دسته‌بندی نشده · آوریل 3, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین | ریک ریوردان | انتشارات بهناممعرفی کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشیناردوگاه ژوپیتر در معرض خطر است و ایزد یونانی در هزارتویی مخوف گرفتار می‌شود! ریک ریوردان در کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین داستان آپولو را تعریف می‌کند که در قالب پسری نوجوان به زمین سقوط کرده و حالا باید راهی برای بازگشت به خانه همیشگی‌اش بیابد. این ‌کتاب از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و برنده‌ی جایزه‌ی گودریدز در بخش کتاب نوجوان بوده است.

درباره‌ی کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین:

در اساطیر یونان، دوازده ایزد بر فراز کوه‌های المپ به حکومت می‌پردازند که به آن‌ها المپ‌نشینان می‌گویند. هر کدام لقبی دارند؛ زئوس پادشاه خدایان است، پوزئیدون ایزد دریاها، آفرودیت الهه‌ی عشق و زیبایی، آرس خدای جنگ، و آپولو خدای خورشید، موسیقی و کمان‌داری.

آپولو پسر زئوس و یکی از مهم‌ترین خدایان یونان است، جوانی زیبا و برومند که عاشقانه‌های زیادی را رقم زده است. محل اقامت آپولو در کوه‌های المپ است، داخل معابد و کاخ‌هایی که خدایان در آن گرد هم می‌آمدند تا از نوشیدنی‌ها و خوراک‌هایی بهره ببرند که به آن‌ها عمر جاویدان می‌بخشیده است. آپولو در این معابد با نواختن چنگ طلایی‌اش شادی می‌بخشیده و دیگران را مطیع اراده و خواست خود می‌کرده است.

این روایتی است که از اسطوره‌های یونان به ما رسیده است، اما در مجموعه‌کتاب‌های آزمون‌های آپولو (The Trials of Apollo) همه‌چیز دستخوش تغییر می‌شود: زئوس بر پسر خود، آپولو، خشم می‌گیرد، و آپولو، در قامت پسری نوجوان و فانی، از فراز کوه المپ بر زمین در شهر نیویورک آمریکا سقوط می‌کند!

در جلدهای پیشین این مجموعه، ماجرای کنار آمدن آپولو با شرایط جدیدش را دنبال کردیم و دیدیم که چگونه برای سربلند بیرون آمدن از آزمون‌ها با دوستان و دشمنان پیشینش همکاری کرد. حالا، در جلد سوم آزمون‌های آپولو، هزارتوی آتشین (The Burning Maze)، آپولو که اکنون با نام پاپادوپولوس شناخته می‌شود، در هزارتویی آتشین گرفتار شده است که در هر پیچ‌وخم آن خطری در کمین است. همه‌ی این‌ها به کنار، اردوگاه ژوپیتر نیز در معرض خطر حمله قرار گرفته، و آپولو باید کاری کند.

ریک ریوردان (Rick Riordan) در این مجموعه بار دیگر از پرسی جکسون، شخصیت اصلی پنج‌گانه‌ی پرسی جکسون، کمک می‌گیرد تا داستانی جذاب و هیجان‌انگیز خلق کند که اسطوره‌های یونانی و رومی‌ الهام‌بخش آن بوده‌اند، داستانی که قهرمان اصلی آن ایزدی است که مجازاتش انسان شدن است.

مجموعه‌کتاب آزمون‌های آپولو از زمان انتشار تا به امروز موفق شده نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند و در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نوجوانان بنشیند.

درباره‌ی مجموعه‌ی آزمون‌های آپولو:

مجموعه‌ی «آزمون‌های آپولو» شامل پنج کتاب اصلی به نام‌های «پیشگوی مخفی»، «پیشگوی شوم»، «هزارتوی آتشین»، «مقبره پادشاه ستمگر» و «برج نرون» است. این مجموعه دو کتاب فرعی نیز دارد: کتاب Camp Half-Blood Confidential که درواقع جلد 2.5 این مجموعه محسوب می‌شود و کتاب Camp Jupiter Classified: A Probatio’s Journal که جلد 4.5 مجموعه‌ی آزمون‌های آپولو است.

ریک ریوردان این رمان‌های فانتزی ماجراجویانه را با الهام از اساطیر یونان و روم بین سال‌های 2016 تا 2020 به رشته‌ی تحریر درآورده است. تمامی این آثار موفق شده‌اند تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیزند و به فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و بسیاری فهرست‌های دیگر راه پیدا کنند. چهار جلد از این مجموعه برنده‌ی جایزه‌ی گودریدز در بخش رمان نوجوانان نیز شده‌اند.

افتخارات کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین:

– از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌ تایمز و آمازون
– برنده‌ی جایزه‌ی گودریدز در سال 2018 در بخش رمان نوجوان
– کتاب منتخب معلمان در سایت آمازون برای رده‌ی سنی نوجوانان

نکوداشت‌های کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین:

– شخصیت‌های کتاب ریک ریوردان هنوز هم گروهی تأثیرگذار و متنوع هستند. (اسکول لایبرری جورنال)
– تلاقی اسطوره و فرهنگ عامه در کتابی که مورد پسند مخاطبان است. (کیرکاس ریویو)

کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این مجموعه‌ی هیجان‌انگیز و جذاب را به تمامی نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم.

با ریک ریوردان بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر را «قصه‌گوی خدایان» می‌نامند، زیرا او کتاب‌هایش را با الهام از اسطوره‌ها می‌نویسد. ریک ریوردان تاکنون مجموعه‌کتاب‌های بسیاری برای مخاطبان نوجوان نوشته که جملگی نظر خوانندگان را به خود جلب کرده‌اند و توانسته‌اند به فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها راه پیدا کنند. از کتاب‌های این نویسنده اقتباس سینمایی نیز شده است.

مجموعه‌ی «پرسی جکسون» و «مگنس چیس» از دیگر آثار ریوردان هستند که به فارسی برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین می‌خوانیم:

قلبم تند مى‌زد. آدرنالین در بدنم ترشح کرد. قبل از اینکه بتوانم چیزى بگویم، باید چند نفس عمیق مى‌کشیدم.

گفتم: «گروور، الان پَنیک رو احضار کردى؟»

نمى‌توانستم صورتش را ببینم، اما مى‌توانستم حس کنم که بر خود مى‌لرزد. روى زمین دراز کشید، به سمتى چرخید و من رو به دیوار قرار گرفتم.

گروور با صدایى گرفته گفت: «قصدم این نبود. یه سالى بود این کارو نکرده بودم.»

مگ پرسید: «پ… پنیک؟»

گفتم: «فریادِ خداى گمشده، پَن.» حتى به زبان آوردن نام او مرا غمگین کرد. آه، من و خداى طبیعت در روزهاى قدیم چه دوران خوشى را به رقص و پایکوبى میان جنگل‌ها گذرانده بودیم! پن یک رقاص درجه یک بود. سپس انسان‌ها بیشتر طبیعت را نابود کردند و پن ناپدید شد. شما انسان‌ها، شما مسبب این هستید که ما خدایان نتوانیم اوقات خوشى داشته باشیم.

گفتم: «تا حالا نشنیده بودم کسى جز پن از این قدرت استفاده کنه. چطور این کارو کردى؟»

گروور صدایى از خود ایجاد کرد که نیمى گریه و نیمى آه بود و گفت: «داستانش مفصله.»

مگ نالید: «به هرحال از دست پرنده‌ها خلاص شدیم.» صداى پاره شدن پارچه‌ى لباسش را شنیدم. احتمالاً براى خود باندى درست مى‌کرد.

پرسیدم: «فلج شدى؟»

زیر لب گفت: «آره. از کمر به پایین.»

معرفی و دانلود کتاب آزمون‌های آپولو 3: هزارتوی آتشین | ریک ریوردان | انتشارات بهنام