دسته‌بندی نشده · ژوئن 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش!: داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیز | سعید گل محمدی | نشر ماه آوامعرفی کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش!: داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیززندگی بدون عشق ارزش زندگی کردن ندارد! کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش! داستان‌ها و جملاتی کوتاه و تأثیرگذار با محور خانواده و عاشقی‌ست. سعید گل محمدی از طریق این کتاب به شما کمک می‌کند رابطه‌ی عاطفی خود را بهبود ببخشید.

درباره کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش!

کسی را از عشق گریزی نیست. آن است که شاعران را وادار به سرودن و نویسندگان را وادار به نوشتن می‌کند. بزرگان عشق را وسیله‌ی رسیدن به امر استعلایی می‌دانند (عاشقی گر زین سر و گر زان سر است / عاقبت ما را بدان سر رهبر است‌‌) و کسی نیست که از افتادن در دام آن از خود اختیاری داشته باشد.

اما عشق که در ابتدا چنین مطلوب و کامیاب‌کننده می‌نماید،‌ چرا چندی بعد اغلب ناکاممان می‌کند؟ راز ساختن یک رابطه‌ی موفق چیست؟ سعید گل محمدی با در میان گذاشتن داستان‌هایی کوتاه و جملاتی شگفت‌انگیز در کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش! به ما کمک می‌کند تا ارتباط خود با شریک عاطفی‌مان را بهبود ببخشیم، زندگی بهتری را برای خود رقم بزنیم و در نهایت آرامش بیشتری را تجربه کنیم.

نویسنده که یکی از برترین نویسندگان و مترجمان کتاب‌های خودیاری‌ست، در تنظیم، هماهنگی و تدوین این کتاب تمام تلاش خود را به کار گرفته و در پرداختن حکایات و مفاهیم آن دقتی مثال‌زدنی به خرج داده است. با به‌کاربستن توصیه‌های این اثر یک رابطه‌ی زناشویی موفق برای خود رقم بزنید و زندگی‌تان را دگرگون سازید.

نیم کیلو باش ولی عاشق باش به همت نشر ماه‌آوا به صورت کتابی صوتی درآمده که آن را با صدای سید میثاق ابطحی می‌شنوید.

کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به کتاب‌های روان‌شناسی از این اثر بهره و لذت خواهند برد.

با سعید گل محمدی بیشتر آشنا شویم:

سعید گل محمدی سال 1369 و در شهرستان اهر متولد شد. او یک مربی بین‌المللی‌ست که بیش از 110 عنوان کتاب تألیف و ترجمه کرده و دوره‌های تربیت کوچ حرفه‌ای تدریس می‌کند. نیم کیلو باش ولی خودت باش نام یکی دیگر از کتاب‌های اوست.

جملات برگزیده کتاب نیم کیلو باش ولی عاشق باش!

– محبت خرجی ندارد. در حالی که همه چیز را خریداری می‌کند. (شامفور)
– اگر آرامش نداریم از آن رو است که از یاد برده‌ایم که به یکدیگر تعلق داریم. (مادر ترزا)
– زبان انسان همچون ماری است که خود را نیش می‌زند. (گوگول)

در بخشی از کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش می‌شنویم

«جان» همان شب مرد! فرزندانم برای مراسم خاکسپاری آمده بودند، یادم می‌آمد: حدود سی سال پیش که درس من و جان در دانشکده تمام شد، هر یک سراغ زندگی خود رفتیم. اما سال‌ها بعد دوباره یکدیگر را یافتیم. من یک زندگی ناموفق زناشویی را تجربه کرده بودم و جان همسرش فوت کرده بود و به همین سادگی عاشق هم شدیم و ازدواج کردیم و شش سال باشکوه، لطیف و عاشقانه را با هم سپری کردیم.

غروب روز پیش از مراسم خاکسپاری بود و من در ایوان منزل نشسته بودم و احساس می‌کردم زندگی‌ام پایان یافته است و بیش از هر چیز میل داشتم بدانم آیا جای جان راحت است و دیگر درد نمی‌کشد؟ و احساس کردم روح جان در کنار من است. التماس کنان گفتم: «به من نشان بده، خواهش می‌کنم نشانه‌ای از خودت نشانم بده.»

جان در تابستان آن سال یک بوته‌ی گل رز برای من کاشته بود که تصور می‌رفت گل‌های رز زرد رنگ بدهد. او همیشه مرا رز زرد رنگ تگزاس خود صدا میزد. اما آن گیاه ما را ناامید کرده بود، زیرا تا آن زمان حتی یک غنچه هم نداده بود. در این هنگام نگاهم به بوته‌ی گل رز افتاد. حیرت زده از جا پریدم، باورم نمی‌شد، نزدیک آن رفتم و در نهایت حیرت دیدم شش غنچه‌ی کامل داده است. هر غنچه برای هر سال! اشک در چشمانم دوید و زیر لب گفتم: «متشکرم جان!»

معرفی و دانلود کتاب صوتی نیم کیلو باش ولی عاشق باش!: داستان‌های کوتاه و شگفت‌انگیز | سعید گل محمدی | نشر ماه آوا