دسته‌بندی نشده · آوریل 25, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی | جاگی واسودو | نوین کتاب گویامعرفی کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگیجاگی واسودو در کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی تمریناتی را به شما آموزش می‌دهد که با به‌کاربستن آن‌ها می‌توانید احساسات ناخوشایندتان را متعادل‌سازی کنید و تجربه‌ی زیسته‌ی بهتری را برای خود رقم بزنید.

درباره کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی:

ما انسان‌ها موجوداتی «حساس» هستیم؛ به این معنا که طبق عشق، نفرت،‌ لذت و غم‌هامان تعریف می‌شویم. به عبارت دقیق‌تر، زندگی مجموعه‌ای از دوست داشتن‌ها و نداشتن‌ها، ترس‌ها، نفرت‌ها و بیزاری‌هاست. گاه بالا آمدن احساسی ناخوشایند و گنگ می‌تواند تمام روزمان را تحت تأثیر قرار دهد. از همین‌ رو، شناخت دقیق احساسات و تلاش برای هدایت آگاهانه‌ی آن‌ها اهمیتی دو چندان می‌یابد. این خلاصه‌ی چیزی‌ست که جاگی واسودو در کتاب شیدایی: عصاره زندگی (Emotions) مفصلاً‌ به شرح آن می‌پردازد.

احساسات گوناگون، از حسادت و رشک، گناه و شرم گرفته تا خوشی و حتی عشق قادرند همچنان که باعث رشد شخصیت ما شوند، همچون اربابانی ما را در چرخه‌ی بی‌پایانی از تصمیمات اشتباه و حس‌های ناخوشایند گرفتار آورند. به همین دلیل است که شناخت احساسات و تلاش برای متعادل‌سازی آن‌ها اهمیت بالایی پیدا می‌کند. سادگورو در کتاب اثربخش خود، با بهره گرفتن از تعالیم یوگا، مدیتیشن و مراقبه به شما کمک می‌کند تا بتوانید از احساسات نامطلوبتان استفاده و آن‌ها را به سکوی پرشی در زندگی تبدیل کنید.

با به‌کاربستن تعالیم کتاب شیدایی می‌توانید تسلط بیشتری به ضمیر ناخودآگاهتان داشته باشید و در نتیجه، به جای افتادن در دام دلبستگی‌ها، دوست ‌داشتن و دوست نداشتن‌ها، به آگاهی مطلق برسید. بدیهی‌ست که این امر جز با تلاش فراوان حاصل نمی‌شود. اما اگر کمی حوصله به خرج دهید و در انجام تمرینات کتاب شیدایی ممارست بورزید،‌ به توانایی شگرفی دست پیدا خواهید کرد که قابل قیاس با هیچ چیز دیگری نیست.

کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های ژانر موفقیت و خودسازی علاقه‌مند هستید،‌ از مخاطبان کتاب صوتی شیدایی به شمار می‌آیید.

با جاگی واسودو بیشتر آشنا شویم:

جاگی واسودو (Jaggi Vasudev) در سال 1957 متولد شده و یک یوگی و عارف از هند است که او را معمولاً به نام سادگورو می‌شناسند. واسودو از سال 1982 در جنوب هندوستان یوگا تدریس می‌کرد و در سال 1992 بنیادی غیرانتفاعی برای آموزش یوگا و انجام فعالیت‌های معنوی، محیط‌زیست و آموزش در سرتاسر جهان تأسیس کرد.

سادگورو آثار متعددی به نگارش درآورده که کتاب “مهندسی درونی” وی در لیست پرفروش‌ترین‌ها در نیویورک تایمز قرار دارد. او به دلیل اینکه معنویت را به طور کامل و صحیح ترویج کرد در سال 2017 موفق به دریافت جایزه پادما ویبوهوشان شد. سادگورو جزو برترین و قدرتمندترین افراد هند محسوب می‌شود.

همچنین جاگی واسودو از نویسندگان پرکاری به شمار می‌رود که کتاب‌های زیادی را در زمینه یوگا، عرفان و آرامش درونی به نگارش درآورده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به سه حقیقت بهزیستی و مهندسی درونی اشاره نمود.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی:

– احساس فقط بخش شورانگیز تفکر است.
– باید ورای محدودیتی باشید که اکنون شما را در بر گرفته است.
– هر فردی می‌تواند احساسش را به نیرویی خلاق در زندگی تبدیل کند.
– به مردمی که پیرامون شما زنده‌اند، احترام بگذارید و هر لحظه از زندگی‌ خود را با آنان تقسیم کنید.
– هر کاری که انجام می‌دهید، در جهت زندگی و تجربۀ زندگی است. هر بار به روشی بزرگ‌تر از آنچه هم‌ اکنون در حال تجربۀ آن هستید.

در بخشی از کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی می‌شنویم:

به هر روشی که نفس بکشید، همان روشی است که فکر می‌کنید. به هر روشی که فکر می‌کنید، همان روشی است که نفس می‌کشید. کل زندگی شما، کل ذهن ناخودآگاهتان در تنفستان نوشته شده است. اگر فقط تنفستان را بخوانید گذشته، حال و آینده‌تان به روشی که نفس می‌کشید آن جا نوشته شده است.

وقتی این را تشخیص می‌دهید، زندگی بسیار متفاوت می‌شود. لازم است به طور تجربی شناخته شود؛ این چیزی نیست که بتوانید مثل این طرح کنید. اگر برکت اینجا نشستن را بشناسید، برکت اینجا نشستن و فکر نکردن به هیچ چیز و انجام ندادن هیچ کاری. فقط ساده اینجا نشسته‌اید، این فقط زندگی است، پس زندگی بسیار متفاوت خواهد بود.

به این ترتیب، معنی‌اش این است که امروز اثباتی علمی وجود دارد که اگر به روشی معین آگاه شوید، می‌توانید این سیستم را به طریقی فعال کنید که همین که اینجا می‌نشینید لذتی عظیم است. وقتی به سادگی می‌نشینید و نفس می‌کشید خودش لذتی بزرگ است، شما بسیار سرزنده، منعطف و شگفت‌انگیز خواهید شد؛ زیرا مدام در وضعیت عالی درون خودتان هستید. خماری صبحگاهی ذهن را تیزتر از قبل می‌کند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی شیدایی: عصاره زندگی | جاگی واسودو | نوین کتاب گویا