دسته‌بندی نشده · ژوئن 20, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌: کلیدهای پنهان موفقیت را کشف کنید | بنجامین هاردیمعرفی کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌: کلیدهای پنهان موفقیت را کشف کنیدراهنمایی درخشان برای آنان که تشنه‌ی کامیابی‌اند… بنجامین هاردی در کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌ باورهای کلیشه‌ای درباره‌ی موفقیت را زیر سوال برده و راه‌های حقیقیِ نیل به سعادت را به شما نشان داده است.

درباره کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌

در ذهن ما، از کودکی باوری سفت و سخت نقش بسته که بهمان می‌گوید قدرت اراده نیرومندتر از هر چیز دیگری است. نتیجه‌ی چنین باوری، اعتقاد به این مثل معروف است که خواستن توانستن است؛ ما در صورتی که به راستی و از صمیم جان «بخواهیم»، به هرآنچه آرزویش را داریم می‌رسیم. پس اگر خویشتن را ناکامیاب و شکست‌خورده می‌یابیم، فقط و فقط باید خودمان را سرزنش کنیم.

بنجامین هاردی، نویسنده‌ی توانای آثار روان‌شناختی، در کتاب خواستن توانستن نیست‌ (Willpower Doesn’t Work) به مخالفت با دیدگاه توصیف‌شده برخاسته است. او در این اثر شنیدنی که عنوان فرعی «کلیدهای پنهان موفقیت را کشف کنید» را بر خود دارد، ذیل 14 فصل آموزنده و در عین حال جذاب، به تشریح راه‌های حقیقی نیل به موفقیت پرداخته است.

به زعم بنجامین هاردی، تأثیر محیط اطراف بر فرد غیرقابل انکار است. به نحوی که هر آن‌کس که به انکار این تأثیر بپردازد و در عین حال مدعی ارائه‌ی آموزه‌هایی برای دستیابی به موفقیت باشد، بی‌شک یا اشتباه می‌کند، یا عامدانه دروغ می‌گوید!

از کتاب خواستن توانستن نیست خواهید آموخت که برای کسب موفقیت‌های روزافزون، باید ضمن برخورداری از اراده‌ای نیرومند و برنامه‌ای منظم، تأثیر محیط اطراف خویش را نیز زیر نظر بگیرید و کنترل کنید.

کتاب خواستن توانستن نیست به قلم رویا درخشان به فارسی ترجمه شده است. نسخه‌ی گویای این اثر با خوانش حمید یزدانی و به همت انتشارات ماه آوا تهیه و تولید گشته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌

– مطالعه‌ی کتاب خواستن توانستن نیست‌ یک ضرورت است. (BuzzFeed)
– بنجامین هاردی صدایی پیشرو در عرصه‌ی موفقیت است. (Arianna Huffington)
– اگر می‌خواهید در سال پیش رو فقط و فقط یک کتاب بخوانید، این اثر را انتخاب کنید! (Inc)

کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌ مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حیطه‌ی موفقیت و خودسازی بیش از سایرین از مطالب کتاب خواستن توانستن نیست‌ بهره خواهند برد.

با بنجامین هاردی بیشتر آشنا شویم

بنجامین هاردی (Benjamin Hardy) روانشناس، سخنران و مؤلف آثاری خواندنی در حیطه‌ی موفقیت و خودسازی است. نکته‌ی گفتنی درباره‌ی وی آن است که نوشته‌هایش تاکنون در نشریات معتبری از جمله فوربس به انتشار رسیده‌اند.

از کتاب‌های بنجامین هاردی می‌توان به عناوینی چون «خواستن توانستن نیست» و « نپرسیم چگونه بپرسیم چه کسی» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌

– در محیط پرمشقت و مهیج امروز، اختصاص زمانی به تنظیم دوباره، استراحت و ریکاوری، کمیاب امّا ضروری است.
– وقتی عملکرد سنجیده شود، ارتقا می‌یابد. وقتی عملکرد سنجیده و گزارش داده شود، سرعت ارتقا افزایش می‌یابد.
– افرادی را کنار خود داشته باشید که به‌ جای گذشته، آینده را برای شما تداعی کنند.
– محیط‌های خشن و خصمانه با بهره‌ بردن از ترس واقعی به ما درس می‌دهند.

در بخشی از کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌ می‌شنویم

شما می‌توانید نقش‌هایی را بازی کنید که به سود شما نباشند: مثلاً ممکن است معتاد شوید، یک معتاد به الکل، اما واقعاً الکلی نیستید. چیزی در شما اتفاق افتاده است که به واقع خود شما نیست. بلکه نقشی است که در زندگی بازی می‌کنید. اعتیاد شما، بیش از آنچه شما به عنوان یک فرد هستید، بازتابی از محیط و روابطی است که اجازه داده‌اید پیرامونتان ساخته شوند. اعتیاد یک الگوست. یک برون‌سپاری ناهشیارانه‌ی رفتار شما نسبت به محیط محکوم به شکست اطرافتان. شما می‌توانید الگوهایتان را تغییر دهید. می‌توانید نقش‌هایتان را تغییر دهید، اما چنین کاری فقط با تغییر محیطتان امکان‌پذیر می‌شود؛ چه به وسیله‌ی گفت‌وگوهایی صریح در جهت بازنگری در مرزها و توقع‌ها، چه به وسیله‌ی جدایی فیزیکی از افراد یا مکان‌های خاص.

معرفی و دانلود کتاب صوتی خواستن توانستن نیست‌: کلیدهای پنهان موفقیت را کشف کنید | بنجامین هاردی