معرفی و دانلود کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن | دانا لاو | آوارسامعرفی کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشنکتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن نوشته‌ی دانا لاو، قصه حیوانات کوهستانی را تعریف می‌کند که زندگی‌شان به یخ‌های قطبی وابسته است و یک روز متوجه آب شدن آن‌ها می‌شوند. به نظر شما کسی می‌تواند مانع از بین رفتن یخ‌ها شود؟

درباره کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن:

روزی از روزها خرگوش بی­‌دم کوچولویی به نام پیتر وقتی از لانه‌اش بیرون آمد، قطره‌ی آبی بر روی صورتش چکید. همین اتفاق ساده، او را بسیار نگران کرد. پیتر حدس می‌زد که کوه‌های یخی در حال آب شدن هستند و اگر این اتفاق پیش بیاید، دیگر نمی‌‌‌‌‌تواند آنجا زندگی کند. به همین خاطر خرگوش داستان ما برای یافتن راه‌حلی به دنبال قوچ کوهستان گشت. اما پیتر در این مسیر تنها نماند و به مرور حیوانات دیگر نیز با شنیدن این خبر نگران‌کننده با او هم‌مسیر شدند تا شاید بتوانند راهکاری برای یخ‌های قطبی پیدا کنند. به نظر شما آن‌ها موفق خواهند شد؟

دانا لاو در کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن (The Glaciers Are Melting) تلاش کرده تا کودکان را با مشکلات زیست محیطی آشنا کند. همچنین به آن‌ها آموزش می‌دهد که برای نگهداری از طبیعت کره زمین باید کوشا باشند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن:

– این کتاب ایده‌ای ساده برای بیان موضوعات محیط زیستی دارد و به خوبی بچه‌ها را با حقایق غم‌انگیز آشنا می‌کند. (School Library Journal)
– کودکان با مطالعه این داستان، با حیوانات کوهستانی و بوم‌شناسی این مناطق آشنا می‌شوند. (Library Media Connection)

کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن برای چه کودکانی مناسب است؟

این داستان زیبا برای کودکان 3 تا 7 ساله شنیدنی و آموزنده خواهد بود.

با دانا لاو بیشتر آشنا شویم:

دانا لاو (Donna Love) یک نویسنده کودک و نوجوان است که به تاریخ و حیوانات علاقه زیادی دارد. لاو برنامه‌های متعدد تفریحی – آموزشی برای کودکان ترتیب می‌دهد تا آن‌ها را با حیوانات و تاریخ مکان‌های مختلف آشنا کند و بیشتر زمان خود را به گردش در طبیعت می‌گذراند.

در بخشی از کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن می‌شنویم:

در همون لحظه ناگهان قوچ کوهستان از پشت سنگ‌ها بیرون اومد و پایین پرید: “وارد غار نشین! اونجا خونه‌ی وایلیه. اون می‌خواد شما رو شکار کنه.”
قوچ با شاخش به وایلی زد و اون رو از قسمت سنگی کنار صخره، به پایین انداخت. وقتی که وایلی تعادلش رو روی زمین حفظ کرد، از جاش بلند شد و پا به فرار گذاشت.
بقیه حیوون‌ها بخاطر اینکه جون سالم به در بردن، نفس عمیقی کشیدن و به قوچ زل زدن.
قوچ: “من صدای شما رو وقتی که درباره‌ی کوه یخی حرف می‌زدین، شنیدم. حالا به من بگین که چه اتفاقی افتاده؟”
ناگهان پنج تا حیوون کوچولو باهم شروع به صحبت کردن.
هری خرگوشه: “کوه یخی داره ذوب می‌شه!”
فهرست مطالب کتاب صوتی۱۲ دقیقهکوه‌های یخی دارن ذوب میشنادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی کوه‌های یخی دارن ذوب میشن | دانا لاو | آوارسا