دسته‌بندی نشده · ژوئن 19, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب اصطلاحات زبان فرانسه | فرهاد همت خواه | انتشارات عصر اندیشهمعرفی کتاب اصطلاحات زبان فرانسههر زبانی دارای اصطلاحات و ضرب‌المثل‌هایی است که به کارگیری آن‌ها باعث زیباتر شدن ادبیات گفتاری و انتقال بهتر مفاهیم می‌گردد. کتاب اصطلاحات زبان فرانسه نوشته فرهاد همت خواه به زبان‌آموزان زبان فرانسه می‌آموزد که از هر اصطلاح و یا ضرب‌المثل در کجا و در چه موقعیتی استفاده کنند و چطور دانش واژگانی خود را ارتقا دهند.

درباره‌ی کتاب اصطلاحات زبان فرانسه

یکی از مهم‌ترین چالش‌های درک مطلب در زبان فرانسه، فهم درست و دقیق از اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های آن است. زبان آموزان برای بهبود سطح مکالمات خود و به‌کارگیری این اصطلاحات در گفت‌وگوهای روزمره، باید منابع درستی در اختیار داشته باشند تا در هنگام مکالمات از آن‌ها استفاده کنند یا منظور طرف مقابل را متوجه شوند.

کتاب اصطلاحات زبان فرانسه بیش از هشتصد اصطلاح و ضرب‌المثل رایج و کاربردی زبان فرانسه که فرانسوی‌ها آن‌ها را به طور روزمره استفاده‌ می‌کنند در خود جای داده است و منبع جامعی برای یادگیری زبان فرانسه به‌شمار می‌رود.

فرهاد همت خواه در تالیف این کتاب از تکنیک آموزش تصویری کمک گرفته است تا به خاطر سپردن این اصطلاحات را راحت‌تر کند و برای زبان‌آموزان کاربردی باشند. علاوه بر این داشتن معانی تحت‌اللفظی این اصطلاحات به درک بیشتر آن‌ها کمک می‌نماید.

مساله‌ی جالبی که درباره اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های زبان‌های مختلف وجود دارد، اشتراکات و تشابه‌های فرهنگی می‌باشد که با مطالعه آن‌ها به این موضوع پی می‌بریم که بسیاری از آن‌ها هم مضمون اصطلاحات و ضرب المثل‌های خودمان در زبان فارسی هستند. برای مثال، اصطلاح چوب لای چرخ گذاشتن، گربه شور کردن، اعصاب فولادی داشتن و بسیاری دیگر اصطلاحاتی فرانسوی هستند که در زبان فارسی عینا کاربرد دارند.

علاوه بر این در این کتاب اصطلاحاتی که در اخبار رسانه‌های فرانسوی مانند روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون و اینترنت به کار می‌رود ذکر شده است تا با یادگیری آن‌ها، فرد بتواند از اخبار این رسانه‌ها به درستی استفاده نماید.

این تالیف برای افرادی که قصد شرکت در امتحانات زبان فرانسه (مثل DELF – DALF – TEF- TCF ) را دارند نیز کاربردی و قابل استفاده است و تاثیر زیادی در افزایش دانش زبانی آن‌ها خواهد داشت.

کتاب اصطلاحات زبان فرانسه مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به افزایش درک مطلب و دایره واژگان زبان‌آموزان زبان فرانسه و داوطلبان آزمون‌های فرانسوی کمک می‌نماید.

در بخشی از کتاب اصطلاحات زبان فرانسه می‌خوانیم

Avoir une araignée au plafond

کم عقل بودن ترجمه تحت اللفظی: داشتن عنکبوت روی سقف

Tout le monde sait que Géralde a une araignée au plafond parce qu’il n’arrête jamais de se parler tout seul

همه می‌دانند که جرالد کم عقل است زیرا دائما در تنهایی با خودش حرف می‌زند.

Avoir une belle plume

قلم خوبی داشتن ترجمه تحت اللفظی: پر زیبایی داشتن

C’est un auteur à succès qui a une très belle plume

او نویسنده موفقی است که قلم بسیار خوبی دارد.

Avoir une fièvre de cheval

تب شدید داشتن ترجمه تحت اللفظی: یک تب اسب داشتن

Mon ainé a une fièvre de cheval

فرزند ارشد من تب شدیدی دارد.

Avoir une longueur d’avance

جلوتر بودن از رقبا – یک گام جلوتر بودن ترجمه تحت اللفظی: یک طول داشتن از پیش

Airbus a une longueur d’avance sur Boeing

ایرباس یک قدم جلوتر از بوئینگ است

Avoir une peur bleue

وحشت زده شدن – تا حد مرگ ترسیدن ترجمه تحت اللفظی: یک ترس آبی داشتن

Il a une peur bleue des araignées

او به شدت از عنکبوت‌ها وحشت دارد.

معرفی و دانلود PDF کتاب اصطلاحات زبان فرانسه | فرهاد همت خواه | انتشارات عصر اندیشه