دسته‌بندی نشده · ژوئن 5, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟ | ایساک کالدرون ادیزس | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانیمعرفی کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟ اثری در حوزه‌ی مدیریت و رهبری به قلم ایساک کالدرون ادیزس است. در این کتاب، انواع رویکردهای نظری در علم مدیریت مورد بحث قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت هر یک به اختصار بیان شده است.

درباره کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد:

ایساک کالدرون ادیزس یکی از اساتید به‌نام و مطرح در حیطه‌ی مدیریت است. سال‌ها سابقه‌ی تدریس در فضای آکادمیک، مطالعات گسترده و بی‌وقفه در منابع معتبر و همچنین، برخورداری از تجارب عملی به عنوان مدیر در سازمان‌های گوناگون، از ادیزس فردی باتجربه و صاحب صلاحیت در حوزه‌ی مسائل مدیریتی ساخته است. به نحوی که می‌توان از اغلب آثار آموزشی وی به عنوان منابع درسیِ رشته‌ی مدیریت استفاده کرد.

در همین راستا، مایلیم کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟ (Management/mismanagement styles) را خدمت شما معرفی کنیم. ایساک کالدرون ادیزس در این اثر مفید و به راستی ثمربخش، مهم‌ترین آموزه‌های مدیریتی خود را به طرزی موجز و چکیده‌وار مطرح نموده است. او ضمن این کار، مروری نیز داشته بر مهم‌ترین نظریه‌های مدیریتیِ معاصر.

در ادامه، برای آشنایی هرچه بیشتر شما با محتوای کتابی که پیش رو دارید، بد نمی‌بینیم که عناوین برخی از فصول چهارده‌گانه‌ی کتاب را ذکر کنیم:

فصل اول: انتخاب گزینه‌ی اشتباه
فصل دوم: نگاه کارکردگرا
فصل سوم: عوامل سوءمدیریت چیست؟
فصل چهارم: سبک‌های سوء مدیریت
فصل پنجم: با هم کار کردن
و…

چنانکه پیداست و ما نیز پیش از این به اشاره گفتیم، کتاب مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد اثری توأمان نظری – عملی‌ست: نظری از این حیث که در آن (مثلاً در فصل دوم) مهم‌ترین تئوری‌های مدیریتی به بحث گذاشته شده است، و عملی از آن جهت که تمام این بحث‌ها در نهایت معطوف به تحقق هدفی روشن بوده: ارتقای توانایی‌های مدیریتی در تک‌تک مخاطبین احتمالیِ کتاب.

لازم به ذکر است که هر دو نسخه‌ی متنی و صوتی کتاب مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟ در کتابراه موجود، و در دسترس علاقه‌مندان است.

کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران آثار حوزه‌ی مدیریت و رهبری مخاطبین اصلی کتاب حاضرند.

با ایساک کالدرون ادیزس بیشتر آشنا شویم:

ایساک کالدرون ادیزس (Ichak Adizes) استاد دانشگاهِ یوگوسلاویایی – آمریکایی‌ست. او در سال 1937 به دنیا آمده و اکنون (در سال 2022) 84ساله است. از وی تاکنون دو اثر به فارسی ترجمه و منتشر شده است: «مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟» و «راهبری رهبران».

در بخشی از کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد می‌شنویم:

بازی تنیس نمونه‌ی دیگری است. اگر می‌خواهید برنده شوید دائماً به تابلوی امتیازات نگاه نمی‌کنید، توپ را می‌بینید. اگر اثربخش، کارا و مستمر به توپ ضربه بزنید برنده می‌شوید. به عبارت دیگر، می‌دانم می‌خواهید به دریاچه‌ی سود برسید، اما در حال حاضر باید بر برداشتن صخره از سر راه متمرکز شوید.

و صخره چیست؟ به جای سود باید بر پاسخ این سوال متمرکز شوید: چه کسی به این سازمان نیاز دارد؟ اگر بمیرید، چه کسی گریه می‌کند؟ چه کسی به شما نیاز دارد؟ به چه دلیلی؟ و البته این افراد ذی‌نفعان شما نیستند . ذی‌نفعان کسانی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید و در حاشیه‌ی امن قرار دهید. یا مطابق حقوقشان با آنان رفتار کنید و نیازهایشان را تأمین نمایید تا بتوانید به هدف وجودی خود که همان تأمین نیازهای مشتریانتان است دست یابید.

معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیر ایده آل:‌ چرا نیستید و چه باید کرد؟ | ایساک کالدرون ادیزس | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی