دسته‌بندی نشده · آوریل 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مهر تابناک | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی مهر تابناکسید محمدحسین حسینی طهرانی در کتاب صوتی مهر تابناک به جمع‌آوری مطالب نقل‌‌شده و زندگی‌نامه‌ی آیت‌الله سید علی قاضی پرداخته و اثری درخور برای مطالعه در باب سیره‌ی عملی و اخلاقی ایشان ارائه می‌دهد.

درباره کتاب صوتی مهر تابناک:

سید محمدحسین حسینی طهرانی در کتاب مهر تابناک تصویری از احوالات و زندگینامه‌ی عارف و مجتهد شیعه، آیت‌الله سید علی قاضی را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد و آن‌ها را با سیره‌ی عملی و تاریخ حیات این فقیه برجسته آشنا می‌سازد. خوب است بدانید این اثر اضافاتی از سید محمدمحسن حسینی طهرانی را نیز در بر می‌گیرد که بسیار شنیدنی‌ است.

سید علی قاضی یکی از برجسته‌ترین چهره‌های فقه و عرفان است که در سال 1248 خورشیدی و در تبریز به دنیا آمد. او یکی از بهترین شاگردان میرزا محمدحسن شیرازی بود و بعدها بسیاری از استادان نام‌آشنا، از جمله عباس قوچانی،‌ محمدتقی آملی و سید ابوالقاسم خویی در مکتب او درس فلسفه و عرفان آموختند. بیش گفتن از این مجتهد بزرگوار نه ضروری‌ست و نه در این فرصت کوتاه امکان‌پذیر است. اما علاقه‌مندان از مراجعه به کتاب صوتی مهر تابناک بهره‌‌ی فراوانی خواهند برد.

از دیگر مواردی که در این کتاب به آن گوش خواهید سپرد عبارت است از: «مرحوم قاضی از منظر بزرگان، مواعظ و دیدگاه‌ها، اساتید و شاگردان و سیره عملی و بزرگان از منظر مرحوم قاضی».

گفتنی‌ست که کتاب مهر تابناک اولین جلد از کتاب‌های مربوط به علامه قاضی است و قرار است در آینده نزدیک فرزند علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی با بهره‌گیری از سخنان و پژوهش‌های پدرشان در خصوص ویژگی‌های عرفانی سید علی قاضی، کتابی تالیف کنند که جلد دوم این مجموعه محسوب می‌شود.

کتاب صوتی مهر تابناک مناسب چه کسانی است؟

اگر به مباحث عرفانی و آشنایی بیشتر با آیت‌الله سید علی قاضی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی مهر تابناک برای شماست.

با سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شویم:

سید محمدحسین حسینی طهرانی از شاگردان علامه طباطبایی و جزو عالمان شیعه قرن چهاردهم و پانزدهم هجری قمری است که اکثر مردم او را با لقب علامه تهرانی می‌شناسند. آیت‌الله حسینی طهرانی طرفدار امام خمینی (ره) در تشکیل انقلاب اسلامی بود و از او در امور مختلف پشتیبانی می‌کرد.

علامه تهرانی سه مجموعه چند جلدی با نام‌های امام‌شناسی، الله‌شناسی و معادشناسی و دو کتاب با عناوین نخستین قربانی و وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام را به نگارش درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی مهر تابناک می‌شنویم:

«بیایید و از نزدیک در مجالس و محافل ما شرکت کنید و سخنان و رفتار ما را ببینید و با روش و منش شرع مقدس مقایسه کنید و ببینید کجای این حرکات و سکنات و سخنان خلاف شرع و دین می‌باشد؟ از مثل جناب عالی که اهل علم و تحقیق هستید بسیار بعید است که فحص‌ناکرده و بدون اطلاع همینطور رجما بالغیب این گونه سخن بر زبان آورید و حکم و قضاوت نمایید.»

مرحوم آقای بهجت این پیغام را به آیه‌الله خویی رساندند و ایشان به زیارت و ملاقات مرحوم قاضی توفیق یافتند، و رسماً از ایشان دستور ذکر و ورد گرفتند و به برنامه سیر و سلوک وارد گشتند و حالات خوشی پیدا نمودند و توجه به عالم معنی و انقطاع از دنیا و زخارف آن رو به ازدیاد گذارد، به طوری که این معنی حتی برای اطرافیان ایشان نیز مشهود و آشکار گشته بود. مدتی از این واقعه گذشت، و مرحوم آیه‌‌الله خویی پیوسته به طور ناشناس به منزل حضرت قاضی – قدس الله سره – تردد داشتند و کسب فیض و نور و هدایت می‌نمودند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی مهر تابناک | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی