دسته‌بندی نشده · ژوئن 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی: چطور هدیه خواب شبانه آسوده را برای فرزندمان به ارمغان بیاوریم؟ | رابرت باکنام

[ad_1]

معرفی کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی: چطور هدیه خواب شبانه آسوده را برای فرزندمان به ارمغان بیاوریم؟پذیرش نقش جدید «پدر و مادر» در زندگی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که زوج‌ها با آن مواجه می‌شوند. کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی نوشته رابرت باکنام و گری ازو یکی از بهترین کتاب‌های راهنمای والدین برای تربیت بهتر و موثر نوزادان است و روش‌هایی برای شکل‌دهی الگوهای رفتاری صحیح و خواب مناسب کودکان را به شما می‌آموزد. این اثر ازجمله کتاب‌های پرفروش آمریکاست که همچنان والدین زیادی برای فرزندپروری از آن استفاده می‌کنند.

درباره کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی

فرزندپروری یکی از دشوارترین کارهایی است که والدین باید آن را به‌خوبی و به‌طورکامل بیاموزند. شیوه تربیت فرزند همان چیزی است که هر والدی باید آن‌ را به کار بگیرد تا کودک سالمی را از نظر رشد جسمی و روحی تربیت کند.

کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی (On Becoming baby wise) یک راهنمای بی‌نظیر برای همه والدینی است که نسبت به تربیت کودک خود،‌ الگوی خواب و شیوه‌های رفتاری و فرآیند رشد او حساس هستند. رابرت باکنام (Robrt Bucknam) و گری ازو (Gary Ezzo) با بیانی ساده و البته حرفه‌ای نشان می‌دهند که نظم و ثبات چطور می‌توانند به فرایند سوخت‌وساز بدن هر نوزاد کمک کنند و همینطور چطور والدین می‌توانند از این گرایش‌های طبیعی نوزاد به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری نمایند.

این اثر در حقیقت، یک ذهنیت ویژه‌ برای مراقبت موفقیت‌آمیز از سلامت کودکان فراهم می‌آورد که به هر والدی کمک می‌کند تا برنامه‌ای را هم برای برآورده کردن نیازهای نوزاد و هم برای سلامتی و آسایش کل اعضای خانواده تنظیم کند.

خواندن این کتاب شما را با شیوه‌های تغذیه کودک، مسائل مربوط به خواب کودک، چالش‌های مرتبط با برنامه‌ریزی زمانی کودک، روال‌های خواب روزمره، تمرین‌های چندگانه خواب، لوازم و وسایل خواب راحت کودک، بیماری‌های مربوط به روده و معده کودک و بسیار از ابعاد دیگر آشنا خواهد کرد.

نکوداشت‌های کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی

– این کتاب توصیه‌های صحیحی را برای بسیاری از والدینی که گیج و ناامید هستند و کودکان ناآرامی دارند، ارائه می‌دهد. (دکتر دیوید ام. میلر)

– این اثر کتابی است که با بینش و محتوای آن ارتباط عمیقی برقرار کردم. (دکتر جیم پیرسون)

– به عنوان یک پزشک متخصص اطفال، شوهر و پدر با اشتیاق کتاب در جاده‌ی کودک ‌آگاهی را توصیه می‌‌کنم. در این کتاب، قواعدی یافتم که محتوای آن، نشانه‌‌ای برای راحتی و خوشنودی والدینی است که مدت‌هاست، بی‌خواب و خسته هستند. (دکتر جانت دان)

کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای همه افرادی که به‌تازگی پدر و مادر شده‌اند و به دنبال راه‌های موثر فرزندپروری و رشد و آموزش صحیح کودک خود هستند،‌ بسیار مناسب است.

با رابرت باکنام بیشتر آشنا شویم

یکی از متخصصان پرآوازه اطفال که در زمینه پزشکی و سلامت کودک رزومه پروپیمانی دارد،‌ رابرت باکنام است. این پزشک و نویسنده آمریکایی همراه با گری ازو کتابی را به رشته تحریر درآورده است که مورد استقبال بیش از شش میلیون پدر و مادر در آمریکا قرار گرفته و تاکنون به بیست زبان زنده جهان ترجمه شده است.

باکنام با نوشتن این کتاب،‌ یک راهنمای بی‌نظیر را برای پدران و مادران پدید آورده است که به آن‌ها کمک می‌کند در زمینه فرزندپروری و رشد و سلامت فرزندان خود عملکرد مناسبی داشته باشند.

در بخشی از کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی می‌خوانیم

خوب یا بد، والدین بزرگ‌ترین تأثیر را روی توانایی خواب فرزندانشان دارند. انتظار داشتن از این‌که نوزادان و کودکان خردسال در طول شب بخوابند، کاملاً تحقق‌پذیر است. اما این مهارت مهم زندگی را به ندرت می‌توان مستقل از راهنمایی‌های والدین به‌دست آورد. کودکان سالم معمولاً با ظرفیت به دست آوردن هفت الی هشت ساعت خواب شبانه پیوسته بین هفت تا نه هفتگی متولد می‌شوند، این‌که آیا نوزادتان این مهارت را بدست می‌آورد یا خیر، غالباً به فلسفه تغذیه‌ای بستگی دارد که از آن برای تغذیه نوزادتان استفاده می‌کنید.

حال این سؤال پیش می‌آید چرا به فلسفه تغذیه بستگی دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، در فرزندپروری هر فلسفه و زیرمجموعه آن، نتایجی را به دنبال دارد. فلسفه تغذیه، تنها مربوط به نحوه‌ تغذیه کودک نیست. علاوه بر این، فلسفه تغذیه نظام ارزش پیچیده‌ای را با مجموعه‌ای از باورها و انتظارات بیان می‌کند که این باورها را بهترین مصلحت برای کودک می‌داند. این باورها و اعتقادات در نهایت، رفتار مادر نسبت به کودک را تعیین می‌کنند. آنچه مادر انتظار دارد یا پیش‌بینی می‌کند کودکش نیاز دارد یا می‌تواند به آن دست یابد، بر آنچه می‌تواند و برای کودکش انجام می‌دهد، تأثیر خواهد گذاشت. انتظاراتی که از مادر وجود دارد بر واکنش‌های او نسبت به کودکش مؤثر است و این واکنش‌ها، علت و معلول رفتارهای کودک است. به همین سادگی!

این همان دلیلی است که می‌گوییم والدین باید نتایج همه فلسفه‌های فرزندپروری را به اندازه‌ آن فلسفه‌ای مطالعه کنند که خودشان از آن‌ استفاده می‌کنند و سپس تصمیم ‌بگیرند کدام روش، برای خانواده‌شان بهترین روش است. روش شما در تغذیه، مثلاً تغذیه بر اساس تقاضا یا مقابل آن، تغذیه بر اساس برنامه ‌منظم روزمره، تأثیر عمیقی روی ریتم‌های بیولوژیکی فرزندتان می‌گذارد و در نهایت روی ایجاد الگوهای خواب سالم یا اختلالات خوابش مؤثر است.
فهرست مطالب کتابسخن ناشر
پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: فرزند شما به خانواده نیاز دارد
فصل دوم: فلسفه‌های تغذیه
فصل سوم: کودکان و خواب
فصل چهارم: حقایقی در مورد تغذیه
فصل پنجم: نظارت بر روند رشد کودک
فصل ششم: برنامه منظم روزمره برای فرزندتان ایجاد کنید
فصل هفتم: زمان بیداری و زمان خواب
فصل هشتم: زمان گریه‌ کردن کودک
فصل نهم: کولیک، رفلاکس و نوزاد آرام‌نشدنی
فصل دهم: تولد چندقلوها – مهمانی بی‌پایان
فصل یازدهم: حل مسئله
فصل دوازدهم: منتخبی از اصول فرزندپروری: موضوعات مفید برای والدین جدید
فصل سیزدهم: اصول شروع دیرهنگام
نمودارهای رشد کودک سالم

معرفی و دانلود کتاب در جاده‌ی کودک آگاهی: چطور هدیه خواب شبانه آسوده را برای فرزندمان به ارمغان بیاوریم؟ | رابرت باکنام