دسته‌بندی نشده · آوریل 28, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب و فراموشی کیمیاست | یگانه خرمندار | انتشارات نسل روشنمعرفی کتاب و فراموشی کیمیاستکتاب و فراموشی کیمیاست مجموعه تجربیات درونی نویسنده است که با قلمی روان به تصویر کشیده شده است. یگانه خرمندار در این اثر از درس‌هایی که زندگی به او آموخته حرف می‌زند. هر فصل کتاب به یکی از چالش‌های انسان می‌پردازد و می‌توانید با توجه به نیاز خود، یک یا چندین بخش از آن را مطالعه کنید.

کتاب و فراموشی کیمیاست مناسب چه کسانی است؟

اگر از مطالعه کتابی که نویسنده مستقیما با خوانده سخن می‌گوید لذت می‌برید و اهل مطالعه دلنوشته‌های زیبا و تاثیرگذار هستید، ما کتاب «و فراموشی کیمیاست» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب و فراموشی کیمیاست می‌خوانیم:

چه زیباست! اگر دیگران را بخشیدیم خودمان را به خاطر ظلم‌هایی که گاهی در حق خودمان کردیم ببخشیم. بیشتر محبت کنیم و کمتر انتظار داشته باشیم.

فراوان‌تر بخندیم و کمتر بر روی بدی‌ها متمرکز شویم. به بدی‌ها توجه نکنیم و آن‌ها را پرورش ندهیم. افکار ما بسیار قدرتمند و تاثیرگذار هستند بر روی زندگی‌ ما و این تاثیرات شگفت‌انگیز افکار ما بر زندگی‌مان بسیار تأثیرگذار هستند.

متن جالبی را خواندم که نظرم را جلب کرد:

مشکل بسیاری از ما انسان‌ها است که به همان اندازه که مورد تمسخر قرار می‌دهیم به همان اندازه از خوبی‌هایشان نمی‌گوییم همانقدر که اشتباه می‌کنیم فکر نمی‌کنیم همانقدر که عیب می‌بینیم برطرف نمی‌کنیم.

و همانقدر که کینه به دل می‌گیریم نمی‌بخشیم و محبت نمی‌کنیم و همانقدر که ویران می‌کنیم آباد نمی‌کنیم این را همیشه می‌گوییم که دیگران همیشه مقصرند ما هرگز خطا نمی‌کنیم.

همه ما به یکدیگر ظلم می‌کنیم چون هیچ وقت جبران نمی‌کنیم اگر جبران کنیم همه زخم‌هایی که ایجاد کردیم التیام می‌یابند. اگر وقتی دلی را ناخواسته می‌شکنیم بعد همان دل را به دست آوریم هیچ ضربه‌ای به هیچ فردی وارد نمی‌کنیم.
فهرست مطالب کتابمقدمه
سخن نویسنده
بخشش و کینه
دل شکستن (انسانیت)
رویا
گذشته
نگرش و طرز تفکر
امید و شکست
فرصت‌ها
مقایسه
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب و فراموشی کیمیاست | یگانه خرمندار | انتشارات نسل روشن