دسته‌بندی نشده · می 17, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون | طاهره اسمعیلی ابهریان | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهرانمعرفی کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتونمهم نیست در کدام حوزه از فناوری اطلاعات مشغول به کار هستید، کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون از طاهره اسمعیلی ابهریان و محسن علی مرادی به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از یادگیری ماشین داشته باشید!

درباره کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون:

سیستم‌های هوشمند در تمام بخش‌های زندگی ما نفوذ کرده‌اند و وسعت و شدت این وابستگی هر روز در حال افزایش است. همانطور که طاهره اسمعیلی ابهریان و محسن علی مرادی در کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون توضیح می‌دهند، تشخیص توده‌های سرطانی، تشخیص هویت افراد با استفاده از تصاویر اثر انگشت و‌ عنبیه، تشخیص پلاک خودرو، مسیریابی ربات‌ها در صنایع فضایی و دفاعی و طراحی ماشین‌های بدون سرنشین‌ و… همه اموری هستند که بدون وجود ماشین‌ها از انجام آن‌ها عاجزیم.

با کمک الگوریتم‌های این سیستم‌هاست که می‌توانیم بیماری‌های ژنتیکی را شناسایی کنیم، داروهای جدید بسازیم و بیماران را درمان کنیم. اما تکنولوژی ابزاری نیست که بدون حضور و هدایت انسان به پیشروی و اکتشاف ادامه دهد. فعالیت ما در هر حوزه‌ای از نرم‌افزار باشد، ناچاریم با یادگیری ماشین آشنا شویم و زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی را بشناسیم که معروف‌ترین و قدرتمندترین آن‌ها پایتون است. پس اگر تصمیم دارید به این حوزه از فناوری وارد شوید، ما کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون (Machine Learning with Python) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هدف نویسندگان از تالیف این کتاب، معرفی یادگیری ماشین به شیوه‌ای کاربردی است تا اطلاعات لازم برای به کارگیری الگوریتم‌ها را در اختیار ما قرار دهد و در نتیجه آگاهانه‌تر از سیستم‌های هوشمند استفاده کنیم.

کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به افرادی که تصمیم دارند با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون به حوزه یادگیری ماشین وارد شوند پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون می‌خوانیم:

انسان‌ها در این لحظه باهوش‌ترین و پیشرفته‌ترین گونه‌های روی زمین هستند زیرا می‌توانند مشکلات پیچیده‌ای را با تفکر، ارزیابی و حل کنند از طرف دیگر هوش مصنوعی هنوز در مرحله اولیه خود است و از بسیاری جنبه‌ها از هوش انسانی پیشی نگرفته است. سؤال اینجاست که ضرورت استفاده از یادگیری ماشین چیست؟ مناسب‌ترین دلیل برای انجام این کار «تصمیم‌گیری بر اساس داده‌ها با کارایی و مقیاس است.»

یادگیری ماشین کاربرد الگوریتم‌هایی است که برای ما حجم عظیمی از داده را به دانش تبدیل می‌کنند. یادگیری ماشین تلاش می‌کند که برنامه‌هایی را طراحی کند که از داده‌ها آموزش ببینند. به عبارت دیگر این الگوریتم‌ها این قابلیت را به ماشین می‌دهند تا رفتارش را متناسب با داده یا به عبارتی الگوها تغییر دهد. واقعیت این است که ما باید مشکلات دنیای واقغی را با راندمان در مقیاس بزرگ حل کنیم، به همین دلیلش نیز به یادگیری ماشین به وجود می‌آید.

گاهی با محیطی مواجه هستیم که علاوه بر پویا بودن عناصر محیط‌ در آن کمبود تخصص انسانی وجود دارد. بنابراین ما می‌خواهیم ماشینی برای یادگیری و تصمیم گیری‌های مبتنی بر داده وجود داشته باشد۔ این مثال‌ها می‌توانند پیمایش در مناطق ناشناخته با سیارات فضایی باشند. الگوریتم‌های یادگیری ماشین یک مدل ریاضی را بر اساس داده‌های نمونه، معروف به «داده‌های آموزش» برای پیش‌بینی یا تصمیم‌گیری بدون دستورالعمل‌های صریح برای انجام کار می‌سازند.
فهرست مطالب کتابمقدمه ناشر
مقدمه مولفان
پیشگفتار
فصل اول: مفاهیم یادگیری ماشین
فصل دوم: دسته‌بندی داده با ماشین
فصل سوم: خوشه‌بندی داده با پایتون
فصل چهارم: پیش پردازش داده
فصل پنجم: کاهش ابعاد داده
فصل ششم: ارزیابی نهایی مدل
منابع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون | طاهره اسمعیلی ابهریان | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران