معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است | کاترینا بروکر | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر

[ad_1]

معرفی خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان استاگر شما خالق شبکه‌ی اینترنت بودید، به آنچه ساخته‌اید افتخار می‌کردید، یا از نتیجه‌ی کارتان متأسف می‌شدید؟ کاترینا بروکر در خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است شما را با این سوال جالب مواجه ساخته است. اثر حاضر ذیل مجموعه سخنرانی‌های تدتاک منتشر می‌شود.

درباره خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است:

تیم برنرز-لی (Tim Berners-Lee) دانشمند علاوم رایانه‌ای و خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت (World Wide Web) است. اغراق نیست اگر او را به واسطه‌ی خلق وب، یکی از تأثیرگذارترین انسان‌ها در تاریخ بنامیم! چرا که آنچه وی به انجام رساند، نه تنها وجوه گوناگون سبک زندگی ما، بلکه اساساً شکل ارتباطات انسانی را دستخوش تغییر کرد.

با این اوصاف، برنرز-لی باید از خود کمال رضایت را داشته باشد؛ مگر نه؟ کاترینا بروکر در پاسخ می‌گوید «خیر!». به باور او: برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است. چرا؟ چون طی سالیان اخیر از مخلوقش سوءاستفاده‌های فراوانی شده.

در خلاصه کتاب پیش رو، با وضعیت نابه‌سامان اداره‌ی شبکه‌ی جهانی اینترنت آشنا خواهید شد. کاترینا بروکر در این اثر کوتاه به شکل غیرمستقیم برای ما از آنچه در ذهن برنرز-لی می‌گذرد می‌گوید، و طرح‌های این برنامه‌نویس کارکشته برای اصلاح ساختار اینترنت جهانی را آشکار می‌سازد.

خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به علوم رایانه‌ای مخاطبین اصلی این کتابند.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است می‌شنویم:

برای مردی که بانی همه‌ی اینا بوده، دیدن انفجار قارچی‌شکلی که مقابل چشماش بالا می‌ره غیرقابل تحمل بود. اون روز صبح توی واشنگتن، با چند بلوک فاصله با کاخ سفید، لی به من گفت «کوبنده‌ست». برای لحظه‌ی کوتاهی سکوت کرد. به سوءاستفاده‌هایی که از اینترنت شده بود فکر می‌کرد. تقریباً محزون شده بود و ادامه داد: «در واقع جسم و ذهنم در حالت‌های جداگانه‌ای بودن…»

از دردی می‌گفت که با دیدن تحریف شدن مخلوقش احساس می‌کرد. هرچند این درد اثر پرمعنایی روی لی گذاشت. اون حالا در حال آغاز پرده‌ی سوم کارهاشه. مصمم به مبارزه کردنه. چه از طریق مقام و جایگاهش، چه از طریق مهارت‌هاش به عنوان یک کدنویس. در واقع لی مدتیه که روی یک پلتفرم جدید کار می‌کنه.
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی برنرزلی، خالق شبکه‌ی جهانی اینترنت، کمی پشیمان است | کاترینا بروکر | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر