دسته‌بندی نشده · آوریل 25, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب کاربرد پایتون در امنیت: به همراه مثال های کاربردی | محمدرضا هژیرپسند

[ad_1]

معرفی کتاب کاربرد پایتون در امنیت: به همراه مثال های کاربردیمحمدرضا هژیرپسند و شهرام حاجتی چناری در کتاب کاربرد پایتون در امنیت اصول اولیه زبان برنامه برنامه‌نویسی پایتون و همچنین ساختن ابزار تست با کمک آن را آموزش می‌دهند.

درباره کتاب کاربرد پایتون در امنیت:

امنیت اطلاعات یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین شاخه‌های علم آی تی می‌باشد. زمانی که شما به عنوان یک محقق امنیت یا متخصص امنیت فعالیت می‌کنید، نیاز دارید تا ابزار خودتان را برای آنالیز و تست نفوذ بسازید و کتاب کاربرد پایتون در امنیت (Python for Security) نوشته محمدرضا هژیرپسند و شهرام حاجتی چناری چگونگی این عمل را به شما نشان خواهند داد.

عرصه برنامه‌نویسی و زبان‌های متعدد آن بسیار گسترده است، با این حال در طول سال‌هایی که از ورود رایانه به ایران می‌گذرد نیاز به حضور یک کتاب ویژه درمورد زبان پایتون و امنیت توسط فعالان این حوزه احساس می‌شد. به همین دلیل آقایان هژیرپسند و حاجتی چناری، اقدام به تالیف کتابی مرجع در این زمینه کردند که نتیجه آن یک راهنمای کامل و دقیق است که وجود مثال‌های متعدد، به ارزش آموزشی آن اضافه می‌کند.

کتاب کاربرد پایتون در امنیت مناسب چه کسانی است؟

مطالعه کتاب کاربرد پایتون در امنیت برای افرادی که تصمیم دارند با کاربرد زبان برنامه‌نویسی پایتون در امنیت شبکه آشنا شوند یا اطلاعات خود در این حوزه افزایش دهند مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب کاربرد پایتون در امنیت می‌خوانیم:

هر کتابخانه شامل مجموعه کدهایی از پیش نوشته شده است که برای اهداف خاصی طراحی و نوشته شده‌اند. هدف از کار با کتابخانه‌ها، ایجاد راحتی برنامه‌نویسان وسرعت توسعه نرم‌افزار است. کتابخانه‌های موجود بارها و بارها تست شده‌اند و از امنیت و کارایی بالایی برخوردارند.

یکی از بهترین کتابخانه‌های پایتون که عموما افرادی که در حوزه پایتون فعالیت دارند از آن استفاده می‌کنند، Scapy است. این کتابخانه توسط Phillippe Biondi نوشته شده است. Scapy قدرت وصف‌ناپذیری در دستکاری بسته‌ها در بستر شبکه دارد. با استفاده از این کتابخانه می‌توان به برنامه‌هایی برای اهدافی چون سرقت نام کاربری، آنالیز ترافیک http و استخراج عکس‌ها در این بسته‌ها و انجام عملیات تشخیص چهره پرداخت.

با استفاده از این کتابخانه قدرتمند شما می‌توانید برنامه‌ای بنویسید که از طریق آن شبکه را اسنیف کنید یا حتی می‌توانید شبکه را اسکن کنید، همچنین می‌توانید حمله‌هایی را در بستر شبکه پیاده‌سازی کنید. لطفا توجه داشته باشید پیش نیاز کار با این کتابخانه مسلط بودن به زبان پایتون و معماری OSI می‌باشد. برای نصب Scapy از دستور زیر استفاده کنید.
فهرست مطالب کتابفصل 1: مقدمات نصب
فصل 2: نگاهی به دستورات پایتون
فصل 3: آشنایی با شبکه
فصل 4: برنامه‌نویسی سوکت
فصل 5: کتابخانه Scapy
فصل 6: حفاری وب
فصل 7: برنامه‌نویسی تروجان
فصل 8: بالا بردن سطح دسترسی
فصل 9: کشف و بررسی جرایم سایبری به وسیله پایتون
فصل 10: وایرلس و پایتون
فصل 11: رمزنگاری با پایتون
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب کاربرد پایتون در امنیت: به همراه مثال های کاربردی | محمدرضا هژیرپسند