معرفی و دانلود کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت | برایان تریسیمعرفی کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبتکتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت دو اثر کاربردی به قلم برایان تریسی‌ است که در یک کتاب صوتی جمع‌آوری شده. این نویسنده‌ی پرفروش و نام‌آشنا در کتاب نخست نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ای از کتاب «قورباغه‌ات را قورت بده» ارائه کرده و در اثر دوم ترفندهایی برای غلبه بر اهمال‌کاری ارائه می‌دهد.

درباره کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت:

از کتاب برایان تریسی چه می‌آموزیم؟

تصور کنید هر روز صبح که از خواب برمی‌خیزید، اولین کار شما این باشد که قورباغه‌ای را زنده زنده نوش جان کنید! در چنین حالتی این سعادت را دارید که از یکی از نامطلوب‌ترین اتفاقاتی که قرار است در طول آن روز برایتان رخ دهد باخبر باشید. برایان تریسی به شما می‌گوید خوردن «قورباغه» همان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کار شماست که مدام نسبت به آن تعلل و تنبلی نشان می‌دهید و آن را پشت گوش می‌اندازید. درعین‌حال، تنها کاری‌ست که اگر در زمان مناسب انجام شود، می‌تواند اثری مثبت و سازنده بر زندگی شما داشته باشد. تعلل تا به کی؟ اگر قرار است آن قورباغه بالاخره خورده شود، همین حالا دست به کار شو و فوراً‌ اون قورباغه را بخور! (Eat That Frog!). این ایده‎ اصلی برایان تریسی در دو کتاب قورباغه‌ات را قورت بده و اون قورباغه را بخور است.

نویسنده در کتاب پیش رو نسخه‌ای به‌روزشده از اثر پیشین ارائه کرده است؛ اثری که نسبت به کتاب پیشین اشکالات بسیار کمتری دارد.

حال که به معرفی کتاب نخست پرداختیم، خوب است چند سطری نیز از ایده‌ی اساسی تریسی در کتاب قدرت عادت‌های مثبت (The Power Of Habit) سخن بگویم.

فارغ از این که هرکدام موفقیت را چگونه تعریف کنیم، همه‌ی ما خواهان دستیابی به آن هستیم. خوشبختی، موفقیت و شادی از جمله مفاهیمی هستند که اغلب نمی‌توان بر سر تعریف آن به اتفاق نظر رسید؛ بااین‌حال این تعریفی‌ست که بیش از همه باب طبق نویسنده است: «موفقیت یعنی قادر باشید به روشی که می‌خواهید زندگی کنید، آن کارهایی را انجام دهید که بیشترین لذت را از آن می‌برید و در اطرافتان کسانی حضور داشته باشند که آن‌ها را دوست دارید و مورد احترام شما هستند.»

برای این که بتوانید به موفقیت برسید، باید عاداتی را در خود ایجاد کنید؛ عاداتی که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد. اما چقدر طول خواهد کشید تا یک عادت جدید ایجاد شود؟ این اتفاق چگونه رخ خواهد داد؟ برایان تریسی در این کتاب شنیدنی به شما پاسخ خواهد گفت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اون قورباغه را بخور:

– مراقب باشید: کتاب اون قورباغه را بخور تأثیر عمیقی بر روی شیوه‌ی کاری شما و نتایجی که به دست می‌آورید خواهد داشت. (Micro Business Hub)
– تأثیرگذار… من از کتاب اون قورباغه را بخور بهره‌های زیادی برده‌ام. (Chris Moore)
– به شدت آن را توصیه می‌کنیم. (The Journal of Applied Christian Leadership)
– کم‌حجم اما عظیم در محتوا. (Corinna Richards)

کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های موفقیت و خودیاری علاقه‌مند هستید،‌ اثر پیش‌رو که در واقع دو کتاب در یک کتاب است، به شما پیشنهاد می‌شود.

با برایان تریسی بیشتر آشنا شویم:

برایان تریسی (Brian Tracy) در سال 1944 متولد شد. اولین شغلش باربری در کشتی بود. تریسی به مدت هشت سال این کار دشوار را ادامه داد و به واسطه‌ی شغلش به حدود هشتاد کشور گوناگون سفر کرد. برایان سرانجام تصمیم به تغییر حرفه گرفت و کار فروشندگی را که به نظرش راحت‌تر می‌رسید برای گذران زندگی برگزید؛ ولی در این کار هم چندان موفق نبود. این‌ روند باعث شد که روزی پرسشی مهم در ذهن برایان تریسی شکل بگیرد: چرا با وجود این‌که سخت کار می‌کنم، موفقیت چندانی به دست نمی‌آورم؟ پاسخ‌هایی که تریسی به این پرسش داد، بعدها وی را بدل به یکی از بزرگ‌ترین و سرشناس‌ترین نویسندگان در حوزه‌ی خودیاری و موفقیت کرد.

از میان کتاب‌های پرشمار او می‌توان به عناوینی چون «فروش موفق، قورباغه‌ات را قورت بده، مدیریت زمان و عادت‌های میلیون دلاری» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت:

– برنامه‌ریزی همان آوردن زمان آینده به زمان حال است بطوریکه بتوانید هم ‌اکنون برای آن، کاری انجام دهید.
– دشوارترین قسمت از تمام کارهای مهم این است‌ که در درجه اول آن را شروع کنید.
– فقط 20 درصد از عوامل محدود کننده در خارج از شما یا در خارج از سازمان شما قرار دارند.
– شما می‌توانید با تغییر دادن رفتارهای خود، آینده خود را بسازید.
– هنگامی که هدفتان را به چند قسمت واحد تقسیم نمایید و آن قسمت‌ها را ترسیم کنید از اینکه چقدر آسان‌تر به هدفتان می‌رسید شگفت‌زده خواهید شد.

در بخشی از کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت می‌شنویم:

وقتی عادت تنظیم هدف و برنامه ریزی برای اجرای آن را تشکیل دادید این کار برایتان مانند نفس کشیدن، عادی و طبیعی می‌گردد. شما با تبعیت از یک پروسه اثبات شده تنظیم هدف، احتمال نیل به اهدافتان را 1000 برابر یا بیشتر افزایش می‌دهید. این صرفا یک نظریه نیست بلکه در سطح ملی نشان داده شده و به اثبات رسیده است.

نشریه USA Today براساس یک مطالعه، از مردمی گزارش کرد که درباره تصمیمات سال جدید از سال قبل برنامه ریزی کرده بودند. این افراد برای سال جدید تصمیماتی گرفته بودند بدون آنکه آن‌ها را مکتوب نمایند و بدین ترتیب فقط ۴4 درصد از آنان توانستند آن تصمیمات را دنبال کنند. اما از بین آن افرادی که تصمیمات سال جدیدشان را مکتوب نمودند 46 درصد کامل توانستند آن‌ها را به اجرا در آورند. اختلاف نرخ‌های موفقیت در این دو دسته بیشتر از 1100 درصد است!

اگر عادت کنید در تک تک روزها کاری انجام دهید که شما را به طرف هدف مهم‌تان به پیش ببرد در شما نیروی مومنتم بوجود می‌آید. این فعالیت‌های روزانه اعتقاد عمیقی را در شما ایجاد می‌کند مبنی بر اینکه هدفتان دست یافتنی است و علاوه بر آن، قانون جذب را در شما فعال می‌سازد. در نتیجه شما سریع‌تر و باز هم سریع‌‍تر از همیشه بطرف هدفتان حرکت خواهید کرد و علاوه بر آن، هدفتان نیز سریع‌تر و باز هم سریع‌تر بسوی شما حرکت خواهد نمود.

من سال‌های متمادی با مردم سرتاسر دنیا صحبت کرده‌ام. آن‌ها به من گفته و اکنون نیز می‌گویند که اگر روزانه روی یک یا چند هدف اصلی به‌معنای واقعی و بعنوان یک عادت، کار شود این عادت «دگرگون‌کننده زندگی» است. مردم به من گفته‌اند که همین یک عادت بیشتر از تمامی ایده‌هایی که در طول زمان فراگرفته‌اند سبب موفقیتشان شده است. آن را برای خودت امتحان کن و ببین.

معرفی و دانلود کتاب صوتی اون قورباغه را بخور! و قدرت عادت‌های مثبت | برایان تریسی