طولانی به اقدامات فروش تبدیل کند، جلسات فروش را به طور مستقل برگزار می‌کند و از اطلاعات بازار برای ارائه پیشنهادات فروشی که پذیرفته شوند استفاده می‌کند.

C- شیوه عمل: به طور مستقل فرصت‌های فروش جدید را کشف می‌کند و آن‌ها را به پیشنهادات موفق تبدیل می‌کند، از ایده‌ها برای بهود «تناسب محصول با بازار (PMC)» استفاده می‌کند که برای تقاضاهای واقعی و آینده بازار مناسب است، ‌ به طور مستقل تماس‌های فروش پیچیده‌ای برقرار می‌کند و مشتریان را متقاعد می‌کند که محصولات و یا خدمات را خریداری کنند، برای تجزیه و تحلیل وضعیت مشتری ابتکار عمل به خرج می‌دهد، با موفقیت مذاکره می‌کند؛ استراتژی مذاکره شرکا را شناسایی کرده و با آن‌ها سازگار می‌شود.

D- راهبردی: یک استراتژی تجاری فعال را دنبال می‌کند و اجرای آن را بین بخش‌های مختلف سازمان هماهنگ می‌کند، روابط بلندمدت با مشتریان برتر برقرار و آن‌ها را حفظ کرده و از آن‌ها به نفع سازمان استفاده می‌کند، به طور فعال یک شبکه متنوع ایجاد و آن را حفظ می‌کند، ‌نیازها و خواسته‌های مشتریان را به توسعه محصولات یا خدمات جدید تبدیل می‌کند، در سطح بالا مذاکره می‌کند، قادر به کشف استراتژی‌های مختلف در انجام این کار است، از تضادها اجتناب نمی‌کند، اما می‌تواند آن‌ها را برای دستیابی به نتایج بهتر مدیریت کند.

پتانسیل توسعه [در تست‌های روانشناسی] در صورتی که داوطلب امتیازی بیش از حد متوسط در بخش‌های بلندهمتی و پذیرش چالش‌ها، جامعه‌پذیری و ارتباطات داشته باشد، قدرت تجاری به راحتی قابل توسعه است.

سوالات مصاحبه: مشتریان هم نیازهای بیان شده و هم نیازهای بیان نشده دارند. اغلب دشوار است که بفهمیم آن نیازهای بیان نشده چیست. آخرین مکالمه‌ با یک مشتری که در آن به دنبال نیازهای او بودید را شرح دهید. چطور گذشت؟ شما چه فهمیدید؟ موقعیت اخیری را توصیف کنید که در آن توانستید دیگران را علیرغم مقاومت آن‌ها نسبت به دیدگاه خود متقاعد کنید. دیدگاه‌ها و منافع متضاد چه بود و چگونه با آن‌ها کنار آمدید؟ آخرین باری که مجبور شدید کسی را متقاعد کنید کی بود؟ دقیقا چه کاری انجام دادید؟ آیا می‌توانید مثالی از مذاکره‌ای بزنید که در آن انگیزه‌ها، خواسته‌ها یا احساسات طرف مقابل را اشتباه تخمین زده‌اید؟ به نظر شما یک فروشنده خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه چیز باعث شد اینطور فکر کنید؟ شما کدام یک از آن صفات را دارید؟
فهرست مطالب کتابمقدمه
پاسخگویی
تطبیق‌پذیری
بلند همتی
ابرازمندی (ابراز وجود)
توجه به جزئیات
جهت‌گیری کسب و کار
کوچینگ
قدرت تجاری
رفتار
مدیریت تعارض
کنترل توسعه
مشارکت
شجاعت
خلاقیت
مشتری مداری
قاطعیت
تفویض اختیار
توسعه کارکنان
انضباط
انرژی
رفتار انعطاف‌پذیر
متمرکز بر کیفیت
قضاوتِ درست
همسویی با مدیریت
استقلال
ابتکار عمل
قدرت نوآوری
بصیرت/دید کلی
تمامیت
رهبری گروه
توانایی یادگیری
گوش‌ دادن (درک مطلب)
مدیریت
نیاز به دستاورد
مذاکره
شبکه‌سازی
حساسیت سازمانی
استقامت
اقناع/ متقاعدسازی
برنامه‌ریزی و سازماندهی
هوش سیاسی (حساسیت سیاسی)
ارائه
آنالیز مسئله
نتیجه‌گرایی
خود توسعه‌ای
حساسیت
جامعه‌پذیری
آگاهی اجتماعی
مدیریت استرس
بیان کلامی
چشم‌انداز
تبحر
بیان نوشتاری
منبع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب کتابخانه شایستگی | پوریا برزعلی | انتشارات اشکاف