دسته‌بندی نشده · مارس 12, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب امید | آنتون چخوف | انتشارات کتاب نشر نیکامعرفی کتاب امیدکتاب امید گزیده‌ای از سخنان ارزشمند و پربار آنتوان چخوف، نویسنده‌ی پرآوازه‌ی روسی را دربردارد. این اثر که به دو زبان فارسی و انگلیسی گردآوری شده، می‌تواند راهنمای مناسبی برای سبک زندگی شما باشد.

درباره‌ی کتاب امید:

آنتون چخوف از مشهورترین و برترین داستان نویسان جهان به شمار می‌آید که جملات گرانبها و تاثیرگذار وی در آثار مختلفش به چشم می‌خورد. کتاب امید (Hope) نیز به دو زبان فارسی و انگلیسی منتخبی از این رهنمودهای گوهربار را شامل شده است.

کتاب امید مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات روسیه و آثار آنتون چخوف از خواندن این کتاب لذت خواهند برد. همچنین این کتاب برای تقویت زبان انگلیسی نیز موثر است.

آنتون چخوف را بیشتر بشناسیم:

آنتون چخوف (Anton Pavlovich Chekhov) متولد 1860 میلادی، داستان نویس، نمایشنامه نویس برجسته روس و یکی از پیشروان داستان کوتاه نویسی در ادبیات جهان است. او در تاگانروک در جنوب روسیه به دنیا آمد و در خانواده‌ای خشک مذهب بزرگ شد. چخوف در 1884 تحصیلات خود را در رشته پزشکی در دانشگاه مسکو به پایان رساند ولی به جای طبابت بیشتر به نوشتن پرداخت و در عمر کوتاه خود 700 اثر ادبی برجای گذاشت که بیشتر آن‌ها داستان‌های کوتاه هستند.

آثار داستانی این نویسنده روسی ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ او در خلاصه گویی و خلق داستان‌‌های کوتاه بدون پی‌رنگ استاد است. همچنین داشتن نگاه رئالیستی به جهان و شخصیت‌های آثارش برخلاف نگاه فرمالیستی که در دوران چخوف بسیار رایج بود. در داستان‌های آنتوان چخوف همواره مقدمه‌ای کوتاه برای ورود به جهان قصه‌هایش وجود دارد و می‌توانید تصویرپردازی‌های متعددی از طبیعت را در قلمش مشاهده کنید.

چخوف همواره سعی کرده در آثارش به مفاهیمی همچون تضاد طبقاتی، ارزش‌های غلط رایج در جامعه، نقد فحشا و فرصت‌های از دست زندگی و درگیری‌های انسان‌ها باهمدیگر بپردازد.

داستان نویسی این نویسنده از سال 1880 شروع شد؛ زمانی که اولین مطلب او در مجله‌ای به چاپ رسید و پس از آن با نام‌های مستعاری همچون آنتوشا چخونته، آدم کبدگندیده، برادر برادرم، روور و اولیس به نوشتن داستان کوتاه و مطالب طنز و فکاهی مشغول شد و از این راه کسب درآمد نیز می‌کرد.

اما پس از فارغ التحصیلی و شروع طبابت، توانست اولین مجموعه داستانش با نام قصه‌های ملپامن را منتشر کند و در عرصه ادبیات روسیه شناخته شود. سرانجام آنتوان چخوف که سال‌ها به بیماری سل مبتلا بود، در سال 1904 در سن 44 سالگی درگذشت.

در بخشی از کتاب امید می‌خوانیم:

«علمی که به آن عمل نشود ارزشی ندارد.»

“Knowledge is of no value unless you put it into practice.”

«مردم به زنی که زیبا نیست می‌گویند: “چه چشمان زیبایی، چه گیسوان زیبایی داری.»

“When a woman isn’t beautiful, people always say: ‘You have lovely eyes, you have lovely hair.”

«اگر از تنهایی می‌ترسی ازدواج نکن.»

“If you are afraid of loneliness, do not marry.”

«باید به مردم اعتماد کنی و ‌آن‌ها را قبول داشته باشی، وگرنه زندگی ناممکن می‌شود.»

“You must trust and believe in people or life becomes impossible.”

«هر احمقی می‌تواند با بحران‌ کنار آید. روزمرگی زندگی است که انسان را از پا درمی‌آورد.»

“Any idiot can face a crisis, it is this day- to- day living that wears

معرفی و دانلود کتاب امید | آنتون چخوف | انتشارات کتاب نشر نیکا