دسته‌بندی نشده · آوریل 19, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی حیات جاوید: شرحی اجمالی بر وصیت‌نامه امیرالمومنین به امام حسن مجتبی در حاضرین | سید محمدمحسن حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی حیات جاوید: شرحی اجمالی بر وصیت‌نامه امیرالمومنین به امام حسن مجتبی در حاضریندر کتاب صوتی حیات جاوید شنونده‌ی متن وصیت‌نامه‌ی علی ابن ابی‌طالب به امام حسن مجتبی خواهید بود. علاوه بر این، به شرحی مبسوط بر محتوای این وصیت‌نامه گوش خواهید داد که به قلم سید محمدمحسن حسینی طهرانی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

درباره کتاب صوتی حیات جاوید:

مختصر آشنایی با تاریخ تشیع کافی‌ست تا از جایگاه والای علی علیه السلام در مکتب فکری شیعه آگاه باشیم. در این نظام اعتقادی، امام علی وصی بی‌بدیل پیامبر است و فرزندان او، جانشینان بر حق وی به شمار می‌روند. شیعیان با اتکا به مفهوم ولایت، و همچنین، با ارجاع به واقعه‌ی تاریخی غدیر خم، شأنی مطلق برای امامت ائمه‌ قائل‌اند و ایشان را جانشینان بر حق خداوند بر زمین می‌دانند. اما نباید از یاد برد که علی (ع)، صرف نظر از جایگاهی که به عنوان امام معصوم برای شیعیان دارد، در کل تاریخ اسلام نیز شخصیتی مهم و درخشان محسوب می‌شود. و این امر، پیش و بیش از هر چیز نمایانگر خصائل نیک و برجسته‌ی او در زمان حیات می‌باشد؛ خصائلی که احترام به شخصیت وی را به قلوب تمام مسلمین، اعم از شیعه و سنی، القا می‌کند. بنابراین بدیهی است که شناخت علی بن ابی‌طالب و تأمل در زندگی و زمانه‌ی او، برای تمام مسلمین آموزنده خواهد بود.

در همین راستا، باید گفت یکی از متون برجسته‌ای که ما را به کنه اندیشه‌های والای علی ابن ابی طالب رهنمون می‌گردد، وصیت‌نامه‌ی او به امام حسن مجتبی است. این متن به سبب دیدگاه توحیدیِ درخشانی که درش موج می‌زند، و همچنین، به جهت توصیه‌های اخلاقی، اجتماعی و البته سیاسی موجود در آن، واجد اهمیتی فراوان است.

خبر خوش آنکه اکنون این فرصت مغتنم فراهم شده تا علاقه‌مندان، در قالب کتاب صوتی حیات جاوید، به نسخه‌ی گویای وصیت‌نامه‌ی امام علی(ع) دسترسی داشته باشند، و ضمن آن، از شرح و توضیحات آیت‌الله سید محمدمحسن حسینی طهرانی بر متن نیز بهره بجویند. گفتنی‌ است که خوانش کتاب حیات جاوید بر عهده‌ی یاسر دعاگو بوده و انتشار آن به همت نشر حیات جاوید صورت گرفته است.

کتاب صوتی حیات جاوید مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به کتب دینی، خاصه آثار مربوط به تشیع، مخاطبین اصلی این کتاب صوتی‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی حیات جاوید می‌شنویم:

پدیده‌ی نامبارک و آفتِ ویرانگر دین‌زدگی را با هیچ‌یک از خطرها و آفت‌ها و موانع مسیر حیات و زندگانی امن بشری نمی‌توان در یک کفه‌ی ترازو نهاد و به یکسان در معرض نقد و کاوش درآورد. فطرت آگاه و عقل متصل نهادینه‌ی الهی در نفوس بشر را با هیچ ترفند و وسیله‌ای نمی‌توان به خدمت امیال و خواست‌های حیوانی و ضدبشری و ضدارزش‌های معنوی درآورد. بلکه تنها با تزئین مقاصد خلاف، پرده و ستاری بر شکوفایی و خلاقیت آن در ارائه‌ی مسیر رشد و صلاح می‌توان قرار داد و به راه خلاف ادامه داد.

حتی کریه‌ترین مقاطع جنایت و قساوت، باز فطرت و عقل عاملین آن‌ها، صورت کریه و قبیح ظلم و فساد را به آنان می‌نمایاند، و خود را از ادای مسئولیت ارائه‌ی حق از جانب پروردگار مبری و برکنار نمی‌دارد…
فهرست مطالب کتاب صوتی۳۶ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – یک۴۹ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – دو۴۵ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – سه۴۱ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – چهار۳۸ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – پنج۴۸ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – شش۴۹ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – هفت۵۷ دقیقهشرح و ترجمه‌ی وصیت‌نامه – هشتادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی حیات جاوید: شرحی اجمالی بر وصیت‌نامه امیرالمومنین به امام حسن مجتبی در حاضرین | سید محمدمحسن حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی