دسته‌بندی نشده · فوریه 20, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب بزرگسالی: چگونه در دنیای بزرگسالی قدم بردارید؟ | کلی ویلیامز براونمعرفی کتاب بزرگسالی: چگونه در دنیای بزرگسالی قدم بردارید؟چهارصد و شصت و هشت گام تا بزرگسال شدن! در کتاب بزرگسالی نوشته‌ی کلی ویلیامز براون یاد می‌گیریم که چگونه مانند فردی بزرگسال رفتار کنیم، حتی اگر احساس نمی‌کنیم بزرگ شده‌ایم! این کتاب پرفروش نیویورک تایمز در سال 2013 نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز برای بهترین کتاب طنز شده است.

درباره‌ی کتاب بزرگسالی:

از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اید اما هنوز احساس می‌کنید دانشجو هستید؟ وقتی به سوپرمارکت محله‌تان می‌روید لباس راحتی به تن دارید؟ مستقل زندگی می‌کنید اما هنوز آشپزی بلد نیستید و نمی‌دانید چطور باید خانه‌تان را تمیز نگه دارید؟ اشکالی ندارد، اما با خواندن کتاب بزرگسالی (Adulting) می‌توانید یاد بگیرید تا طور دیگری رفتار کنید.

بسیاری از ما با اینکه سنمان بالا رفته هنوز احساس نمی‌کنیم جزو گروه بزرگسالان محسوب می‌شویم. کلی ویلیامز براون (Kelly Williams Brown) در کتاب پیش رو به ما می‌گوید اشکالی ندارد اگر احساس نمی‌کنیم بزرگ شده‌ایم، اما به ما توصیه‌هایی می‌کند که با به کار بستنشان حداقل می‌توانیم مانند فردی بالغ رفتار کنیم!

می‌پرسید چطور؟ با این کتاب طنزآمیز و سرگرم‌کننده همراه شوید تا یاد بگیرید که چطور خانه‌ی خوبی کرایه کنید، چگونه با وجود مشغله‌های زیاد همچنان چیزهای تازه یاد بگیرید، به چه نحو از وارد شدن در رابطه‌ی عاطفی با همکارانتان پرهیز کنید، از کجا تعمیرگاه مناسب برای ماشینتان پیدا کنید، و هزاران نکته‌ی کوچک اما بسیار مهمی که کلید ورود به بزرگسالی‌اند.

براون، در کتاب جذاب بزرگسالی، 468 گام را برمی‌شمارد که با برداشتن آن‌ها می‌توانیم ادعا کنیم که فردی بالغ هستیم. این گام‌های به‌ظاهر ساده اما بااهمیت دامنه‌ی وسیعی را در بر می‌گیرد، از خرید مبلمان گرفته تا مرتب کردن تختخواب، از تعمیر توالت گرفته تا شست‌وشوی حمام، از بسته‌بندی مواد غذایی گرفته تا درست کردن سالاد مجلسی.

کتاب بزرگسالی، درعین سادگی و مفرح بودن، ما را گام‌به‌گام پیش می‌برد تا اینکه پس از اجرای تمامی گام‌های آن، زندگی مستقل‌تر، مسئولانه‌تر و شادتری داشته باشیم.

افتخارات کتاب بزرگسالی:

– پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
– نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز برای بهترین کتاب طنز در سال 2013

نکوداشت‌های کتاب بزرگسالی:

– راهنمایی خنده‌دار و فوق‌العاده برای اینکه مانند بزرگسالان رفتار کنیم. (کازموپولیتن)

– سرگرم‌کننده، پر از نکته و حرف، و بسیار آموزنده… مناسب برای بیست‌ساله‌ها، سی‌ساله‌ها و… (پابلیشرز ویکلی)

– خواندن کتاب بزرگسالی برای هر کسی که در دهه‌ی سوم زندگی‌اش است ضروری است! (ویت‌اند سین)

– کلی ویلیامز براون عاقل‌تر از سنش است، که برای کسانی که مانند سنشان رفتار نمی‌کنند خبر خوبی است. توصیه‌هایش درخشان، صمیمانه، خنده‌دار و بسیار مفید است، دقیقاً مانند خودش. دوست دارم او را به صرف چای دعوت کنم، اما دلم نمی‌خواهد داخل خانه‌ام را ببیند! (جولین اسمولینسکی)

کتاب بزرگسالی برای چه کسانی مناسب است؟

در هر سنی که هستید، اگر دوست دارید مانند افراد بالغ رفتار کنید، فرصت خواندن این کتاب مفرح و طنزآمیز را از دست ندهید.

با کلی ویلیامز براون بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر وبلاگ پرطرفداری به نام AdultingBlog.com دارد. کلی ویلیامز براون، پیش از نوشتن کتاب و وبلاگ، گزارشگری می‌کرد و ستون طنزی هم در استیتسمن جورنال داشت که به‌خاطر آن برنده‌ی جایزه نیز شده بود.

بزرگسالی نخستین کتاب براون است که به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب بزرگسالی می‌خوانیم:

قبل از اینکه به جهان بیرون قدم بگذاری و بختت را امتحان کنی، درباره‌ی اینکه همه‌چیز چقدر راحت خواهد بود و چه سریع مدارج ترقی را طی خواهی کرد، خیال‌پردازی‌های زیادی می‌کنی. وقتی روزنامه‌ی نیویورک‌ تایمز به تو روی خوش نشان نمی‌دهد، شاید فکر کنی تیرت به سنگ خورده است، اما در عوض، این برایت شانسی است که خبرنگار روزنامه‌ی محلی می‌سی‌سی‌پی شوی. یا ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی حقوق شوی با این رؤیای باشکوه که کار مهمی در مرکز حقوقی فقر جنوب انجام خواهی داد، اما می‌بینی که داری در شروپورت تیترها را کپی می‌کنی. هر اتفاقی که بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی بیفتد، ممکن است کمی سرخورده‌ات کند.

پس فعلاً، یک کارمند ساده هستی. شرمندگی ندارد و معنی‌اش این نیست که بازنده‌ای. معنی‌اش این است که شروع به بزرگ‌ شدن کرده‌ای و از اول شروع کرده‌ای، درست مثل هرکس دیگری در این دنیا. وقتی از اول شروع می‌کنی، هر کاری که می‌کنی، حاصل تلاش خودت است. از حالا به بعد مهم نیست که پدر و مادرت چه کسانی هستند یا درآمدشان چقدر است. حالا وقتش رسیده که پول خودت را به ‌دست بیاوری. تو ناخدای کشتی سرنوشت خودت هستی، هرچند در حال‌ حاضر وضعیت جالب و دلخواهی نداشته باشی.
فهرست مطالب کتابدرباره‌ی نویسنده
مقدمه
1: ذهنت را روشن کن
2: پا گرفتن
3: پخت‌وپز
4: تصورش کن تا به آن برسی
5: شغل پیدا کن
6: پول
7: نگهداری و مراقبت
8: دوست و همسایه‌
9: عشق
10: دوران سختی بود
11: خانواده
12: نتیجه‌گیری
سپاسگزاری

معرفی و دانلود کتاب بزرگسالی: چگونه در دنیای بزرگسالی قدم بردارید؟ | کلی ویلیامز براون