دسته‌بندی نشده · فوریه 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی | اسکات جی. پاین | انتشارات نمای علممعرفی کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانیاسکات جی. پاین با مطالعه در روابط زوجین به این مساله پی برد که تعداد زوج‌‌های متعهد در سال‌های متمادی، بسیار کمتر از آن‌هایی‌ست که از یکدیگر جدا می‌شوند. این مساله لزوم مطالعه کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی را به خوبی آشکار می‌کند و نگاهی تازه برای اصلاح روابط زناشویی به شما می‌بخشد. این ضمن معرفی نظریه دلبستگی و سبک‌های مختلف آن، به شما کمک می‌کند رابطه‌ی عاطفی خود را بهبود ببخشید.

درباره کتاب نظریه دل‌بستگی و زوج درمانی:

در سال‌های اخیر نظریات مختلفی درباره بهبود روابط زوجین مطرح شده است. همچنین شمار کتاب‌های زناشویی و مشاوره ازدواج نشان می‌دهد که یک خلاء اساسی در روابط برخی همسران وجود دارد که کمتر درباره آن صحبت می‌شود. کتاب نظریه دل‌بستگی و زوج درمانی (attachment theory and couple therapy) با پرداختن به یک موضوع تازه، حلقه گمشده این روابط را کشف و شناسایی می‌کند.

اسکات جی. پاین (Scott J. Pine) بعد از سال‌ها مطالعه بالینی درباره زوجین، مشاوره و مشاهده در طول سی و هفت سال زندگی مشترک به این نتیجه رسیده که مسائل مربوط به صمیمیت در قلب همه مسائل مربوط به زوج‌ها قرار دارد. او معتقد است دلیل اصلی این که چرا برخی روابط عمری طولانی دارند و برخی دیگر مدت کوتاهی ماندگاری دارند، همان صمیمیت است.

نظریه دلبستگی نظریه‌ای‌ست در روان‌شناسی که به دلبستگی بین انسان‌ها می‌پردازد و به روابط اجتماعی عاطفی شدید که با چالش‌‌های درونی روبه ‌رو می‌شوند اتلاق می‌گردد. کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی با توجه و تمرکز بر مفهوم صمیمیت و دلبستگی ایمن، باب تازه‌ای در روابط زناشویی می‌گشاید و یک زندگی شاد، موفق و وفادارانه را به زوج‌های مختلف در هر سطحی از روابطشان هدیه می‌کند.

کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای زوجینی که به داشتن یک رابطه موفق می‌اندیشند و برای حل مشکلات خود تلاش می‌کنند، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی می‌خوانیم:

ما باید در مورد چیزی که می‌خواهیم شفافیت داشته باشیم، و اغلب دست‌یابی به این شفافیت کار سختی است. درست عین افرادی که احساس گرسنگی می‌کنند اما دقیق نمی‌دانند که می‌خواهند چه چیزی بخورند، ما هم ممکن است فاقد شفافیت در رابطه با امیال رابطه‌ای‌مان در زندگی باشیم.

بعضی از ما ممکن است نسبت به دیگران شفاف‌تر باشیم، در حالی‌که برخی دیگر ممکن است بدانند چه می‌خواهند اما نخواهند کاری برای رسیدن به آن انجام دهند، یا تصور کنند اگر به چیزی که می‌خواهند برسند، به خواسته‌شان می‌رسند و این رسیدن عواقبی در پی خواهد داشت. (مثلاً، اگر من صمیمی‌تر شوم، تنهایی‌ام ممکن است به خطر بیفتد). یک چیز جالب در مورد صمیمیت این است که وقتی شما در سطح عمیق‌تری واردش می‌شوید، دیگر نمی‌توانید به این سادگی‌ها آنرا برگردانید یا خنثی کنید.

پس بهترین کار این است که در مورد خواسته خود و این‌که رسیدن به آن برای شما به چه معناست در بقیه عمرتان شفاف باشید. دست‌یابی به شفافیت اغلب یک فرایند منفرد و منحصربه‌فرد است. گاهی اوقات، یک‌مرتبه ظاهر می‌شود، برخی مواقع دیگر چیزی است که باید بعد از مدتی طولانی پی به آن ببرید.

من چه می‌خواهم؟ اگر به آن برسم برایم چه معنایی خواهد داشت؟ رسیدن به خواسته‌هایم چه پیامدهایی برای آینده من دارد؟ چه چیزهایی را باید یاد بگیرم تا بتوانم در مورد بیان خواسته‌هایم شفاف باشم؟

با به‌ یاد داشتن این مطلب که رشد صمیمیت عمدتاً یک چیز شخصی و یک‌جانبه است (بدون هیچ تضمینی برای این‌که همسر‌تان کی و چگونه می‌خواهد رشد کند)، بهتر است که یک ساختار برای کمک به دست‌یابی به شفافیت هدفی که به دنبالش هستید داشته باشید.
فهرست مطالب کتابمقدمه
فصل اول: شروع کار
فصل دوم: نفوذ در صمیمیت‌تان
فصل سوم: رابطه با همسر و صمیمیت
فصل چهارم: صمیمیت با همسر
فصل پنجم: توسعه صمیمیت
فصل ششم: صمیمیت در دراز مدت
فصل هفتم: علم جدید دل‌بستگی به همسر
فصل هشتم: وابستگی واژه بدی نیست
فصل نهم: روش ایمن – تقویت مهارت‌های رابطه‌ای‌تان
فصل دهم: با خیال راحت نزدیک‌شدن: سبک دل‌بستگی ایمن
فصل یازدهم: تله مضطرب – اجتنابی
فصل دوازدهم: فرار از تله مضطرب – اجتنابی: یک زوج مضطرب – اجتنابی چطور می‌توانند امنیت بیشتری پیدا کنند
فصل سیزدهم: وقتی ناهنجار به هنجار تبدیل می‌شود: یک راهنمای دل‌بستگی برای تمام‌کردن رابطه
فصل چهاردهم: حل‌کردن مسائل: پنج اصل ایمن برای برخورد با تعارض
نتیجه‌گیری
شرح‌حال نویسنده اسکات‌ جی پاین
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب نظریه دلبستگی و زوج درمانی | اسکات جی. پاین | انتشارات نمای علم